Cub Cadet XT2 QR106

Moderator: Moderatorzy

Michałsilesia
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 11 maja 2017, 7:48
Imię: Michał

Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: Michałsilesia » 11 maja 2017, 23:04

Witam.
Zakładam nowy temat ponieważ na polskojezycznych stronach i forach nie znalazłem zbyt wielu informacji na temat w.w. sprzętu. Przymierzam się do zakupu traktorka, do koszenia jakieś 6000 m2, raczej płasko, w tym jakieś 2000 łączki, której napewno nie będę kosił tak często jak reszte( powiedzmy raz na dwa-trzy tygodnie, zależy jak podrośnie;) ). Oglądałem już chyba wszystkie marki, ale ten cub cadet jakoś mnie zauroczył, ma bardzo mały promień skrętu, wykonanie wygląda solidnie, silnik Kawasaki 2 cylindry, cena katalogowa 15 999pln( jeszcze się nie targowałem, udawałem obojetnego;)). Dealer mówił że to najwyższa marka koncernu MTD, ceniona w USA. Tylko właśnie chyba mało popularny u nas bo nie bardzo można znaleźć jakieś opinie. Może ktoś wie coś więcej? Czy warto, a może w okolicach 15 tys można mieć coś lepszego? Za 17500pln mogę wziąć JD X350R, ale słyszałem że zielone są przereklamowane. Czekam na waszą pomoc.
Pozdrawiam.

Michałsilesia
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 11 maja 2017, 7:48
Imię: Michał

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: Michałsilesia » 13 maja 2017, 11:18

Witam.
Czyżby nikt nie miał żadnych doświadczeń z marką cub cadet? Co prawda maszyna wygląda na solidną konstrukcję, jednak chciałem zaczerpnąć opinie kogoś kto się na tym zna lepiej niż ja.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: Toma » 13 maja 2017, 12:24

Dzisiaj jest zlot/spot forum. Fakt ze duzo ludzi nie przyjedzie, ale może ktoś Tobie odpisze.
Wiem jak to jest jak sie czeka na odpowiedz, ale spokojnie..a sie doczekasz ;)

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: Tornado » 13 maja 2017, 12:29

Zaatakujemy Troka w tym ...temacie... :lol:
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Michałsilesia
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 11 maja 2017, 7:48
Imię: Michał

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: Michałsilesia » 13 maja 2017, 12:36

A to widzisz, jestem nowy więc nie wiedziałem. To pewnie teraz kiełbaski pieką na zlocie. Nie forum im dziś w głowie ;)

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: Toma » 13 maja 2017, 12:58

Tak jak mówi Tornado...Troku teraz jedzie w strone zlotu, wiec jak sie pojawi to trzeba go zaatakowac.

Michałsilesia
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 11 maja 2017, 7:48
Imię: Michał

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: Michałsilesia » 13 maja 2017, 15:55

To cieszę się, że jednak znalazł się ktoś kto może się podzielić swoją opinią. Tylko za mocno go nie atakujcie... Żeby się nie zniechęcił;)

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: Uli » 13 maja 2017, 17:53

CUB CADET XT2 QR106 O MOCY 24KM V-TWIN KAWASAKI

LUKSUSOWYM WYDANIU

W czasie koszenia dużych powierzchni wymagających ogromnej ilości czasu, wygoda pracy jest czymś niezbędnym. Traktory ogrodowe Cub Cadet z serii XT2 z koszem zapewniają odpowiedni komfort i dokładne cięcie za każdym razem. Większy kosz, łatwiejsze opróżnianie, dźwiękowy czujnik napełnienia kosza, zredukowane wibracje, cichsze silniki i wyjątkowy kształt.
CUB CADET XT2 QR106 to potężny- luksuwowym traktor przeznaczony dla profesjonalistów, jak i dla właścicieli dużych prywatnych posesji. Pozwala na wygodną pracę w dużym ogrodzie oraz na znacznych przestrzeniach trawiastych. W Cub Cadet zastosowano najmniejszy w klasie 17 cm promień skrętu oraz system pozwalający na koszenie z biegiem wstecznym. Traktorek ogrodowy jest mocny i komfortowy w użytkowaniu, posiada oświetlenie LED oraz 12 pozycji koszenia. Został wyposażony w wysokiej klasy dwucylindrowy silnik V-Twin marki KAWASAKI o mocy 24KM z ciśnieniowym układem smarowania.
BT- BLUETOOTH
urządzenie współpracujące z aplikacją SERWISOWĄ(informuje o ilości motogodzin,konieczności wymiany:oleju, filtra powietrza, noży, napięcia akumulatora oraz wykonania przeglądu serwisowego)

