Problem ze skrzynia w Mcculloch m95-66x

Moderator: Moderatorzy

baha1987
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 17 sty 2017, 9:23
Imię: Rafał

Problem ze skrzynia w Mcculloch m95-66x

Post autor: baha1987 » 10 kwie 2017, 6:25

Witam. W moim kosiareczce ostatnio spadają łańcuchy od napędu kół i nie wchodzi wsteczny. Podobno to bardzo częsty problem w tym modelu. Może ktoś wie co trzeba wymienić lub może da się to naprawić?

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Problem ze skrzynia w Mcculloch m95-66x

Post autor: Uli » 12 kwie 2017, 12:48

Nie miałem do czynienia z tym riderkiem, ale skoro spadają łańcuchy trzeba zajrzeć sprawdzić jak wyglądają te łańcuchy czy pasują idealnie w zębatki ( może są już zużyte, naciągnięte) i koła zębate czy nie są zużyte, podaje Ci instrukcję i wykaz części.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

baha1987
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 17 sty 2017, 9:23
Imię: Rafał

Re: Problem ze skrzynia w Mcculloch m95-66x

Post autor: baha1987 » 14 kwie 2017, 6:10

Uli pisze:Nie miałem do czynienia z tym riderkiem, ale skoro spadają łańcuchy trzeba zajrzeć sprawdzić jak wyglądają te łańcuchy czy pasują idealnie w zębatki ( może są już zużyte, naciągnięte) i koła zębate czy nie są zużyte, podaje Ci instrukcję i wykaz części.


Traktorek naprawiony. Łańcuchy troszkę wyciągnięte. Delikatne rozwierciłem mocowania od łożysk żeby je naciągnąć i teraz wszystko jest ok. Poza tym wsteczny bieg nie wchodził ale z tym też sobie poradziłem bez wydawania złotówki ;)

Piurko

Re: Problem ze skrzynia w Mcculloch m95-66x

Post autor: Piurko » 14 kwie 2017, 8:27

Brawo Ty... :) ... szkoda że fotek nie zapodałeś , inni by skorzystali . A z łańcuchami tak jest...że czasami spadają , szczególnie jak się wyciągną ... ;)

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Problem ze skrzynia w Mcculloch m95-66x

Post autor: Uli » 14 kwie 2017, 9:15

Nooo... nie jestem przekonany czy dobrze zrobiłeś, gdyż wyciągnięte łańcuchy będą szlifowły zębatki (będzie wpasowywał się w zęby) przy zerwaniu się łańcucha trzeba będzie kupić nowy, a ten wtedy już będzie za krótki a co za tym idzie nie będzie pasował już w ząbki koła. I znowu trzeba będzie coś przerabiać w konstrukcji. Przykład: załóż nowy łańcuch do starego rowera.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Piurko

Re: Problem ze skrzynia w Mcculloch m95-66x

Post autor: Piurko » 14 kwie 2017, 20:38

Uli...zanim stanie się to , o czym piszesz...to traktorek pójdzie na żyletki... :D

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Problem ze skrzynia w Mcculloch m95-66x

Post autor: Uli » 14 kwie 2017, 20:49

Może i tak, ale już sporo się musiał naciągnąć jak spada z koła. Ale OK każdy robi jak chce wedle swoich upodobań.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

zolci
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 05 maja 2017, 13:48
Imię: Mar

Re: Problem ze skrzynia w Mcculloch m95-66x

Post autor: zolci » 23 maja 2017, 7:00

Traktorek naprawiony. Łańcuchy troszkę wyciągnięte. Delikatne rozwierciłem mocowania od łożysk żeby je naciągnąć i teraz wszystko jest ok. Poza tym wsteczny bieg nie wchodził ale z tym też sobie poradziłem bez wydawania złotówki ;)

Problem ze skrzynia w Mcculloch m95-66x


Witam, mam ten sam problem, nie działa wsteczny tzn. po włączeniu kilka razy szarpnie i się zatrzymuje. Może kol.(baha1987) podpowie jak to naprawić?

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Problem ze skrzynia w Mcculloch m95-66x

Post autor: Uli » 23 maja 2017, 8:19

Sprawdź instrukcje i trzeba dojść do tego czemu tak się dzieje. viewtopic.php?f=36&t=1643&p=15366#p14077
Zolci... jak chcesz aby ktoś Tobie doradził i pomógł opisz problem po swojemu, wstaw zdjęcia jakieś elementów z którymi masz problem, i jeżeli będziesz współpracował to wspólnie się rozwiąże ten problem (samo się nie naprawi)... chyba że czekasz aż kolega baha Tobie odpisze.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Piotrek
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 lip 2018, 23:53
Imię: Piotr

Re: Problem ze skrzynia w Mcculloch m95-66x

Post autor: Piotrek » 25 lip 2018, 22:50

Witam. Jeśli szarpie a w konsekwencji zatrzymuje się z efektem "tyrkotania" to prawdopodobnie wyrobiony dyferencjał. Przerabiam to właśnie.

Piotrek
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 lip 2018, 23:53
Imię: Piotr

Re: Problem ze skrzynia w Mcculloch m95-66x

Post autor: Piotrek » 25 lip 2018, 22:54

Prośba do Was Koledzy, dopasowaliście od czegoś tryby, czy zakup nowego bądź co gorsza (wg. info serwisu)zakup nowej skrzyni za ok. 600 zł bo samych dyferencjałów nie mają?

zolci
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 05 maja 2017, 13:48
Imię: Mar

Re: Problem ze skrzynia w Mcculloch m95-66x

Post autor: zolci » 04 cze 2021, 16:33

Witam, proszę o pomoc w związku z wymianą paska napędu noża w McCULLOCH M95-66X nie jestem pewien czy część zaznaczona na foto jest poprawnie założona, może ktoś podzieli się swoim doświadczeniem, ewentualnie sprawdzi w identycznej kosiarce i wrzuci fotkę.
Pzdr.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Michaloz
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 18 cze 2022, 12:56
Imię: Michał

Re: Problem ze skrzynia w Mcculloch m95-66x

Post autor: Michaloz » 19 cze 2022, 22:54

Piotrek pisze:
25 lip 2018, 22:54
Prośba do Was Koledzy, dopasowaliście od czegoś tryby, czy zakup nowego bądź co gorsza (wg. info serwisu)zakup nowej skrzyni za ok. 600 zł bo samych dyferencjałów nie mają?
Witam! Mam podobny problem. Co gorsza nigdzie nie ma możliwości dostania skrzyni. Przewidywany termin dostawy dopiero okolice października. Podczas jazdy spada łańcuch i nic nie da się z tym zrobić. Może ktoś znalazł rozwiązanie oprócz wymiany całej skrzyni?

ODPOWIEDZ