Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Moderator: Moderatorzy

Dominik528
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 14 lip 2017, 18:02
Imię: Dominik

Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Dominik528 » 15 lip 2017, 17:25

Witam wszystkich.
Interesuje mnie zakup traktorka do koszenia mojej działki (ok 35 arów), moją uwagę przyciągnął model: Husqvarna Cth150
Ja jestem zielony w temacie i proszę o kilka słów czy warto, czy może jakiś inny model godny polecenia w granicach 7tys.

ps. jeżeli nie ten dział to przepraszam.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2017, 12:02 przez Dominik528, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Uli » 15 lip 2017, 17:55

W tym przedziale to całkiem spoko, i jak pisze że osoba prywatna, jest sprzęt używany, więc musisz to sprawdzić, przejechać się, pokosić, trochę mało info, jaki silnik, jaka skrzynia...najlepiej jak poczytasz troszkę na forum na temat skrzyń, czy to jest hydro czy manual, ale silnik jaki czy v, czy jeden cylinder, ile koni, poczytaj także jakie silniki i skrzynie były seryjnie montowane w tych modelach.
Ja także kupowałem używany i powiem że to jest decyzja im więcej oglądasz ogłoszeń tym jesteś mądrzejszy, kupiłem po roku, i jest spoko, teraz dopiero jakieś tam mankamenty wychodzą, ale jestem ogólnie zadowolony.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

wojtek1234321
Stały bywalec
Posty: 245
Rejestracja: 12 lis 2016, 13:03

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: wojtek1234321 » 15 lip 2017, 19:02

Uli pisze: trochę mało info, jaki silnik,

"Witam. Mam do sprzedania super kosiarkę Husqvarna Cth150 z silnikiem Kawasaki."
I nic poza tym o silniku tam nie ma...

Dominik528
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 14 lip 2017, 18:02
Imię: Dominik

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Dominik528 » 15 lip 2017, 19:29

Z tego co się zdążyłem zorientować:
- jest to silnik 15km kawasaki V-Twin 431 cm³
- szerokość pracy 107 cm / 42 cale
- rodzaj przekładni hydrostatyczna, Hydro-Gear/Tuff Torq
Jaka skrzynia jest lepsza i mniej awaryjana, hydro czy manual?

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Troku » 15 lip 2017, 19:36

Manualne są mniej awaryjne lecz się już ich nie stosuje, silnik powinien dać radę bo nie ma zbytniego obciążenia, jedynie cena jest wysoka jak dla nie, płacić 7 tysi za nazwę to trochę dużo, 4 - 4,5 tysiaka to rozsądna cena.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Dominik528
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 14 lip 2017, 18:02
Imię: Dominik

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Dominik528 » 15 lip 2017, 20:00

No właśnie.... też uważam że jednak 7tys to dużo, za te cene można jakąś nową kupić.
Z drugiej strony za 4tys to na aukcjach same jakieś 20-latki.
Czy może są jakieś solidne inne modele ? żeby nie płacić za markę.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Troku » 15 lip 2017, 20:14

Poszukaj ponieważ wiele z traktorków używanych to skarbonki bez dna, pośpiech w przypadku zakupu traktorka jest niewskazany i cierpliwość popłaca a jak nie masz czasu to kup nowy z wpłatą własną na raty tak jest najlepiej.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Uli » 26 lip 2017, 14:27

wojtek1234321 pisze:
Uli pisze: trochę mało info, jaki silnik,

"Witam. Mam do sprzedania super kosiarkę Husqvarna Cth150 z silnikiem Kawasaki."
I nic poza tym o silniku tam nie ma...


A to proszę Cię bardzo masz opis CTH 150 z silnikiem Kawasaki

Bardzo wydajny traktor z pojemnikiem na trawę, do ciężkich prac w dużych ogrodach. Wyposażony w wysokosprawny dwucylindrowy silnik Kawasaki smarowany ciśnieniowo. Oferuje wydajne zbieranie oraz wygodne, szybkie opróżnianie pojemnika ze skoszonej trawy. Hydrostatyczna skrzynia biegów zapewnia przyjemną jazdę, a dołączona do kompletu nakładka BioClip zwiększa wszechstronność i możliwości koszenia. Dodatkowo dostępny deflektor wyrzutu tylnego.

Silnik Kawasaki V-Twin OHV
Moc 11.2 kW / 15 KM
Pojemność skokowa 431 cm³
Rodzaj smarowania silnika Pełne ciśnienie
Filtr oleju tak
Pompa paliwowa tak
Prądnica 13A
Pojemność akumulatora 35 Ah
Pojemność zbiornika paliwa 9.5 litry

Przekładnia hydrostatyczny
Przekładnia, model Hydro-Gear (321-0510)
Prędkość do przodu, min.-maks. 0-7.3 km/h
Prędkość wsteczna 0-1.8 km/h

Szerokość cięcia 107 cm / 42"
Wysokość cięcia 38-102 mm
Stopnie wysokości cięcia Nieskończone
Ilość noży, rodzaj 4
Sprzęgło noża elektryczny
Kółka podporowe 4
Kolektor 250 litry
Rodzaj przedniej osi Żeliwo
Wielkość opon, przód/tył 15x6" / 20x10"
Promień skrętu 41 cm
Rozstaw osi 119 cm
Licznik motogodzin Yes, with service minder
Położenie dźwigni Zderzak
Regulacja fotela tak
Miejsce na kubek tak
Wymiary
Szerokość 112 cm
Wysokość 101 cm
Długość 251 cm
Ciężar 220 kg
Szerokość koszenie 105 cm
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Dominik528
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 14 lip 2017, 18:02
Imię: Dominik

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Dominik528 » 26 lip 2017, 21:48

No... i dalej się jeszcze nie zdecydowałem :)
A taka Simplicity? Rocznikowo spoko, a marka godna polecenia?
https://www.olx.pl/oferta/traktor-kosia ... 7a0b51d28d

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Uli » 27 lip 2017, 8:07

Hmmm...tu też za wiele nie jest opisane, jaka skrzynia, jaki to w ogóle model jest, tak z wyglądu to nawet spoko, tylko ten kosz plastikowy, jak z materiału to i lżejszy i uszkodzić tak nie można a tym jak gdzieś walniesz to może pęknąć i kłopot potem... tak mi się wydaje. Musisz obejrzeć, pomacać, zobaczyć go na własne oczy, bo na zdjęciach wszystkiego nie zobaczysz...a ogólnie simplicity to dobra marka jest traktorków, pooglądaj filmy z recenzji na YT, silnik mocny 20hp intek B&S. To już sam musisz zdecydować. Tak w ogóle to nawet widzę że silnik to dopiero co czyścił przed fotami bo jest cały zielony, także za bardzo to o niego nie dbał, nie wiem, to jest Twoja decyzja.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Dominik528
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 14 lip 2017, 18:02
Imię: Dominik

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Dominik528 » 02 sie 2017, 21:56

Witam ponownie.
Byłem na oględzinach tej kosiarki co wcześniej pisałem (CTH 150 z silnikiem Kawasaki) no i do stanu technicznego nie ma co się doczepić. Właściciel miał go od nowości, faktycznie o traktorek dbał rocznik 2008.Silniczek odpalił od strzała, pracował równiutko cicho i nie kopcił. Kosisko też pracowało beż żadnych wibracji. Noże w piastach bez luzów, pasek i naciąg w dobrym stanie, koła i opony dobre.
1.Tylko nie znam za bardzo na skrzyniach hydrostatycznych a ta wydawała mi się podejrzanie głośna (być może to standard) no może nie głośna ale wyraźnie słyszalna.
2. Po wciśnięciu pedału sprzęgło-hamulca dźwięk całkowicie ustawał a po puszczeniu znowu było ją słychać nawet gdy dźwignia była na neutral. Czy to normalne działanie?
3. Ciężko było znaleźć złoty punkt na dźwigni w pozycji neutral żeby traktorek stał w miejscu. Przeważnie albo delikatnie jechał do przodu albo do tyłu. Być może była to wina zimnego jeszcze oleju w skrzyni bo traktorek w ogóle nie był rozgrzany. Prosił bym o wypowiedź.
4. Czy są jakieś sposoby na sprawdzenie skrzyni hydro czy jest w dobrej kondycji? Bo gdzieś tam słyszałem żeby na dobrze rozgrzanym traktorku dojechać do jakiegoś np. krawężnika i spróbować jechać to koła (a przynajmniej jedno) powinny buksować. A jeżeli nie mimo że skrzynia pracuje, to znaczy że jest zużyta. Prawda to?