F-PTO
Załączanie noży poprzez elektromagnetyczne sprzęgło

HEAVY DUTY
Oś przednia żeliwna dla max. wytrzymałości.
Silnik Kawasaki
Te modele traktorów wyposażone są w
mocne, dwucylindrowe silniki Kawasaki
o pojemności 726 cm³.
Technologia RevTEK
RevTEK- technologia umożliwiająca bezpieczne
koszenie na biegu wstecznym.
Regulowane siedzisko
Komfortowa 10 pozycyjna regulacja
siedziska z użyciem wygodnej dźwigni
znajdującej się po lewej stronie fotelu.
Łatwe opuszczanie kosza na trawę
Kosz opuszczany jest samoczynnie na
podłoże zaraz po pociągnięciu gałki
znajdującej się za siedziskiem
Kółka agregatu tnącego
Kółka agregatu tnącego chronią trawnik
przed zniszczeniem w trakcie wąskich
skrętów i gwarantują równe cięcie
Wygodna kierownica
Wygodna, trójramienna kierownica pokryta
miękkim tworzywem to standard
we wszystkich traktorach Cub Cadet
Zderzak przedni
Chroni przed uszkodzeniami oraz
umożliwia zastosowanie akcesoriów
FastAttach™ takich jak spych do śniegu.
Dysza czyszcząca
Dysza służąca do czyszczenia agregatu
tnącego z pomocą strumienia wody z
węża ogrodowego (wybrane modele).
Zbiornik paliwa z wskaźnikiem zawartości
Niezwykle duży 11.4 litrowy zbiornik paliwa napełniany może być z boku urządzenia bez unoszenia maski. Wlew umieszczony
pod kątem ułatwia napełnianie i chroni przed rozlaniem paliwa. Dzięki wskaźnikowi poziom paliwa kontrolowany jest z pozycji operatora.

Silnik

Pojemność skokowa - 726 cm³

Silnik : KAWASAKI V-Twin

Moc - 24KM dwucylindrowy

Pojemność zbiornika paliwa : 11,4 L

Smarowanie: Pompa Ciśnieniowa

Urządzenie tnące Szerokość robocza : 106 cm

Materiał : Stal z jednego fragmentu

Uruchamianie noży: elektromagnetyczne

Ilość noży: 2

Regulacja koszenia : 25-100

Metoda koszenia: zbieranie do kosza

Pojemność kosza : 320 Litrów

Mulczowanie/BioClip: Opcja

Funkcja mycia: Złącze ogrodowe - szybkie mycie agregatu po zakończonej pracy

Koła podporowe : Tak

Układ napędowy

Rodzaj skrzyni : Hydrostatyczna

Sterowana: zintegrowany pedałem

Rozmiar opon przednich: 15x6-6"

Rozmiar opon tylnych: 20x9,5-8"

Belka żeliwna

Inne

Waga : 253kg

Reflektory : LED Przód

Wszystko ładnie opisane, bajery i nawet bluetooth ma, ale też słyszałem opinie o cup cadet... to mtd a te właśnie nie mają zbyt pochlebnej opini... jakoś wykonania i w ogóle, spadające paski...tu masz link.
viewtopic.php?t=90 ,ale też słyszałem że ich produkty zaczynają być lepsze jakościowo...ale to lepiej jakby się wypowiedział ktoś kto używa lub naprawia takie sprzęty. JD to napewno przereklamowane a części do nich to ceny kosmiczne. W tym przedziale cenowym możesz jeszcze poszukać i wybrać, obejrzeć inne marki np simplicity. Poszukaj na forum, poczytaj niedawno też ktoś szukał takich informacji. Tu jest link viewtopic.php?f=36&t=897&start=50#p14929. A tu opis http://www.agrocentrumwb.opole.pl/index ... ow/id/2843
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Michałsilesia
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 11 maja 2017, 7:48
Imię: Michał

