Husqvarna tc139t

Moderator: Moderatorzy

kris
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 04 sty 2018, 20:37
Imię: Krzysztof

Husqvarna tc139t

Post autor: kris » 04 sty 2018, 21:45

Witam,

Może pora za oknem jeszcze nie jest odpowiednia, ale powoli przymierzam się do zakupu traktorka. Aktualnie mam kosiarkę z napędem, ale koszenie 40 arów jest trochę uciążliwe. Dodam że teren jest równy i przy aranżacji terenu zadbałem, żeby nie było żadnych przeszkód ;-) Przekopałem się już przez różne fora i w zasadzie to trudno wybrać zdecydowanego faworyta. W zeszłym roku pojeździłem trochę po okolicy i najbardziej do gustu przypadła mi husqvarna tc 139t. Cena to 13 240 zł (drożej o 300 zł w stosunku do zeszłego roku). Z tego co się dowiadywałem to był dość duży popyt na maszyny Husqvarny. Może przez te raty 20 * 0%. Nie ukrywam że też skorzystał bym z tego typu finansowania.
Co sądzicie o tej maszynie? Słyszałem że serwis i części mogą przyprawić o ból głowy. Może jakieś inne propozycje?

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Husqvarna tc139t

Post autor: Toma » 04 sty 2018, 22:29

Witaj na forum
Nie kieruj się do końca tym co słyszysz, mówię tu o "serwis i części mogą przyprawić o ból głowy". A ja powiem, jak dbasz, tak masz. Ja mam silnik Hondy i też co chwilę słyszę - oooo rany, jakie drogie części są do tego silnika. Ale ktoś kto ma lub miał silnik Hondy i dbał, to wie, że serwis to on nie zobaczy prędko, więc co mnie obchodzą drogie części ;)

Co do traktorka. Dobrze, że się decydujesz na traktorek, to inna praca, przyjemniejsza i szybsza, a jeżeli chodzi o Huskę, tu niestety nie wypowiem się, bo nie traktorków tej firmy, a jedynie piły. Ale , jak już wcześniej przywołany był serwis, to jeżeli jest on blisko Ciebie, to już jest duży plus. A to dlatego, że w razie czego szybko możesz zakupić część, zrobić przegląd czy ew. naprawić. Choć przeważnie będziesz wykonywał sam. To nie samochód, na luzie można zrobić i wręcz trzeba samemu :)
A jakie rzeczy ? A chociażby wymiana oleju (-ów), czasami pasków itd. itp.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Husqvarna tc139t

Post autor: Tornado » 06 sty 2018, 10:48

Co do marki to ..są różne. Z pewnością omijaj te z marketu.. Natomiast zastanów się czego potrzebujesz.., czy traktorek ma mieć:
-boczny lub centralny wyrzut,
-jaka skrzynia,
-z koszem lub bez,
-jaka potrzebna Ci jest szerokość koszenia /wielkość decka/,
-jaki chcesz mieć silnik /moc/,
-czy traktorek będzie służył wyłącznie jako kosiarka, czy też będzie np. ciągał przyczepkę, czy też służył do odśnieżania ,
-to że teren masz płaski, to wiemy, ale czy masz tam dużo przeszkód np. wiele nasadzeń drzew, czy też inne...chodzi o zwrotność traktorka...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Darekzed
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 15 gru 2016, 9:00
Imię: Darek
Lokalizacja: Poznań

Re: Husqvarna tc139t

Post autor: Darekzed » 06 sty 2018, 12:34

Podaj jakie parametry traktorka są istotne a coś dobierzemy.

kris
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 04 sty 2018, 20:37
Imię: Krzysztof

Re: Husqvarna tc139t

Post autor: kris » 06 sty 2018, 13:04

Parametry jakie powinien posiadać:
- wyrzut tylny do kosza
- szerokość 97 powinna wystarczyć
- skrzynia hydrostatyczna
- silnik min 16 KM (z tego co wyczytałem na forach i od znajomego przy mniejszych czasami brakuje mocy i żałuje się trochę przyoszczędzenia przy zakupie )
- 2 cylindry
- teren jest na ogół prosty jedynie na końcu jest lekki spadek (ok 1 m na długości 20 m)
- przeszkód w zasadzie nie ma, a te kilka które są, ciężko było zwykła kosiarką z napędem wykosić więc pewnie kosiarka z napędem i kosa spalinowa i tak będzie używana
- przyczepki ani pługa nie mam ale chyba warto trochę mocy pozostawić jakby się okazało że aktualna zima to tylko anomalia pogodowe i osprzęt by się przydał (50 m podjazdu to też trochę machania łopatą).
- no i "last but not least" finansowanie... fajnie by było skorzystać z jakiegoś 10 / 20 * 0% -;)

Awatar użytkownika
Darekzed
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 15 gru 2016, 9:00
Imię: Darek
Lokalizacja: Poznań

Re: Husqvarna tc139t

Post autor: Darekzed » 06 sty 2018, 18:51

To zobacz może coś z ALKO 5lat gwarancji, Produkcja Austria. Eksploatacja tańsza od Husky.
Solo by AL-KO T 16-95.6 HD V2
Solo by AL-KO T 15-95.6 HD A
Te dwa modele różnią się tylko silnikiem.
Po ceny zadzwoń do Troka.