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Niejad » 03 sie 2017, 6:56

Głośna praca może oznaczać luz na którejś z rolek prowadzących pasek do napędu.
Ale raczej bym obstawiam że skrzynia jest zuzyta. Zajrzyj traktorek o ścianę przodem jak kół się kręci y może jeszcze pochodzić i to samo wykonaj tyłem.
Napewno po 15min pracy skrzyni też można sprawdzić czy słabnie a to objaw zużycia.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Uli » 03 sie 2017, 12:27

Objawem zużycia skrzyni jest brak wstecznego po 20min. pracy skrzyni...do przodu pojedzie, ale do tyłu już jest problem...a gdzieś po 40min. to i do przodu jest problem. Co do punktu 3 to drobna regulacja pomoże...ja u siebie mam dźwignię po prawej stronie od jazdy przód, tył, i objaw także ten sam był...więc traktorek z prawej do góry, zdjąłem koło i włączyłem ''P'' postojowy (postojowy ustawia dźwignię w pozycji neutral) i w tym momencie jak jest postojowy to masz ustawiony bieg jałowy i pod dźwignią masz dwie śruby, które luzujesz i ustawiasz dźwignię w miejscu jak pokazują piktogramy pod dźwignią, i wszystko, zakładasz koło, odpalasz i jak ustawisz dźwignię w pozycji luz to traktorek stoi, jest prawdą że jak nawet delikatnie przesuniesz dźwignię do jazdy w przód lub tył to traktorek ruszy, to jest bardzo czułe, dlatego jak się zatrzymujesz i traktorek już stoi to zaciągasz postojowy a on ustawia dźwignię w pozycję neutralną i w tedy niema prawa się ruszyć...nawet jak jedziesz to wciskając ten pedał hamulca powinno koła zblokować a dźwignia samoczynnie ustawić się w poz. neutralnej. Co do słyszalnej pracy skrzyni to traktorek jak gość pisze jest cały czas serwisowany (tylko ciekawe czy olej w skrzyni wymieniają) jakiś papier na serwis (że takowy był) pewnie ma, i tak będziesz musiał oleje wymienić, może to kwestia zmiany oleju, nie wiem...może ktoś inny się wypowie, u mnie skrzyni nie słychać, dopiero jak gwałtownie ruszę to ją słyszę przy starcie. Może tak ma być, a czy pytałeś sprzedawcę o ten hałas?
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Dominik528
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 14 lip 2017, 18:02
Imię: Dominik

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Dominik528 » 03 sie 2017, 17:43

No właśnie, właściciel jest za granicą i przy oględzinach go nie było. Traktorek pokazywał nam jego kuzyn a on na ten temat nic nie wiedział. Traktorek niby był cały czas serwisowany ale wątpię by olej w skrzyni był wymieniany zwłaszcza że nawet producent nie zaleca wymiany jeżeli traktorek ma służyć prywatnie. Rzekomo z tego co się zorientowałem to skrzynia ma wytrzymać 3tys mtg czyli teoretycznie powinna przeżyć każdy inny element traktorka.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Uli » 03 sie 2017, 18:17

No z tym ,, rzekomo,, to tak teoretycznie, jeżeli używamy kosiarki w celach do których jest stworzona, a jeśli ciągamy nią jakieś gabaryty? nikt się nie przyzna do tego...słuchaj, jeżeli Tobie pasuje, poczekaj na gościa, porozmawiaj, wynegocjuj jak najlepszą cenę, powymieniaj filtry, oleje. To twoja decyzja, Ty będziesz nim jeździł, wiadomo sprzęt się zużywa, a im starszy tym pewnie niektóre podzespoły trzeba będzie z czasem wymieniać.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Troku » 03 sie 2017, 18:20

Osobiście jestem zdania że olej w skrzyni trzeba wymieniać co 2 lata lub 200 godzin pracy inaczej skracamy żywotność skrzyni do 400-500 godzin.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Dominik528
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 14 lip 2017, 18:02
Imię: Dominik

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Dominik528 » 03 sie 2017, 18:47

Ja również uważam że olej co te 200mtg należało by wymienić nawet ze względu na to że można sobie zobaczyć jak ten olej wygląda, czy nie ma opiłków, wycieków itp. ale czy we wszystkich serwisach tak uważają? Tego nie wiem. Ja jeżeli bym się zdecydował na zakup to olej w silniku i skrzyni bym sobie wymienił zaraz po zakupie dla świętego spokoju.
A właścicielem rozmawiałem i mówił że jak wróci to da mi znać żebym sobie podjechał to mi pokaże wszystko na spokojnie, jak on kosi i będę mógł sobie popróbować sam.
No ale ta skrzynia........... jak kolega wyżej pisał że jego jest prawie niesłyszalna, to ta jednak jest słyszalna dość dobrze podczas jazdy i na pozycji neutralnej. Przez to chciałbym się dowiedzieć czegokolwiek o takich skrzyniach żeby bardziej przygotowanym.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Troku » 03 sie 2017, 18:55

Jeżeli skrzynię już słychać to znaczy się że ma już najlepsze godziny za sobą oczywiście nadal będzie funkcjonować ale szybciej ją trzeba będzie zregenerować. Serwisy raczej w sposób nieświadomy informują klientów że skrzynia jest bezobsługowa, trzeba się dopiero zagłębić w dokumentację techniczną producenta skrzyni by odkryć że jednak nie.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Dominik528
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 14 lip 2017, 18:02
Imię: Dominik

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Dominik528 » 03 sie 2017, 19:10

A jaki jest mniej więcej koszt takiej regeneracji zakładając że skrzynia nie jest całkowicie zakatowana?

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Troku » 03 sie 2017, 19:13

Standardowa usługa regeneracji to koszt 1300zł
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Dominik528
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 14 lip 2017, 18:02
Imię: Dominik

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Dominik528 » 19 sie 2017, 23:20

A co sądzicie o tej - https://www.olx.pl/i2/oferta/husqvarna- ... llYtu.html

I wie może ktoś dlaczego ta husqvarna jest czerwona a nie pomarańczowa?

Awatar użytkownika
michals
Stały bywalec
Posty: 332
Rejestracja: 24 cze 2015, 14:17
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: michals » 19 sie 2017, 23:47

Kolor ma oryginalny, on taki jest że na zdjęciach słabym aparatem wychodzi czerwony.

Ogólnie kolor pomarańczowy/czerwony jest najgorszy do zarejestrowana przez matryce aparatu i stąd wychodzą takie kwiatki.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Uli » 20 sie 2017, 9:10

A czy nie zastanawiałeś się nad czymś takim, Craftsman, silnik kohler 26hp, bardzo dobra jednostka, cena też jest taka aby coś wynegocjować, duże koła, i craft to też husqvarna. Olx 331634140.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Dominik528
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 14 lip 2017, 18:02
Imię: Dominik

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Dominik528 » 20 sie 2017, 11:45

No... ten Craftsman o już konkret maszyna, nie ma sie do czego przyczepić. W sumie takiej wielkiej nie potrzebuje, szkoda tylko że bez kosza ale ostatecznie to i bez kosza mogę kupić o potem coś wykombinować do zbierania trawy.
Nie rozumiem dlaczego amerykańce tak lubują się w tych ogromnych silnikach, przecież do regularnej pielęgnacji trawnika 15 hp jest pod dostatkiem. A i spalanie pewnie dużo większe, tak co ostatnio oglądałem recenzję Husqvarny YTH22V46 to gościu mówił że na prawie full gazie w 3,5 godziny spala cały bak (2,5gal=9,5l) czyli średnia na godzinę wychodzi 2,7 litra. Wie ktoś ile na godzinę spala taki 15konny briks albo kohler?

No i druga sprawa te wyrzuty boczne to też porażka. Wiadomo są działki co się to sprawdza ale w większości przypadków (z tego oglądałem na youtube różne recenzje i nagrania) to jest normalnie porażka. Te amerykańce to debile albo ja czegoś nie rozumiem, walą tą skoszoną trawą gdzie popadnie: po samochodach, elewacjach, tarasach i ulicach. Nawet profesjonalne firmy tak robią a potem łażą z tymi dmuchawami i wieją w te trawę żeby podjazd nie wyglądał jak po jakimś tornado.