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: Michałsilesia » 13 maja 2017, 21:13

Dzięki.
Tylko właśnie - opis producenta wiadomo że będzie wychwalać maszynę pod niebiosa. Sprzedawca też chwali bo chce sprzedać (co rozumiem). Dla mnie osobiście też traktorek sprawia wrażenie solidnie zrobionego, ale... No właśnie zawsze jest jakieś "ale" ;). Dla mnie to "ale" jest takie, że nie moge nigdzie znaleźć opinii użytkowników ani serwisantów. Krótko mówiąc szukam obiektywnej, niezależnej opinii. Bo producent - wiadomo, sprzedawca - już pewnie bardziej obiektywnie ale jak zna słabe punkty to może je przemilczeć :) Ja sam traktorek widziałem, "macalem", jechałem i raczej wszystko wydawało się być solidne. Bardzo przypadł mi do gustu promień skrętu - widziałem coś podobnego w husqvarnie ale wydaje mi się, że w CC jest jeszcze lepiej. Jednak umówmy się, nie kupuję butów, co mi się podobają, a jak by się okazało że są niewygodne to wyrzuce albo oddam potrzebującym ;)
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: Uli » 13 maja 2017, 21:24

Traktorek wydaje się solidny, ładny jest też, to pewnie jakiś nowy model ,,wypasiony,, więc jeżeli Tobie się podoba i jeździłeś nim, jest ok, to raczej trudno będzie Cię przekonać do wyboru innego modelu (tym bardziej że piszesz iż oglądałeś wszystkie marki)...zorientuj się o serwis i wynegocjuj dobrą cenę i ciesz się nim. A opinie o tym właśnie konkretnym modelu, to raczej ciężko będzie.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Michałsilesia
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 11 maja 2017, 7:48
Imię: Michał

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: Michałsilesia » 13 maja 2017, 22:29

No może nie oglądałem wszystkich jakie są, ale wszystko co mam dostępne w okolicy ;) Co swoją drogą też jest ważne bo nie będę potem robił wypraw do serwisu albo płacił krocie na transport. Na podjęcie ostatecznej decyzji mam jeszcze trochę czasu. Zobaczymy na ile skutecznie atakowany był roku, czy się podzieli opinią :). Tak to już jest, że człowiek czasami mimo że jest prawie zdecydowany, to szuka kogoś kto by go w przekonaniu utwierdził ;) .... A może wręcz przeciwnie, uchronił przed popełnieniem błędu...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: Tornado » 14 maja 2017, 20:50

Napisze Ci ..poczekaj i...daj mu czas na dojazd do ... żony...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: Troku » 14 maja 2017, 22:22

Cub Cadet XT2 QR106 to bardzo dobry wybór, sprawdź tylko gdzie masz najbliższy serwis,
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Michałsilesia
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 11 maja 2017, 7:48
Imię: Michał

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: Michałsilesia » 15 maja 2017, 8:43

Właśnie serwis mam na miejscu praktycznie. Właściwie to w obszarze ok 20 KM nie widziałem jedynie simplicity, craftsmana, reszta marek jest, chyba że jakąś pominąłem. Może jak bym zwiększył trochę obszar poszukiwań to też bym pewnie znalazł. No ale też bym nie chciał potem daleko jeździć. Mówiąc, że mam sprawdzić czy jest blisko serwis masz na myśli to, że będę musiał często korzystać z jego usług? ;)
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: Tornado » 15 maja 2017, 13:24

Na pewno nie to miał na myśli...Po prostu każdy rodzaj maszyny może ulec ....awarii bez względu na markę, model etc. Wówczas musisz sprzęt dostarczyć do serwisu np. w ramach zlecenia gwarancyjnego...Sam pisałeś, że nie chcesz jeździć ...daleko
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Michałsilesia
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 11 maja 2017, 7:48
Imię: Michał

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: Michałsilesia » 15 maja 2017, 15:42

Jasne, żartowałem ;)

jerzy xt1
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 28 maja 2017, 22:44
Imię: Jerzy

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: jerzy xt1 » 29 maja 2017, 12:03