Jeszcze jedna kwestia ile max chcesz wydać?

tiro
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 01 cze 2016, 21:50
Imię: Zbigniew

Re: Husqvarna tc139t

Post autor: tiro » 07 sty 2018, 10:17

kolego bierz husqvarne będziesz zadowolony.

kris
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 04 sty 2018, 20:37
Imię: Krzysztof

Re: Husqvarna tc139t

Post autor: kris » 07 sty 2018, 11:18

Darekzed pisze:
06 sty 2018, 18:51
To zobacz może coś z ALKO 5lat gwarancji, Produkcja Austria. Eksploatacja tańsza od Husky.
Solo by AL-KO T 16-95.6 HD V2
Solo by AL-KO T 15-95.6 HD A
Te dwa modele różnią się tylko silnikiem.
Po ceny zadzwoń do Troka.

Jeszcze jedna kwestia ile max chcesz wydać?
Chciałbym się zamknąć w przedziale 10 - 13 tyś
Z tego co widziałem to oba AL-KO przekraczają ten budżet. A te 5 lat wymaga jakiś corocznych wizyt w serwisie ?

Awatar użytkownika
Darekzed
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 15 gru 2016, 9:00
Imię: Darek
Lokalizacja: Poznań

Re: Husqvarna tc139t

Post autor: Darekzed » 07 sty 2018, 13:07

Co do traktorów Husqvarny to akurat zdania są bardzo podzielone. Przy ich konstrukcji duży udział mają księgowi także z trwałością jest różnie, a ceny części potrafią zwalać z nóg.
Alko ma 5 lat gwarancji, oczywiście jest haczyk coroczne przeglądy w przeciwnym razie 2 lata.
Na Alko są też raty 0%.
Co do ceny to jak wcześniej pisałem zadzwoń do Troka a dla forumowicza będzie cena odpowiednia. Z całą pewnością pojawi się uśmiech na twarzy.

kris
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 04 sty 2018, 20:37
Imię: Krzysztof

Re: Husqvarna tc139t

Post autor: kris » 07 sty 2018, 13:33

Czy traktorki Husqvarny nie są czasem składane w Mielcu ? Bo jeżeli tak by było, to na cenę większy wpływ miałby znaczek z przodu a niżeli faktycznie koszty wytworzenia

Awatar użytkownika
Darekzed
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 15 gru 2016, 9:00
Imię: Darek
Lokalizacja: Poznań

Re: Husqvarna tc139t

Post autor: Darekzed » 07 sty 2018, 13:44

Pełna racja na cenę Husqvarny ma przede wszystkim wpływ znaczek na masce. Wytworzenie traktorka jest znacznie tańsze w porównaniu z Alko choćby ze względu na samą ramę. Huska ma chyba (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę) ramę z tłoczonych elementów natomiast w Alko jest bardzo masywna całkowita rama z grubościennych profili zamkniętych. Jak znajdę gdzieś zdjęcie to wstawię. Alko produkuje w Austrii.

kris
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 04 sty 2018, 20:37
Imię: Krzysztof

Re: Husqvarna tc139t

Post autor: kris » 09 sty 2018, 9:29

Czy w cenie husky 139t dostanę też jakiś inny dobry traktor z 2 cylindrami ze skrzynią hydrostatyczną? Sprawdzałem AL-KO, Snapper i Simplicity (marketowe odpuszczam), ale tam cena zaczyna się od 15 tyś? Jest jeszcze Oleo-mac ale jak oglądałem na żywo to jakość wykonania mnie nie przekonywała.
Czy ktoś zna jakiegoś dealera na śląsku z okolic Katowice - Gliwic gdzie można zobaczyć / kupić Snappera?

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: Husqvarna tc139t

Post autor: elkrecik » 09 sty 2018, 10:48

Zapytaj wspomnianego już użytkownika o nazwie Troku- jest dealerem Al-Ko i ma naprawdę sensowne upusty dla forumowiczów.

kris
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 04 sty 2018, 20:37
Imię: Krzysztof

Re: Husqvarna tc139t

Post autor: kris » 21 sty 2018, 15:33

Witam... Po kolejnych dniach wertowania netu znalazłem coś takiego: WOLF GARTEN 105.220. Z tego co się orientuje to jest on z grupy MTD. Ktoś może miał doświadczenie z tym sprzętem?

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Husqvarna tc139t

Post autor: Troku » 21 sty 2018, 15:36

MTD oznacza mizerne tandetne i drogie, w przypadku Wolfa to się nie sprawdza mają sprzęt niezły.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

kris
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 04 sty 2018, 20:37
Imię: Krzysztof

Re: Husqvarna tc139t

Post autor: kris » 21 sty 2018, 15:47

Czyli, o ile serwis byłby gdzieś w pobliżu to sprzęt godny uwagi?
Muszę przyznać że przekonują mnie parametry tzn. wysokość koszenia od 20 mm, mocny silnik z serii Intek, no i szerokość kosiska. W tej cenie to chyba ciężko znaleźć traktorek, żeby kosisko było szersze od traktorka, a w moim przypadku, gdzie mam sporo rabat obłożonych kostką po której nie chce jeździć ciężkim sprzętem to jest chyba jedyna opcja.

ODPOWIEDZ