No a tak poza tym to spoko sprzęt, nasi go sprowadzają za całkiem niezłe pieniądze. Bo w Polsce znowu każdy woli z koszem i cena leci w górę do tego stopnia że za pietnasto - dwudziestoletnią Husqvarnę z koszem wołają po 6,5tys.
A orientuje się ktoś jak z częściami do tych kosiarek zza granicy głównie chodzi mi o husqvarne, craftsmana, john deera itp. Są dostępne u nas części do nich? I nie chodzi mi o eksploatacyjne takie jak paski, noże, łożyska, oleje, filtry itp.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Uli » 20 sie 2017, 11:54

A co może oprócz takich podstawowych części Tobie być potrzebne...przedstawiam Tobie mojego Craftsmana...wejdź na yt.pilarz i pooglądaj moje filmy z odśnierzania, jak podnośnik zamontowałem do arearora, na forum znajdziesz także przyczepkę, którą sam wykonałem do zestawu, tak w ogóle zapraszam na zlot 2017 odbędzie się koło Radomia w dniu 26.08...będziesz miał okazję przetestować. A tu link
viewtopic.php?f=62&t=1627

I jeszcze zdjęcie jak wygląda boisko po koszeniu tą kosiarką... wiadomo że nie kosisz metrowej trawy.

A tu masz filmy, gdzie moc silnika się przydaje...jeżeli używamy traktorka nie tylko do pielęgnacji trawnika.
Craftsman GT5000 akcesoria własnej roboty.: http://www.youtube.com/playlist?list=PL ... Xm6PYpsdNU
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Toma » 20 sie 2017, 12:10

Też nie jestem zwolennikiem bocznego wyrzutu, ale będąc w Stanach nie raz widzialem na żywo i to sie sprawdza. A skoro tak to...czemu nie. Dodatkowo wiekszosc to mulczuje. A to ze chodzą z dmuchawam to bardzo fajna sprawa. Pomimo koszenia do kosza, zawsze cos wpadnie na chodnik, a tak masz czysto
A co do wyrzutu na samochody....trzeba mysleć podczas koszenia, a nie ...kosze i co mnie reszta obchodzi.
I taka prośba, nie obrażaj nikogo typu ( Amerykanie to debile) , bo każdy dopasowuje do wlasnych potrzeb i możliwości.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Uli » 20 sie 2017, 12:20

Amerykanie są znani z produkcji dużych i mocnych silników i w takich gustują, tak samo z produkcji samych konstrukcji kosiarek, porównuje produkty inne z moim gdzie blechy tamy są proste i grube a w innych markach by usztywnić ramę tłoczą blachy by były wytrzymalsze, mnie oczywiście bardziej pasuje traktorek z wyrzutem bocznym, a dlatego że nie podoba mi się część tylna traktorka z koszem, mianowicie ta blacha, pomijając Countaxa oczywiście Tomek, bo to już inna bajka ten sprzęt ogólnie wygląda dobrze z koszem i bez niego, a a jak kosisz często to trawę mieli i śladu nie ma, a jak zbierasz to składujesz gdzieś, ta trawa gnije...
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: retronix » 20 sie 2017, 12:23

Toma pisze:Też nie jestem zwolennikiem bocznego wyrzutu, ale będąc w Stanach nie raz widzialem na żywo i to sie sprawdza. A skoro tak to...czemu nie. Dodatkowo wiekszosc to mulczuje. A to ze chodzą z dmuchawam to bardzo fajna sprawa. Pomimo koszenia do kosza, zawsze cos wpadnie na chodnik, a tak masz czysto
A co do wyrzutu na samochody....trzeba mysleć podczas koszenia, a nie ...kosze i co mnie reszta obchodzi.
I taka prośba, nie obrażaj nikogo typu ( Amerykanie to debile) , bo każdy dopasowuje do wlasnych potrzeb i możliwości.


Ja mam z bocznym i mi się sprawdza bo część zbieram kosiarka do kosza a reszta boczny i fajnie rozdrabnia, co do Amerykanów to ich szanuje bo ułatwiają sobie pracę i mają czas na przyjemności a my zawsze jesteśmy wielce do przodu że wszystkim.

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Toma » 20 sie 2017, 12:29

retronix pisze:Ja mam z bocznym i mi się sprawdza bo część zbieram kosiarka do kosza a reszta boczny i fajnie rozdrabnia, co do Amerykanów to ich szanuje bo ułatwiają sobie pracę i mają czas na przyjemności a my zawsze jesteśmy wielce do przodu że wszystkim.


No dokladnie jak piszecie, jednemu sie sprawdza wyrzut boczny a drugi ma inne wymagania. Dlatego jest sprzet do wyboru. Wiec nie mozna pisac ze ten co ma takie a takie rozwiazanie to debil.

Dominik528
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 14 lip 2017, 18:02
Imię: Dominik

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Dominik528 » 20 sie 2017, 12:35

Twój Craftsman wygląda i pracuje jak nówka a ma już pewnie ze 13lat. Na filmiku z marca widze że się budujesz ( tak jak ja) i pewnie do tej pory tam już rośnie gęsta trawa i nie będzie Ci przeszkadzała blisko skoszona jak już będziesz tam mieszkał? Pytam bo może ja też nie potrzebuje kosza a po prostu jeszcze tego nie wiem :)


Ps. Nie miałem intencji nikogo obrażać, pisałem ogólnie i użyłem nieumyślnie takiego zwrotu i przepraszam urażone osoby.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Uli » 20 sie 2017, 12:52

Dokładnie jest z 2004r. sprowadzony z usa...ale na gaźniku pisze made in china hehe...spalanie jakie ma, niewiem, bo nie dbam o to, to jest sprzęt i ma pracować a jeżeli troszkę więcej spali od innych to i tak na tym nie oszczędzisz, chyba że chcesz pracować na usługach, a zapas mocy zawsze się przyda. A co do koszenia koło samochodów i budynków to trzeba tak aby trawę odrzucało w przeciwną stronę tosz deflektor ma, a pozatym trawy nie rzuca na wysokość metra i na odległość nie wiadomo jaką...masz tu też link i zobacz kolego.
https://youtu.be/8z_RXuCwQSI
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Dominik528
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 14 lip 2017, 18:02
Imię: Dominik

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Dominik528 » 20 sie 2017, 17:43

A jeszcze takie głupie pytanie ile kolega Uli ma wzrostu? Bo na swojej kosiarce wygląda normalnie. Ja mam 186cm i nie chce też wyglądać na jakimś małym sprzęcie jak bym jechał na kucyku. Bo rozumiem że ten craftsman na dużych kołach jest jakoś znacząco większy od np Cub Cadeta LT1 który nowy kosztuje 7,5 tys.

Tak sobie właśnie zacząłem rozważać zakup takiego Craftsmana, bo z tego co widzę ceny jak dlamnie są całkiem przystępne. I mówicie że nie ma problemu z częściami do tego i z serwisem? A jak z częściami do silnika, w razie jakiejś usterki dostane w polsce czy trzeba zza wody?

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Uli » 20 sie 2017, 17:52

Ja nam kolego 175cm i nie jest to jakiś kolos, zwinny, skrętny, przyspieszenie też ma dobre nawet nie ukrywam że kołem potrafi zamielić przy starcie.