Witam, jestem nowy na forum. Zainteresował mnie wpis o Cub Cadet XT2. Ponieważ jest to konstrukcja bardzo podobna do XT1 zdecydowałem się zamieścić kilka uwag na temat XT1 OR95. Posiadam taki traktorek od około 10 dni i zrobiłem na nim ok. 7 motogodzin. Opisy techniczne są zamieszczone na stronach i forach i nie będę ich przytaczał. Miałem możliwość wybrać traktorek spośród modeli XT1OR 95, XT1 OR106 i XT2 OR 106. Wybrałem XT1 OR 95 ze względu na cenę oraz mniejszą szerokość koszenia ze względu na posiadane nasadzenia. Sprzedawca (nie podaję nazwy firmy by nie być posądzonym o kryptoreklamę) zaproponował mi ten model po rozpoznaniu moich potrzeb i wielkości areału do koszenia(ok. 05,ha trawy i pola po trawie na siania i koniczynie, teren płaski ale z kretowiskami). Przystałem na propozycję, choć cena była dla mnie trochę wysoka ale jak do tej pory wszystkie rady mojego "dealera" sprawdzały się a kupiłem już nieco sprzętu od niego. Z serwisem też nie ma problemu.
Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. Traktorek ładnie wygląda, wygodni się na nim siedzi i prowadzi. Rozruch silnika jest błyskawiczny. Promień skrętu rzeczywiście bardzo mały, co miałem okazję poznać w czasie koszenia. Siła kierowania niewielka. Jakość koszenia bez zarzutu, z tym ze dla dobrego efektu koszenia kolejne pokosy powinny być koszone w naprzemianległym kierunku. Jak do tej pory plusy podane w opisach technicznych sprawdzają się.

Teraz kilka słów o minusach:
1. Instrukcja obsługi bardzo skromna i moim zdaniem nie zawiera istotnych informacji o docieraniu silnika. Wg serwisu Cub Cadet ten traktorek należy przez pierwsze 5 motogodzin docierać w ten sposób, że okres nieprzerwanej pracy nie powinien przekraczać 30 minut a po tym należy wyłączyć traktorek na około 15 - 20 minut. Po około 15 motogodzinach można (wg serwisu) pracować ciągle . Licznik motogodzin jest wbudowany na pulpicie.
Ja po ok. 5 motogodzinach wymieniłem olej na Honda SAE 10W 30 API SJ. Wchodzi około 1,8 litra, u mnie "weszło" do górnej kreski 1,7 litra. Wymiana oleju jest banalnie prosta i szybka, ponadto nie brudzi silnika.

2. Dobór oleju silnikowego. Jest zamieszczona tabela zastosowań, ale w serwisie powiedzieli, ze jeśli zdecyduję siana 10W 30 to powinienem ten olej już stale stosować a nie wymieniać naprzemian z SAE 30. Na ten temat instrukcja milczy.

3. Filtr oleju. Teoretycznie można wymienić samodzielnie, ale trzeba koniecznie mieć specjalny klucz, ręką tego się nie odkręci ani nie dokręci na szczelnie. Filtr ma średnicę zewnętrzną około 70 mm.

4. Kosz na trawę. Bardzo duży, wygodnie się go opróżnia. Jednak po około 4 motogodzinach zaczął się samoczynnie otwierać, co wyłączało zestaw tnący. Obejrzałem dokładnie to co dało się obejrzeć inie zauważyłem nieprawidłowości (poluzowane śruby, luzy, itp.). Kosz zamyka się z charakterystycznym kliknięciem (jak pisze w instrukcji) ale w nieoczekiwanym momencie otwiera się, przy czym otwiera się oznacza, że wyskakuje z zaczepów i tworzy się szczelina na dolnej krawędzi kosza, przez którą wypada trawa. Można by to darować ale wyłącza się jak wspomniałem napęd zestawu noży. Moim zdaniem jest to wada konstrukcyjna, dziś jadę do serwisu by o to zapytać. Moim zdaniem zaczepy są bardzo łagodnie wyprofilowane i nie ryglują dolnej krawędzi kosza.

Tyle na razie. Dalsze spostrzeżenia będę zamieszczał.

Jerzy xt1

jerzy xt1
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 28 maja 2017, 22:44
Imię: Jerzy

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: jerzy xt1 » 29 maja 2017, 12:06

Niestety literówka. Do koszenia mam 0,5 ha, a nie 05 jak wynika z treści.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: Toma » 29 maja 2017, 12:09

Witaj na forum Jerzy.
Pytanie do otwierającego się kosza, on się otwiera gdy jest pełny czy ... jak zechce ?