A co do serwisu silnika kohler to wejdz na ich stronę w Krakowie jest.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Uli » 20 sie 2017, 18:04

Części w większości znajdziesz na allegro jak filtry, tuleje, rolki i takie tam inne, a serwisu dokona np.husqvarna...ostatnio pytałem u siebie i cena 200 zł. przegląd, w tym wymiana olejów i filtrów, przegląd silnika, za jakieś dodatkowe części już wiadomo trzeba dopłacić po uzgodnieniu z serwisem.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

adi
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 sie 2017, 11:44
Imię: Artur

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: adi » 21 sie 2017, 2:43

Witam, jako, że dyskusja niniejszego wątku zaczyna podchodzić pod moją zagwozdkę, i ja się do niej przyłączę. Mój teren to ok. 0,4 ha, niedługo dodatkowe 20-30 arów, raczej równy, fragment to sad + parę atrakcji przydomowych (huśtawka dzieci, etc.), a mój problem/zapytanie tyczy się tego jaki typ (zaraz wyjaśni się co mam na myśli) kosiarki wybrać. Na traktor mam przeznaczone ok. 5k pln. Podkreślę, że nie zamierzam robić wokół domu pola golfowego, chcę mieć „normalnie” ściętą trawę. W wyniku kilkumiesięcznych :D przemyśleń i rozmów z osobą używającą regularnie traktorka wykombinowałem, że optymalną opcją w moim przypadku jest maszyna z bocznym wyrzutem ale z obowiązkowym koszem. Wydaje mnie się, że taki sprzęt ma masę plusów:
- boczny wyrzut jest „lepszy”, bo można go deflektorem regulować. Trawa leci w miarę tam, gdzie chcemy, przy wyrzucie z tyłu (bez kosza) leci – tak słyszałem :) - i wysoko (dach) i daleko (u mnie np. droga publiczna),
- wspomniany wyżej znajomy (ma boczny wyrzut) stosuje taktykę jazdy w jednym kierunku dookoła terenu tak, że stopniowo zatacza coraz mniejsze kręgi i ostatecznie zostaje z garstką trawy, którą musi zagospodarować. Gdyby całość obrabiał koszem, urobku byłoby – tak mówi (i jest to chyba logiczne)– wielokrotnie więcej. Zamierzam regularnie kosić, a przy tym zbierać tylko wtedy i tylko tam, gdzie to naprwdę konieczne,
- kosz – myślę, że od czasu do czasu przyda się go użyć bezpośrednio przy domu i tarasie, dodatkowo fragment trawy jest czymś w rodzaju boiska i tam też chyba czasem (może zawsze) warto będzie zebrać trawę. Poza tym może się zdarzyć, że nie będę miał możliwości koszenia trawy przez nawet 2-3 tygodnie (np. wakacje) i wtedy – przy wysokiej temperaturze i dużej wilgotności gleby jak w tym roku– koszenie z koszem wydaje się być jedyna opcją, by trawnik po pokosie „normalnie” wyglądał.
Niestety taki zestaw ma jedną olbrzymią wadę, proporcjonalnie jest bardzo niewiele ofert sprzedaży…
Oczywiście moja niewiedza i brak doświadczenia może skutkować tym, że to, co napisałem powyżej, to bełkot i bzdury, stąd bardzo proszę o rady, wsparcie w potrzebie i wyprowadzanie z błędu…
Gdyby jednak okazało się, że ma to jakiekolwiek znamiona sensowności , proszę o weryfikację poniższych ofert:

http://allegro.pl/traktorek-kosiarka-to ... 99570.html
http://allegro.pl/kosiarka-traktorek-to ... ml#thumb/2
https://www.olx.pl/oferta/traktorek-kos ... 061a3a8235
http://allegro.pl/kosiarka-traktorek-to ... 80231.html

Przy okazji jeszcze dwa pytania:
- serwis silnika – piszecie, że z BS nie ma żadnych problemów w przeciwieństwie do Kawasaki (potencjalny czas oczekiwania na części). A jak to wygląda w przypadku innych producentów?
- mulczer – czy warto szukać maszyn z taką opcją, zwłaszcza, że na ogół zamierzam kosić niską trawę z wyrzutem bocznym ;)
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi,
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 24 sie 2017, 3:27 przez adi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Uli » 21 sie 2017, 5:58

Jak dla mnie to kolego 1 propozycja bo po pierwsze duże koła i silnik kohler, te wyrzuty przez te rury to podobno się bardzo zapychają wiem z opinii bo takiego nie posiadam. Ten ostatni też jest ok, jeszcze mało znane pracują bardziej na usługach zeroturn z zerowym promieniem skrętu (można nawet się kręcić na nim dookoła) nadaje się na dużą działkę i gdzie dużo masz nasadzeń, silnik kawasaki typu v lepszy napewno od jednocylindrowego, także koła duże.
Co do mulczowania to jak często kosisz to wystarczy zamknąć wylot trawy z pod kosiska i noże do mulczowania aby mół mielić trawę, tu masz link o mulczowaniu...
viewtopic.php?f=14&t=1107#p17147
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Toma » 21 sie 2017, 8:24

Wyrzut do tyłu wcale nie leci na jakies dachy.. :D , no chyba ze masz na mysli jeden ze sposobow wrzutu trawy do kosza, przez tunel. Ale są tez inne sposoby, a trawa wcale nie lata po dachach. Coś ten znajomy nie do konca zna tematyke zbierania/wyrzutow/ukladania ściętej trawy.
Co do silnika, Kawasaki, Honda V-ki, poezja... nawet bym sie nie zastanawiał.
A reszta jak pisze Uli.

adi
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 sie 2017, 11:44
Imię: Artur

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: adi » 23 sie 2017, 12:05

Dzięki Panowie za szybkie odpowiedzi :)
Chciałem zapytać czy to Zero Turna można podczepić pług śniegowy ale już poszukałem i znalazłem, że można. Piszę, a nuż komuś się przyda taka nowina.
Dokopałem się do czegoś takiego:
https://www.olx.pl/oferta/kosiarka-trak ... d5d8d92918
Co o tym myślicie?
Czy jest duża różnica w pracy (efektywność, komfort pracy, koszty eksploatacyjne) kosiska dwu- i trzynożowego?

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Niejad » 23 sie 2017, 12:15

Hmm jak dla nie oferta bardzo śliska.
Cos tu jest nie chalo ale może na temat hondy kolega Tornado się wypowie

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Uli » 23 sie 2017, 12:20

Exploatacja kosiska...to tylko że ewentualnie nóż dodatkowy i piasty, jak 3 szt. to szerokość robocza większa.
Na temat hondy to kolega Tornado może się wypowie...ale tu jest kolego chyba silnik disla...trudno mi powiedzieć czy to jest dobre rozwiązanie, jak z częściami do tego silnika, bo jak sam widzisz większość to silniki benzynowe 4T, a o tym to niestety nic Tobie nie powiem, i musisz uważać czy od handlarza nie kupujesz bo tam to takie zagłębie gdzie składają sprzęt używany...oczywiście nie każdy tam tym się trudni, ale lepiej to sprawdzić.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Tornado » 23 sie 2017, 14:02

Niejad pisze:Hmm jak dla nie oferta bardzo śliska.
Cos tu jest nie chalo ale może na temat hondy kolega Tornado się wypowie

Nie znam tego modelu i po raz pierwszy widzę taki sprzęt.. :roll: Silnik może być bogactwem, jeśli nie jest zajechany, a raczej nie powinien taki być.. Natomiast jak dla mnie takie rozwiązanie zbierania trawy do pseudo kosza, bo są to raczej dwa worki dyskwalifikuje ten sprzęt, pomimo, że kosz/worki do zbierania trawy "nabijane" są trawą przez dodatkową turbinę w rurze. Przy mokrej trawie rura się będzie zapychać. Druga sprawa .., taka rura boczna stanowi ograniczenie manewrowości traktorkiem np. po sadzie.. No i po trzecie.., nie widzę tutaj jakiegoś mądrego/sprytnego rozwiązania opróżniania tych worków z trawy. Po czwarte ma wyrzut boczny, co dla mnie też jest złym rozwiązaniem.Jak dla mnie, to ten sprzęt może i zdawać egzamin , ale na boisku u Ulego :lol: Ja bym go nie kupił.. Do ustalenia też jest, co ma duże znaczenie, jaką skrzynię hydro posiada to monstrum..., jeśli Perles 705002 , to omijać to cacko z daleka..
filmik z YT
https://www.youtube.com/watch?v=QkNvQ-1MVIE
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Niejad » 23 sie 2017, 16:00

Tak ale np. Toro czy kubota posiada silniki desla więc ten może być przełożony z takiej maszyny

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Tornado » 23 sie 2017, 16:02

Wątpię, aby miał "przekładkę", sądzę że taki ma w oryginale i ten silnik to pewnie jedyna jego zaleta...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Uli » 23 sie 2017, 16:27

Silnik oryginał...na filmach też z tym modelem widać. Już parę szt. traktorków z silnikami disla widziałem w ogłoszeniach.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Troku » 23 sie 2017, 17:29

Co do Hondy 4514 jest to dobra cena i jeżeli wszystko jest sprawne czyli turbina wyrzucająca do kosza, kosisko to silnik i skrzynia na pewno są dobre, robiłem taki traktor w zeszłym roku i jest to maszyna wykonana na lata ciężkiej pracy.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Tornado » 23 sie 2017, 18:44