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: Uli » 29 maja 2017, 12:43

Siema Jerzy

Cytuję "3. Filtr oleju. Teoretycznie można wymienić samodzielnie, ale trzeba koniecznie mieć specjalny klucz, ręką tego się nie odkręci ani nie dokręci na szczelnie. Filtr ma średnicę zewnętrzną około 70 mm".

Ja w sklepie zawsze wybieram filtr jak poniżej (zdjęcie przykładowe) z uchwytem na klucz sześciokątny zd. 1, a jak nima to mam klucz do filtrów zd.2 A poza tym filtr prawie zawsze dokręcam ręcznie przez szmatę np. najpierw smarując całe gniazdo przy silniku nowym olejem i smaruję uszczelkę przy filtrze i tyle...biorę filtr przez szmatę i rękoma dokręcam ile dam rady. i jest gitucha na klawuche hehe.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

jerzy xt1
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 28 maja 2017, 22:44
Imię: Jerzy

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: jerzy xt1 » 29 maja 2017, 13:25

W temacie kosza: Niestety otwiera się wtedy kiedy mu się zechce. Mnie np. w sobotę to otwierał się bardzo różnie, albo tuż po wypróżnieniu kosza i prawidłowym zatrzaśnięciu, albo jak już trochę się uzbierało. Było to dość dokuczliwe, bo nieoczekiwanie noże zatrzymywały się. Wtedy: wyłączałem napęd noży (elektryczny włącznik - bardzo wygodny), otwierałem kosz (było czuć wyraźnie że wypięty z zacisków, bo bez wysiłku się otwierał), zamykałem kosz (z zatrzaśnięciem), włączałem noże (elektryczny - wyciągnięcie gałki) i jechałem do następnego otwarcia kosza. Czasami to było 10 metrów, czasami 50 ale kosz nigdy w tym czasie nie był zapełniony.

Pozdrawiam
Jerzy

Awatar użytkownika
Archi
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 25 maja 2016, 23:10
Imię: Paweł
Lokalizacja: Śląsk

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: Archi » 29 maja 2017, 23:14

Witam, sprawdź czy za płytą mocującą kosza nie masz regulowanej sprężyny do zaczepow.
JOHN DEERE x305R

jerzy xt1
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 28 maja 2017, 22:44
Imię: Jerzy

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: jerzy xt1 » 15 paź 2017, 17:02

Witam ponownie,
Zebrałem już nieco doświadczenia praktycznego z traktorkiem Cub Cadet XT1 OR95. Jak pisałem poprzednio podzielę się moimi doświadczeniami i refleksjami. Obecnie traktorek ma "wyjechane" 29 motogodzin i niedługo nastąpi wymiana oleju i filtru paliwa. Zatem co z tego wynika:

1. Wyłączanie agregatu tnącego i wypinanie się kosza. Są to - wg mnie - dwa tematy niezależne. Temat 1: Wyłączanie z powodu przepełnienia kosza (działanie czujnika). Dealer zabrał ode mnie traktorek, trzymał około 2 tygodnie i w ramach gwarancji - po konsultacji z producentem - wymienił czujnik przepełnienia kosza. Wg dealera zamontowany fabrycznie miał wadę konstrukcyjną i wymieniono na inny. Oczywiście bezpłatnie i w ramach gwarancji. Traktorek został przywieziony do mnie do domu (ok. 20 km), uruchomiony i OK. Temat 2: Ustawienie zamocowania kosza. Niezależnie od powyższego obniżyłem o około 4 mm mocowanie kosza. Uważam że pomogło, kosz dość ciężko wypina się i ...o to chodziło. Po tych wszystkich zabiegach traktorek śmiga aż miło, kosz opróżnia się jak jest rzeczywiście napełniony, sygnał napełnienia kosza jest bardzo głośny i agregat tnący przestaje pracować. W sumie bardzo to wszystko dobre i mnie zadowala.

2. Ogólna ocena pracy. Jestem bardzo zadowolony, oszczędza czas i pieniądze a także zdrowie. Nie bardzo umiem sobie poradzić z ostrzeniem listw tnących - temat dla dealera??? - problem dostępu i demontażu - ale pewnie to też opanuję. Traktorek pali bez problemu nawet po ponad 2 tygodniowej przerwie. Nie wiem czy zużycie paliwa w "moim" odbiega od normy czy nie - nie mierzyłem tego. Jest rzeczywiście bardzo zwrotny i wymaga minimalnego promienia skrętu.

3. Zaletą traktorka jest możliwość doczepiania przyczepki. W moim przypadku okazało się to bardzo pomocne. Przyczepka wraz z traktorkiem (do ogrodowych zastosowań a nie do orania 10ha) bije na głowę wszystkie inne taczki.

4. Liczę na możliwość doczepienia pługa do odśnieżania. Za około 2 tygodnie powinienem mieć ofertę takiego pługa. U mnie czasami w zimie odśnieżanie jest bardzo potrzebne.

5. Opony - są to niestety bezdętkowe ale bardzo cienkie opony. U mnie jedna przedziurawiła się - podejrzewam, że po najechaniu na twardą gałąź. Ponieważ nie uległa poważniejszemu uszkodzeniu wystarczyło założyć dętkę i do tej pory śmiga że hej. U dealera powiedzieli, że nikt nie podejmie się wulkanizacji takich opon bo są za cienkie. Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest włożenie dętki. U mnie to sprawdziło się.
Jako podsumowanie mogę powiedzieć, że jak do tej pory to jestem z zakupu bardzo zadowolony. Traktorek jest niezawodny i bardzo przyspieszył prace ogrodowe u mnie.

6. Komunikat o wymianie filtra powietrza lub oleju. Jest to komunikat, którego nie da się skasować w tzw. normalny sposób. Trzeba jeździć aż komunikat zgaśnie. Ja ze swoim "filtrem powietrza" - komunikat "clean air filter" - jeździłem około 2 godziny i zgasł.

Generalnie OK, ponieważ nie mam porównania do innych marek - jestem z niego bardzo zadowolony.

Pozdrawiam forum
Jerzy Kowalski

henio08
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2018, 19:32
Imię: henio

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: henio08 » 15 kwie 2018, 18:44

Witam
Chciałbym zapytać użytkowników o kosiarkę cub cadet XT2 QR106 jak się sprawuje jak działa.
Chcę kupić taką kosiarkę ale mam dylemat pomiędzy cub cadet Xt QR106 a modelem CEDRUS STARJET UJ102/22H takie modele sprzedawane są w mojej okolicy.Można kupić gdzieś dalej ale sprzedający dał mi tez fajny rabat po cenie netto mi sprzeda.
Tak przeglądałem też inne modele ale chcę kupić taki model ze względu na pojemność kosza no i też nowy model i fajny wygląd.Można do nich zapiąć przyczepkę o ładowności 400kg.Martwi mnie też troszkę wielkość tych maszyn ale jak przeglądałem wymiary innych maszyn to na szerokości są mniejsze o jakieś 10cm ale na długości to aż 30 cm.Nie wiem czy to jest dużo jak się ma ogródek i na nim troszkę drzew to wiem że wtedy będę musiał troszkę pokręcić ale mam też do koszenia pół hektara to tak sobie odpocznę i można pojechać na tempomacie.
Proszę o opinie o te dwa modele który wart jest kupienia.
Pozdrawiam

kris
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 04 sty 2018, 20:37
Imię: Krzysztof

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: kris » 16 kwie 2018, 16:00

Witam.
Jestem posiadaczem Cub Cadet XT2 QR106, niestety dopiero od kilku miesięcy, ale parę godzin wyjeździłem. Maszyna faktycznie na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie dużej. Co do wyboru to pewnie dużo zależy od terenu jaki musi kosić. Ja mam do koszenie ok 4000m2 w tym fragment ze sporym nachyleniem, ale te 22 KM dają radę. W moim przypadku decydujący wpływ miały: szeroki deck (szerszy od traktorka), dwucylindrowy silnik i naprawdę mały promień skrętu. Początkowo celowałem w Husqvarne, ale w cenie Cub Cadeta miałbym co najwyżej wersje 139t. Jedyny minus jaki zauważyłem jest niedziałająca aplikacja, a patrząc na ostatnią aktualizację (prawie rok temu) to myślę, że producent postawił już na tym krzyżyk -;). W zasadzie jest to tylko gadżet, bez którego można żyć zwłaszcza, że jest licznik motogodzin i instrukcja, co w zupełności wystarczy.