Hmm nie do kosza, lecz do worków / udających kosz... Sam silnik na pewno jest super, mniemam że skrzynia tam już jest okey.. Natomiast sam wyrzut z rurą to poroniony pomysł. Turbina wcale mnie nie przekonuje, zwłaszcza przy wysokiej trawie....Wiem, że wyrzut tylny jest o wiele lepszy i sprawniejszy w działaniu, a i on potrafi się przypchać przy dużej ew. mokrej trawie.., co dopiero więc w takich meandrach rury z zakolami...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Troku » 23 sie 2017, 18:51

No i tu byś się zdziwił Tornado bo tego typu system jest zdecydowanie najlepszy z możliwych, ładuje kosze do pełna i to mokrej trawy.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Tornado » 23 sie 2017, 18:54

Hmmm, będę się upierał przy swoim stanowisku..Jeszcze za chwilę powiesz, że te rury pozwalają zwiększyć "manewrowość" tego cacka...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Troku » 23 sie 2017, 18:57

Nie zwiększą manewrowości na pewno ale turbina wrzuci cały urobek do kosza.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Uli » 23 sie 2017, 19:01

A czym napędzana jest taka turbina, paskiem?


Wpis Kolegi Dominik528 wydzielono jako odrębny temat ..
viewtopic.php?f=62&t=2011&p=19311#p19311
GM Tornado
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Troku » 23 sie 2017, 19:06

Napędzana jest dodatkowym kołem pasowym z agregatu tnącego, rozwiązanie nie jest nowe a zasada działania oraz prostota konstrukcji daje dużą bezawaryjność.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

adi
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 sie 2017, 11:44
Imię: Artur

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: adi » 24 sie 2017, 3:22

Troku pisze:Co do Hondy 4514 jest to dobra cena i jeżeli wszystko jest sprawne czyli turbina wyrzucająca do kosza, kosisko to silnik i skrzynia na pewno są dobre, robiłem taki traktor w zeszłym roku i jest to maszyna wykonana na lata ciężkiej pracy.

Pomimo znajomości sprzętu przez Troku i dobrego o nim zdania, chyba będę musiał zrezygnować z oględzin sprzętu - to może być składak; rura i kosz nie są oryginalne. Przejrzałem grafiki w G i wszystkie inne traktory mają taką samą rurę i kosz ale inną od tych z ogłoszenia :(
Tornado pisze:Natomiast jak dla mnie takie rozwiązanie zbierania trawy do pseudo kosza, bo są to raczej dwa worki dyskwalifikuje ten sprzęt, pomimo, że kosz/worki do zbierania trawy "nabijane" są trawą przez dodatkową turbinę w rurze. Przy mokrej trawie rura się będzie zapychać. Druga sprawa .., taka rura boczna stanowi ograniczenie manewrowości traktorkiem np. po sadzie.. No i po trzecie.., nie widzę tutaj jakiegoś mądrego/sprytnego rozwiązania opróżniania tych worków z trawy. Po czwarte ma wyrzut boczny, co dla mnie też jest złym rozwiązaniem.

Rozumiem Twoje stanowisko, jednakże – pisałem o tym w moim pierwszym poście – jak dla mnie wyrzut boczny ma więcej plusów niż minusów. Zbieranie trawy zamierzam ograniczyć do minimum (stąd system rur nie będzie dużym i częstym ograniczeniem) i, wg. mnie, znacznie łatwiej robić to właśnie z wyrzutem bocznym, gdzie – przynajmniej w pewnym stopniu – mogę kierować strumieniem trawy. Z drugiej strony nie mam wiedzy (poza zasłyszaną) jak i gdzie leci trawa z wyrzutem tylnym ale przy zdjętym koszu.Na YT wszyscy jeżdżą albo z koszem albo wyrzucają na bok. Nie wiem też czy w tym zakresie są różnice pomiędzy różnymi maszynami różnych producentów? Chętnie uzupełnię braki w tej materii :)
Opcja permanentnego mulczowania również odpada, bo – jak podał Uli w jednym z wątków – należy to robić min. 3 razy w tygodniu, a ja nie mam fizycznie takiej możliości.
Póki co, wydaje się, ze faworytami do oględzin są kosiarki Toro z poprzedniej wiadomości. Przy okazji zapytam dlaczego nikt nie wskazał/polecił Husqwarny? Czy to zły sprzęt, czy może dobry ale w porównaniu z Toro wypada blado?

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Uli » 24 sie 2017, 8:36

Husqvarna to dobry sprzęt ze względu na dostępność serwisów, poza tym silnik Kohler...a toro nie wiem, jakoś jest ich sporo na aukcjach, ale nikt o nich nic nie pisze, wiem że chyba mają hydraulikę montowaną do podnoszenia i opuszczania kosiska...ja przed zakupem swojego ciągniczka interesowałem się różnymi modelami, między innymi toro...ale padło craftsmana.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

tiro
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 01 cze 2016, 21:50
Imię: Zbigniew

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: tiro » 24 sie 2017, 9:14

Kolego ja użytkuje husgvarne już kilkanaście lat pierwszy traktorek LT 960 oddałem znajomemu kupiony był w Szwecji z rozsiewaczem pługiem i glebogryzarką jeszcze nim kosi .obecnie mam CTH 200 hydrostatic W tym roku czwarty sezon jedyna awaria to wymiana paska napędu noży koszt o ile pamiętam 180 zł oryginał zamiennik podobno 100 zł dodam że kosi 50 arów teren płaski sporo drzewek uważam że sprzęt jest dobrze wykonany.Wybór należy do Ciebie.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Tornado » 24 sie 2017, 11:00

adi pisze:Rozumiem Twoje stanowisko, jednakże – pisałem o tym w moim pierwszym poście – jak dla mnie wyrzut boczny ma więcej plusów niż minusów. Zbieranie trawy zamierzam ograniczyć do minimum (stąd system rur nie będzie dużym i częstym ograniczeniem) i, wg. mnie, znacznie łatwiej robić to właśnie z wyrzutem bocznym, gdzie – przynajmniej w pewnym stopniu – mogę kierować strumieniem trawy. Z drugiej strony nie mam wiedzy (poza zasłyszaną) jak i gdzie leci trawa z wyrzutem tylnym ale przy zdjętym koszu.Na YT wszyscy jeżdżą albo z koszem albo wyrzucają na bok. Nie wiem też czy w tym zakresie są różnice pomiędzy różnymi maszynami różnych producentów? Chętnie uzupełnię braki w tej materii :)

Uważam, iż "sterowanie" strumieniem trawy przy wyrzucie bocznym jest ..po prostu żadne. przeczytaj temat dot. deflektora i obejrzyj ten filmik..
viewtopic.php?f=32&t=946
https://www.youtube.com/watch?v=yT4EWfk3J_o&t=26s
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Uli » 24 sie 2017, 13:53

Tak Tornado się zgodzę z Tobą że niema sterowania deflektorem, jest zamontowany na deku i jedynie jego ruchy to można ewentualnie podnieść deflektor do góry, ale wtedy trawę wyrzuca wyżej i dalej...po prostu deflektor służy jako przysłona wyrzutu aby nie leciała wysoko i daleko tylko układała się max 1 m od deka. No chyba że przez tę rurę jak będzie się nią w którąś stronę obracać to teoretycznie możliwe.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Tornado » 24 sie 2017, 14:08

Dlatego min. uważam, że wyrzut tylny, czy jak kto woli centralny, jest ze wszech miar bardziej praktyczny..Właśnie tylny wyrzut pozwala na sterowanie strumieniem wyrzucanej trawy poprzez użycie deflektora, czego nie da się zrobić przy wyrzucie bocznym.
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

adi
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 sie 2017, 11:44
Imię: Artur

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: adi » 24 sie 2017, 14:27

Uli pisze:Tak Tornado się zgodzę z Tobą że niema sterowania deflektorem, jest zamontowany na deku i jedynie jego ruchy to można ewentualnie podnieść deflektor do góry, ale wtedy trawę wyrzuca wyżej i dalej...po prostu deflektor służy jako przysłona wyrzutu aby nie leciała wysoko i daleko tylko układała się max 1 m od deka. No chyba że przez tę rurę jak będzie się nią w którąś stronę obracać to teoretycznie możliwe.

Pisząc "sterowanie strumieniem trawy" właśnie miałem na myśli uniesienie lub nawet demontaż (przy zachowaniu bezpieczeństwa dla otoczenia) deflektora; wtedy trawa "rozprasza" się po okolicy. Poza tym można ją - oczywiście do pewnego stopnia - "przewalać" w jednym kierunku (w bok, pod ścianę jak kto ma/woli lub do środka koła (przy jeździe po okręgu)) i wtedy zebrać tylko jej nadmiar (sprawdzone w praktyce). Takie coś przy wyrzucie tylnym/centralnym możliwe - wg. mnie - nie jest.
Uli pisze:Husqvarna to dobry sprzęt ze względu na dostępność serwisów, poza tym silnik Kohler..

Nie ukrywam, że z tego właśnie powodu (najbliższy serwis mam dwie wioski od mojej, kolejne trzy w promieniu 20 km) ponownie podpytałem o Husqwarnę. Toro to w Poznaniu (60 km), niby niezbyt daleko ale nie mam swojego odpowiedniego transportu i w razie "w" kolejny serwis to pewnie w następnym "dużym" mieście :D

adi
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 sie 2017, 11:44
Imię: Artur

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: adi » 25 sie 2017, 22:07

Uli pisze:... duże koła (...) także koła duże.

Czy pisząc "duże koła" (mniemam, że szczególnie chodzi o koła tylne) masz na myśli ich średnicę czy może szerokość opony?
Rozumiem, że duże są lepsze od tych mniejszych? Czy rozmiar kół idzie w parze z wielkością maszyny? Czy 18" z tyłu to ok, minimum, za mało? Zastanawiam się nad tą kwestią, bo mam prawie 190 cm wzrostu i nie wiem czy najmniejsze maszynki mnie pomieszczą (szerokość u mnie w normie :D )?

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Uli » 25 sie 2017, 22:28

Zobacz na nasz kanał yt. i tam kolega Toma kosi countaxem...jak chcesz duży traktor to właśnue taki zobacz.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Piurko

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Piurko » 28 sie 2017, 8:53

Jeśli chodzi o deflektor ... to boczny wyrzut przebija tylny ... i to co można zrobić przy bocznym to dopiero robota jest... filmik ze zlotu ładnie to pokazuje...

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Uli » 28 sie 2017, 9:53

Dokładnie...wyrzut boczny ładnie rozdrabnia trawę i jeżeli podniesiemy deflektor do góry, przykładowo 10cm. to wtedy bardzo ładnie trawę wyrzuca dalej ( jakiś 1m/1,5m) i tej trawy skoszonej praktycznie nie widać...a jeżeli zostawimy deflektor najniżej to wyrzuca jakieś 0,5m , ale nie zostawia pokosu tylko rozrzuca (oczywiście zależy także od wysokości trawy), a jeżeli mamy wyrzut tylny i deflektor to wyrzuca trawę i układa zaraz za traktorkiem.
Z bocznym wyrzutem, trawa leci wraz z pędem powietrza, a z tylnym wyrzutem trawa wylatuje tunelem z pędem powietrza, ale deflektor wytraca jej prędkość i bezwładnie opada za traktorkiem i tworzy pokos.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Toma » 28 sie 2017, 10:06

To ja jeszcze dopowiem jak to u mbie wygląda z wyrzutem do tyłu i uruchomionymi szczotkami. Przy normalnym kosisku, skoszona trawa bedzie rowniez roszypywana dosc daleko za traktorkiem i nie utworzy typowego pokosu. A jezeli jeszcze do tego zastosujemy mulczowanie, to efekt po wyrzucie mamy podobny jak nie lepszy efekt ( ze względu na zmieloną trawę ) jak przy tym o czym pisze Uli.

Piurko

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Piurko » 29 sie 2017, 7:29

Żeby zakończyć temat deflektora w tym temacie ... jakaś szmata nigdy nie będzie czymś porządnym ... ;) :D
https://www.google.pl/search?q=deflekto ... 80&bih=636

adi
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 sie 2017, 11:44
Imię: Artur

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: adi » 29 sie 2017, 12:56

Z Waszych opinii wynika, że boczny wyrzut nie jest taki zły (co więcej, dla wielu nawet dobry, a nawet najlepszy), stąd pozostanę przy nim. Pięknie dziękuję za rady :)
Czy praktykowaliście może ze zbieraczem do liści/trawy? Łatwo to przyczepić/odczepić, na filmach na YT wygląda na skuteczne, może i nie gramotne to to ale trawę zbierał będę tylko okazjonalnie. Dodatkowy plus - nie jestem zmuszony do oglądania tylko ofert boczniak + kosz; zakres poszukiwań wyraźnie się powiększył.

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Toma » 29 sie 2017, 13:07

Zapytaj Kamila ( Kamilos ) , on ma taki zbieracz.

adi
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 sie 2017, 11:44
Imię: Artur

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: adi » 31 sie 2017, 11:49

A co się stanie, jeśli przy boczniaku zamknę wylot i nie mam tu na myśli opcji mulczowania. Zostanie pokos za kosiarką? Coś się może zapchać? Można tak zrobić czy to zakazane?

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Uli » 31 sie 2017, 12:26

Nic się raczej nie stanie...będzie mielił tę trawę, pokosu nie będzie bo tak czy siak ją będzie mulczował, zapchać też za bardzo niema co bo trawa będzie zmieloną zostawiał za sobą, jedynie co to jak ją zmieli i co jakiś czas oklei się kosisko to oderwie się taka ''gruda'' zmielonej trawy i zostanie na trawniku...taki efekt jest jak przykładowo kosimy już wilgotną trawę, gdzie zatyka wylot trawy do kosza, albo jak z wyrzutem bocznym to zostawi czasami taką ''grudę''.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Toma » 31 sie 2017, 12:36

Takie grudy można było zaobserwować jak Tornado jeździł ALKO na zlocie . Grudy wylatywały aż do momentu całkowitego zapchania :)
Co przy traktorku Ulego ( Crafsman ) i moim ( Countax ) - nie było takiego efektu, czyli zapychania, hehe :P

adi
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 sie 2017, 11:44
Imię: Artur

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: adi » 04 wrz 2017, 18:29

A co myślicie Koledzy o tym:
https://www.olx.pl/oferta/traktorek-kos ... a6fbd3229c
nie mam pewności, że poniższy model to ten sam co wyżej, ale jeśli tak, to jego "manufakturer" to MTD, którego - tak wynika z innych wątków - należy unikać.
http://www.tractordata.com/lawn-tractor ... lx425.html
W takim razie czy jest sens się tym interesować???

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Uli » 04 wrz 2017, 18:33

Szczerze... to jakiś taki marny za tę cenę, niby kohler, ale jeden cylinder...i nie wstawiaj linków z aukcji bo zanikają po czasie i potem ktoś wciska link a tam nic nima.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Niejad » 04 wrz 2017, 18:40

Uli ma racje. Jak na kohlera to powinny być 2 cylindry.
No i nadal MTD padają w nich układy kierownicze i sa drogie w naprawie

adi
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 sie 2017, 11:44
Imię: Artur

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: adi » 04 wrz 2017, 18:57

Uli pisze:i nie wstawiaj linków z aukcji bo zanikają po czasie i potem ktoś wciska link a tam nic nima.


Uli, poratuj w potrzebie... Mam wrzucić opis i pod nim dać linka, a może jeszcze inaczej?