jerzy xt1
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 28 maja 2017, 22:44
Imię: Jerzy

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: jerzy xt1 » 27 maja 2018, 21:03

Witam,
Jak pisałem poprzednio, zdecydowałem się na XT1 OR 95 ( w roku 2017). Jest to prawie to samo co XT2. Mój ma silnik thorx 1 cylinder. Jak na razie spisuje się bez zarzutu. Wspominałem o wyłączaniu się kosza, temat pokonałem - jedna wstawka pod czujnikiem odłączania kosza/noży tnących i śmiga że hej. Szerokość cięcia: w moim przypadku 95 cm jest bardzo dobrą szerokością ze względu na nasadzenia drzewek... 105 cm po prostu nie zmieściłby się. Zużycie paliwa - nie mierzyłem ale nie wydaje mi się zbyt duże. Mam do koszenia około 0,5 ha. Wyjeździłem do tej pory (26.05.2018) około 48 motogodzin. Oczywiście był po drodze przegląd u dilera (wymiana oleju - stosuję10W30, filtra oleju, świecy - przegląd gwarancyjny). Promień skrętu jest rewelacyjnie mały. Traktorek łatwy w konserwacji i utrzymaniu. W tym roku (2018) już w sumie skosił około 2 ha. Jest możliwość dołączenia przyczepki po ładowności do 150 kg (taką zakupiłem i używam do transportu na ogrodzie) - traktorek daje sobie radę bez problemu. Nie wiem czy mogą być duże różnice eksploatacyjne między dwucylindrowym modelem (silnik Kawasaki) a jednocylindrowym. Wg mojego dilera nie ma żadnych poza tym, że silnik Kawasaki wydaje się być bardziej uznaną marką. Ale traktorki z silnikiem Thorx są sprzedawane również w USA, gdzie wymagania klientów są bardzo wysokie (wiem coś o tym). Nie mam doświadczenia z innymi traktorkami - kosiarkami i trudno o porównania, ale ten typ bardzo mi odpowiada i jak do tej pory spisuje się świetnie. Jednym słowem polecam - nie miałem przykrych doświadczeń ani z dilerem ani z traktorkiem kosiarką

dbx
Stały bywalec
Posty: 165
Rejestracja: 22 lip 2018, 11:07

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: dbx » 03 sie 2018, 21:33

Uli pisze:
13 maja 2017, 17:53
CUB CADET XT2 QR106 O MOCY 24KM V-TWIN KAWASAKI
kris pisze:
16 kwie 2018, 16:00
Witam.
Jestem posiadaczem Cub Cadet XT2 QR106, niestety dopiero od kilku miesięcy, ale parę godzin wyjeździłem. Maszyna faktycznie na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie dużej. Co do wyboru to pewnie dużo zależy od terenu jaki musi kosić. Ja mam do koszenie ok 4000m2 w tym fragment ze sporym nachyleniem, ale te 22 KM dają radę.
dane ze strony:
https://mtdsklep.pl/traktor-ogrodowy-cu ... qr106.html
Moc znamionowa (kW/min-1)11,6 kW / 2100 min-1
w przeliczeniu 15,7 KM

dane ze strony :
https://pajm.pl/xt2-qr106-kosiarka-samo ... -8109.html
Moc maksymalna silnika dane ze strony Kawasaki 21.5 K.M przy 3600 obr/min

dane ze strony:
http://wimet.poznan.pl/cub-cadet-xt2-qr ... odowe.html
Moc znamionowa (kW/min-1) 13,4 kW / 2500 min-1
w przeliczeniu 18,2 kW

Tak wiem, moce są zależne od obrotów, ale ....

grzymart
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2018, 17:20
Imię: Artur

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: grzymart » 14 gru 2018, 12:20

jerzy xt1 pisze:
27 maja 2018, 21:03

"Jak pisałem poprzednio, zdecydowałem się na XT1 OR 95 ( w roku 2017). Wspominałem o wyłączaniu się kosza, temat pokonałem - jedna wstawka pod czujnikiem odłączania kosza/noży tnących i śmiga że hej. "