Za Twoją rekomendacją :D przeglądam też ofertę Craftsmanów. Masz może wiedzę nt. ich oznaczeń? Nigdzie nie znalazłem katalogów z poprzednich lat, sprzedający podają najczęściej oznaczenie czterocyfrowe (np. 4500), a okazuje się, że oznaczenia katalogowe są zupełnie inne:
http://www.tractordata.com/lawn-tractor ... ctors.html

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Uli » 04 wrz 2017, 19:09

Wrzucaj tylko opisy modeli bo linki z aukcji jak wiesz wygasają.
A z craftami to nigdy się nad tym nie zastanawiałem.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

adi
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 sie 2017, 11:44
Imię: Artur

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: adi » 14 wrz 2017, 11:49

Panowie, pozwolicie, że jeszcze trochę Was pomęczę…:)
Niby coś już więcej wiem, eliminuję znaczną cześć ofert ale zakup jeszcze nie dokonany…
Czy Husqvarna yth 151, Kohler 15 hp, 2006r, stara buda za 3,7kpln to dobra oferta?
http://allegro.pl/traktorek-kosiarka-hu ... 22500.html

A może dopłacić (5,6kpln) i wziąć Husqvarnę lth 171, Kohler 17hp, 2007 lub 2008 rok, nowa (taka, jak w nowych) buda. Sprzedawca nie ukrywa, że sprzęt, który zwozi od razu wrzuca na stół, rozkręca, czyści, smaruje, wymienia łożyska, ostrzy, konserwuje…
http://allegro.pl/traktorek-kosiarka-hu ... 63392.html

Kuszący jak dla mnie jest też JD x300 z 2011r, Kawasaki 2-cyl 18,5hp. Niestety kosisko tylko mulczuje, a nie jestem w stanie kosić w sezonie nawet co 2-3 dni. Poza tym nie chcę być zakładnikiem swojego trawnika. No chyba, że da się jakoś rozsądnie (nie mam na myśli wymiany kosiska) obejść ten problem?
http://allegro.pl/kosiarka-john-deere-x ... 90650.html

JD LA115, 2010r., 19,5 hp (BS), niby przepracowane 59mth, cenowo już słabiej bo 6,3kpln
https://www.olx.pl/oferta/traktorek-kos ... fb02f2f1dd

H lth 152 z 2011r, Kohler 15hp, podobno pracował tylko w przydomowym ogródku, 6,1 kpln. Poza tym koła z tyłu to raczej 18’, a lepiej chyba 20 i więcej?
https://www.olx.pl/oferta/traktorek-hus ... b50db254b1

Toro Zero Turn z4200 z 2008, Khler 19hp, 5kpln.
http://allegro.pl/traktorek-kosiarka-to ... ml#thumb/4

A może Toro z początku wieku z 3,5-4,5 kpln?

Chyba wyleczyłem się z Craftsmana – co któryś robiony jest przez MTD…:(

Co o tym sądzicie? Doradźcie, w którą stronę skierować poszukiwania?
Aaaa… jestem świadomy, że przy zakupie używki liczy się stan, no ale poszukiwania i tak zaczyna się od opisu i zdjęć, stąd moja (-e) wiadomość.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: retronix » 14 wrz 2017, 14:27

adi pisze:Panowie, pozwolicie, że jeszcze trochę Was pomęczę…:)
Niby coś już więcej wiem, eliminuję znaczną cześć ofert ale zakup jeszcze nie dokonany…
Czy Husqvarna yth 151, Kohler 15 hp, 2006r, stara buda za 3,7kpln to dobra oferta?
http://allegro.pl/traktorek-kosiarka-hu ... 22500.html

A może dopłacić (5,6kpln) i wziąć Husqvarnę lth 171, Kohler 17hp, 2007 lub 2008 rok, nowa (taka, jak w nowych) buda. Sprzedawca nie ukrywa, że sprzęt, który zwozi od razu wrzuca na stół, rozkręca, czyści, smaruje, wymienia łożyska, ostrzy, konserwuje…
http://allegro.pl/traktorek-kosiarka-hu ... 63392.html

Zobacz komentarze robi wszystko by sprzedać i ukrywa usterki

Kuszący jak dla mnie jest też JD x300 z 2011r, Kawasaki 2-cyl 18,5hp. Niestety kosisko tylko mulczuje, a nie jestem w stanie kosić w sezonie nawet co 2-3 dni. Poza tym nie chcę być zakładnikiem swojego trawnika. No chyba, że da się jakoś rozsądnie (nie mam na myśli wymiany kosiska) obejść ten problem?
http://allegro.pl/kosiarka-john-deere-x ... 90650.html

JD LA115, 2010r., 19,5 hp (BS), niby przepracowane 59mth, cenowo już słabiej bo 6,3kpln
https://www.olx.pl/oferta/traktorek-kos ... fb02f2f1dd

H lth 152 z 2011r, Kohler 15hp, podobno pracował tylko w przydomowym ogródku, 6,1 kpln. Poza tym koła z tyłu to raczej 18’, a lepiej chyba 20 i więcej?
https://www.olx.pl/oferta/traktorek-hus ... b50db254b1

Toro Zero Turn z4200 z 2008, Khler 19hp, 5kpln.
http://allegro.pl/traktorek-kosiarka-to ... ml#thumb/4

A może Toro z początku wieku z 3,5-4,5 kpln?

Chyba wyleczyłem się z Craftsmana – co któryś robiony jest przez MTD…:(

Chyba nie jest aż tak źle nie zniechęcaj się to dobre traktorki, a odnośnie mtd wyższe modele yard man czy bolens są naprawdę dobre

Co o tym sądzicie? Doradźcie, w którą stronę skierować poszukiwania?
Aaaa… jestem świadomy, że przy zakupie używki liczy się stan, no ale poszukiwania i tak zaczyna się od opisu i zdjęć, stąd moja (-e) wiadomość.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.


Wiesz ja wtopiłem z używką a miało być pięknie, może lepiej coś nowego?

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Toma » 14 wrz 2017, 14:38

A ja powiem przewrotnie
Wiesz, ja nie wtopiłem z używką, więc może jednak warto ?

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: retronix » 14 wrz 2017, 14:42

Zawsze warto :) bo doświadczenie uczy człowieka

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Uli » 14 wrz 2017, 18:23

U mnie także używka w bdb. stanie... ;)
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Toma » 14 wrz 2017, 18:35

To że w stanie ... hehe, to wiadomo :D Tylko czy traktorek czy użytkownik ? :lol:

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Uli » 14 wrz 2017, 18:37

I to i to hehe
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

matrix82
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 31 sie 2017, 20:32
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: matrix82 » 14 wrz 2017, 20:07

Nie wiem co ludzie widzą w kupowaniu używki, nowe sprzęty lubią przecież być co chwilę w serwisach. Uważnie się przyglądnąć co jak wygląda i w jakim stanie jest. Sam kupowałem kilka tygodni temu traktorek Castel Garden i mogę sobie śmiało chwalić. adi a zastanawiałeś się nad skrzynią automatyczną (hydrostat)? Przy kupnie miałem okazję pojeździć kilkoma sprzętami i jak dla mnie rozwiązanie dwóch pedałów pod stopą miażdży pod względem komfortu jak i szybkości manewrowania, na manual już bym nie wsiadł, chyba że do koszenia jest boisko. Rozważ też opcję z koszem, zawszę możesz go ściągnąć, a trawnik z pozbieraną trawą wygląda o wiele lepiej. Na koniec nie kupuj pierwszego traktorka którego pojedziesz oglądać. Sprawdź kilka ofert, pojeździj, pooglądaj. Sam byłem napalony na husqvarnę, a jak wsiadłem na castela to już z niego nie chciałem schodzić.

adi
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 sie 2017, 11:44
Imię: Artur

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: adi » 19 wrz 2017, 12:35

Czy wyraźnie słyszalne "kliknięcie" po wyłączeniu (1-2 sekundy po przekręceniu kluczyka, tuż przed zatrzymaniem się silnika) zapłonu jest normalnym objawem wyłączania/załączanie czegoś tam czy objawem wady/usterki? Silnik Kohler 19hp, hydrostat

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1736
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: jerzyk » 19 wrz 2017, 13:16

elektrozawór może odcinać paliwo
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Uli » 19 wrz 2017, 17:22

Elektrozawór raczej jest słyszalny jak kliknie, przed odpaleniem silnika w momencie przekręcenia na zapłon, a po odcięciu zapłonu powinien natychmiasd zamknąć dopływ paliwa, ale w tedy już raczej nie słychać kliknięcia bo silnik w tym czasie jeszcze się obraca i hałasuje. Tak mnie się wydaje...
Przekręć kluczyk na zapłon (jeden raz w pozycję pierwszą) i powinien się otworzyć (kliknąć), i wyłącz zapłon i też powinien kliknąć i zobaczysz czy to ten sam dzwięk.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Uli » 19 wrz 2017, 17:26

matrix82 pisze:Nie wiem co ludzie widzą w kupowaniu używki, nowe sprzęty lubią przecież być co chwilę w serwisach.


Czyli kupiłeś używany czy nowy bo z Twojej wypowiedzi nie bardzo rozumiem.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

matrix82
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 31 sie 2017, 20:32
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: matrix82 » 20 wrz 2017, 18:22

Kupiłem używkę

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Tornado » 20 wrz 2017, 18:24

To się pochwal, co to za sprzęt..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Dominik528
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 14 lip 2017, 18:02
Imię: Dominik

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Dominik528 » 21 wrz 2017, 12:33

Kupowanie używki jest o tyle fajne że można wyrwać fajnej klasy sprzęt na który cię nie stać gdyby był nowy. Minusem jest jednak to że można trafić na różnego rodzaju składaki i ulepy. Ja sam już sobie poszukuje traktorek od kilku miesięcy (na ten rok nie mam ciśnienia) i to co nieraz widziałem u handlarzy to szok, jakie przeszczepy robią. Pisałem nawet do dwóch na olx żeby zmienili opis i nie wprowadzali ludzi w błąd. Jeden odpisał szyderczo że dla mnie też ma taką "okazję" a drugi odesłał tylko uśmiechniętą emotkę.
Także pierwszy etap w poszukiwaniu zaczynałem od znalezienia oryginalnego opisu danego modelu w internecie i porównywałem z opisem i zdjęciami na aukcji.
Dopiero wtedy jechałem na oględziny, najlepiej z jakimś znajomym co ma jakiekolwiek rozeznanie w sprawach technicznych (niekoniecznie znawcę traktorków, bo o takiego pewnie ze świecą).
I przede wszystkim nie napalać się i nie kupować od razu, przemyśleć w domu, pojeździć, popatrzeć, zrozumieć więcej itp :)
Wtedy dopiero wyrabia się nam zdanie na temat tego czego konkretnie potrzebujemy i co jest złomem a co nie.

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Toma » 21 wrz 2017, 13:11

Dominik, jest jeszcze jedna opcja ... Chcesz kupić b.dobry sprzęt, który jak wspomniałeś, jak był nowy to kosztował krocie. A teraz chcąc kupić możesz nastawić się, że kupujesz za odpowiednią kasę, rozbierasz i go doprowadzasz do porządku po swojemu.
Wtedy masz dobry sprzęt i przede wszystkim ... wiesz co masz :)
Oczywiście, wszystko zależy ile jesteś skłonny zapłacić za sprzęt, który za chwile i tak będziesz "robił"

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Niejad » 21 wrz 2017, 16:39

No tak ale co w końcu kupiłeś?

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: retronix » 21 wrz 2017, 16:43

Może te składaki są dobrze złożone to że silnik jest inny i skrzynia to się zdarza, do danej ramy podchodzi dużo elementów, możesz wymieniać silniki i skrzynie nie zawsze ale da się

Dominik528
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 14 lip 2017, 18:02
Imię: Dominik

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Dominik528 » 21 wrz 2017, 17:13

Możliwe że są dobrze poskładane, nie wiem. Mozliwe że przyszłemu właścicielowi będzie długo służyl taki sprzęt, ale ja osobiście bym takiego nie chciał. Rocznikowo też były odmładzane poprzez założenie maski z nowego modelu, a na innym tabliczka znamionowa z 2012r kiedy dany model produkowano w latach 2001 - 2005. Później moze być nawet problem z kupieniem części do takiego modelu po numerze seryjnym. Wydaje mi się że kupujący wolałby wiedzieć takie rzeczy.

A ja jeszcze nie kupiłem ale już niedługo :)
I jak kupię to zamieszczę tu zdjęcia jako zakończenie tematu.

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Toma » 21 wrz 2017, 17:29

Dobrze robisz że teraz obserwujesz, bo na pewno po sezonie więcej będzie do sprzedaży ( czytaj wyboru ) :)

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Niejad » 21 wrz 2017, 19:32

a patrz ja w moim concordzie musiałem wymienić skrzynie dokonując niewielkiej przeróbki czyli w tym momencie moze być dziwnym skladakiem

Dominik528
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 14 lip 2017, 18:02
Imię: Dominik

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Dominik528 » 22 wrz 2017, 13:40

Panie Niejad, nie w tym rzecz. Każdy sobie naprawia jak mu pasuje. Chyba różnica jest jak handlarz picuje plakiem starego gruchota, daje maske od nowego i wystawia wysoką cenę. Pozatym ja również nikogo nie namawiam do kupowania lub nie czegokolwiek. Napisałem tylko że ja osobiście szukam dla siebie oryginalnego z normalnymi śladami zużycia (a czy mi sie to uda czy nie to czas pokaże). Także na ten temat tyle mam do powiedzenia.

Dominik528
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 14 lip 2017, 18:02
Imię: Dominik

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Dominik528 » 19 paź 2017, 21:07

Ten post powinien znajdować się poniżej tego postu.

Kosisko
Wieczorem w dzień zakupu musiałem jescze zdemontować kosisko bo bym w nocy umarł z niewiedzy.
No i się przeraziłem. Oczywiście nie spodziewałem się rewelacji ale na moje oko nigdy chyba nie było czyszczone. Po wstepnym zeskrobaniu skorupy z trawy, okazało się że spód kosiska w ogóle nie ma grama farby (ostatnie dwa zdjęcia). Następny dzień był nieco bardziej optymistyczny i po kilku godzinnej walce z rudą okazało się że nie ma wżerów i dek jest zdrowy (kolejne dwa zdjęcia) A na koniec po wymalowaniu podkładem już mogłem iść spać spokojnie (pierwsze zdjęcie). Jutro jeszcze dwie warstwy nawierzchniowej i można składać.

Także Ja osobiście mam zamiar czyścić kosisko po każdym koszeniu. Tak robię z kosiarką i po 12 latach obudowa nie wykazuje żadnych korozji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2017, 21:14 przez Dominik528, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik528
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 14 lip 2017, 18:02
Imię: Dominik

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Dominik528 » 19 paź 2017, 21:12

Witam wszystkich po dłuższej przerwie.
No i stało się.
Kupiłem sprzęta - Husqwarna CTH150Twin dokładnie tego o którym pisaliśmy na początku postu.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony, silnik (odpukać) pracuje perfekcyjnie, dwa cylindry to jest jednak super sprawa. Skrzynia hydrostat również bez zarzutów, zaraz po zakupie wziąłem się za koszenie i naprawdę przez 1,5godz dawałem jej ostro popalić i nie zaobserwowałem żeby słabła. Nawet na sam koniec przystawiłem się do pnia i spróbowałem zabuksować, grzebała się ale tylko na jedno koło i pytanie do fachowców czy tak ma być?
Drugie pytanie także o skrzynię Hydro-Gear(321-0510) bo przystawiam się do wymiany oleju i z tego co znalazłem na forum to olej ma być 20w50 jakiś samochodowy np MOBIL? I z również z postów wyczytałem że tam nie ma korka spustowego i niestery trzeba ją wymontować. I tak jak kolega Troku zaleca zalać ją do pełna, czyli pod sam korek?
3.Jaki olej do silnika panowie polecacie? Mam również zamiar użytkować ją w zimie. Silnik Kawasaki FH430V 10W30 jest OK? czy może jakiś "lepszy"
Jeszcze tego samego dnia rozmontowałem kosisko w drobny mak ale to w następnym pośćie opisze. Chciałem tylko powiedzieć że na moje oko kosiarka więcj stała niż pracowała. Większość elementów nigdy nie była demontowana nawet chyba noże orginalne (niestety do wyrzucenia) bo tak były zapieczone że ledwo je odkręciłem a laikiem w mechanice nie jestem :) Odkręciłem i przesmarowałem każdą rolkę i koło pasowe od jazdy. Kilka rolek do wymiany ale ciśnienia na to nie ma, pasek od jazdy do wyrzucenia, adaptery noży w porządku zero luzów. Pasek do kosiska w ok.

Także ogólnie mówiąc kupując sprzęt używany trzeba się liczyć z takimi rzeczami, wydaje mi się że nie ma takich używek jak różni sprzedawcy opisują wsiadać i jechać. Ale takie serwisowanie i tak nikogo nie ominie bo nawet kupując nówkę po kilku latach trzeba o nią zadbać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Pomoc w wyborze traktorka do 7tys

Post autor: Tornado » 19 paź 2017, 21:22

Kolego Dominik528 Twój wątek został wydzielony do odrębnego tematu..
viewtopic.php?f=62&t=2011&p=19318#p19318
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Zablokowany