Kupiłem XT1 OR 95 2019-10 i mam problem z samoczynnym otwieraniem się kosza i gubieniem jego zawartości tak jak ty. Możesz napisać mi więcej jak to rozwiązałeś ? Mój email grzymart@gmail.com
Czy wiesz może jak wyłączyć czujnik siedzenia na ciągniczku, bo mnie wkurza?

el_primo
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:21
Imię: Krzysztof

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: el_primo » 20 lip 2019, 7:43

jerzy xt1 mam pytanie do Ciebie, jak się sprawuje Twój XT1 or95, po takim okresie użytkowania i czy dalej jesteś z niego zadowolony? Przymierzam się do zakupu właśnie tej kosiary i stąd pytanie :)

jerzy xt1
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 28 maja 2017, 22:44
Imię: Jerzy

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: jerzy xt1 » 21 sie 2019, 20:27

Witam po roku,
el-primo, używam cały czas traktorka Cub Cadet XT1 tak jak opisywałem we wcześniejszych postach. Jestem z niego bardzo zadowolony. Pali bez problemu, nie mierzyłem zużycia paliwa, ale nie wydaje mi się by za dużo palił.

Uwagi eksploatacyjne:
1. Regularnie oddaję do przeglądu do dilera (z serwisem) co około 40 moto godzin. Mógłbym to ronić sam, co zapewne byłoby taniej, ale regulacja decka i ostrzenie elementów tnących lepiej powierzyć fachowcom.
2. W okresie jesienno-zimowym odpalam traktor na około 0,2 - 0,3 motogodziny, średnio raz na miesiąc.
3. Stosuję olej 5W/30, początkowo był Hondy ale potem diler/serwis zmienił na swój czyli polecany przez producenta.
4. Opony są dość cienkie, czego skutkiem było "złapanie" czterech gum w ubiegłym sezonie. Opony zostały przebite przez kolce akacji oraz śliwek węgierek. Dołożyłem dętki i jakoś to ciągnie, ale podkreślam - opony są cienkie i miękkie.
5. Problemy z samoczynnie otwierającym się koszem znikły, ja na wszelki wypadek utrzymałem blokadę czujnika otwarcia kosza. Nie ma z tym problemu, jeśli traktorek użytkuje tylko jeden użytkownik.
6. Odkryłem jedną cenną właściwość. Otóż może zdarzyć się, że kosząc wilgotną trawę kanał "zapcha się" Oczywiście skoszona trawa nie idzie do kosza ale idzie pod deck traktorka. W moim przypadku to nie ma znaczenia bo nie zależy mi na bardzo ładnym utrzymaniu akurat tej powierzchni (ok. 35 arów). Zatem tam gdzie chcemy mieć trawę zebraną do kosza to trzeba kosić trawę suchą i ze sprawnym kanałem dostarczania skoszonej trawy do kosza.

Jeśli pomogłem w podjęciu decyzji to bardzo się cieszę. jak pisąłem wcześniej nie mam porównania z innymi markami. Ja jestem zadowolony.

Pozdrawiam

Marek

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: Marek » 22 sie 2019, 11:39

Jakiej szerokośći i długości jest kanał w tym cub cadecie?Jak możesz zrób zdjęcie noża ale od góry,może ma za małe odgięcie .
Podniesienie obrotów silnika poprawi też zbieranie trawy do kosza.

kosiarkowy
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: 24 maja 2020, 13:02
Imię: Grzegorz

Re: Cub Cadet XT2 QR106

Post autor: kosiarkowy » 31 maja 2020, 22:41

jerzy xt1 pisze:
21 sie 2019, 20:27

Jeśli pomogłem w podjęciu decyzji to bardzo się cieszę. jak pisąłem wcześniej nie mam porównania z innymi markami. Ja jestem zadowolony.

Pozdrawiam
Wertuje forum i Youtube w poszukiwaniu info o Cubcadet. Na forum jest dużo informacji, podobnie jak na kanale YouTube,większość z nich dotyczy jednak AL-KO, nie wiem z czego to wynika.
Twoje wpisy w temacie Cubcadet są bardzo szczegółowe i konkretne, równocześnie dają odpowiedzi na pytania, które ma każdy szukający nowego sprzętu. Super robota.
Lubię zapach skoszonej trawy o poranku

ODPOWIEDZ