Skrzynia Peerless tecumsech problem

Moderator: Moderatorzy

kristofs
Nowy użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 02 kwie 2017, 20:47

Skrzynia Peerless tecumsech problem

Post autor: kristofs » 03 kwie 2017, 21:43

Witam wszystkich ,jestem nowy na forum.
Mam problem ze skrzynią biegów do traktorka Westwood t 1800.
Znacie widzę te maszyny więc może mi doradzicie. Skrzynia to Peerless tecumsech 801-030C 5+1 .Byly wysypane 2 tryby jak kupiłem traktor,obudowa róznicówki i tryb kontaktujący z nią.Tryby wymieniłem,pracują one tylko ze sobą więc powinno być ok.Wszystko było wykąpane w benzynie i wymieniony smar na nowy.Po za tym uszkodzeń nie widać,klucze nie wygladaja na utrącone czy wyrobione. Po złożeniu wszystko działa biegi wchodzą wszystkie,tylko czasem nie wchodzi jakby bieg tylko slychac terkotanie.Bez wzgledu na którym biegu.Jak poruszam troche lewarkiem czy traktorem(przód tył) bieg jest i jedzie. Rozebrałem wszystko jeszcze raz,sprawdzałem schemat skrzyni wszystko dobrze poskładane,włozylem kartke papieru pomiedzy tryb zdawczy koła pasowego i jest kontakt dobry,dolozylem podkladke w jedno miejsce zeby skasowac luz na boki.Nie pomogło,po złozeniu to samo. Załączam zdjęcia,może ktoś wie co nalezy podejrzewać.Dzieki Pozdrawiam
801-030c-_westwood-countax_-1 (1)1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Skrzynia Peerless tecumsech problem

Post autor: Troku » 04 kwie 2017, 20:32

to nie jest problem który da się rozwiązać przez neta, za dużo zmiennych by tak powiedzieć co jest uszkodzone, luzy pomiędzy elementami wybieraka a dźwignią też są ważne, skrzynia powinna trafić do serwisu.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

kristofs
Nowy użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 02 kwie 2017, 20:47

Re: Skrzynia Peerless tecumsech problem

Post autor: kristofs » 04 kwie 2017, 21:45

Dzieki za odpowiedz.Czesci w serwisie sa tak drogie ,że naprawa co by nie bylo nie miałaby żadnego sensu(bylem zapytać nie bardzo chcieli sie tego podjać po za tym).Te 2 tryby co założyłem uzywki,kosztowały by około 900zl bez roboty. Biegi jak wchodzą to lewarek nie zatrzymuje sie twardo jak w innych co sprawdzałem.podciagałem troche spręzyne od wodzika,tam gdzie jest śrut,ale nie chodzi to jak powinno.Czy mogły by to byc klucze? mimo tego ze maja te stożki całe?Luzy poza skrzynia sa wyeliminowane do lewarka.Ktorę elementy mogły by być odpowiedzialne żebym wiedział to może sobie poradze.dzieki

Piurko

Re: Skrzynia Peerless tecumsech problem

Post autor: Piurko » 04 kwie 2017, 21:48

Ale to biegi nie wchodzą i terkocze , czy jedziesz i przestaje ciągnąć i terkocze...?

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Skrzynia Peerless tecumsech problem

Post autor: Troku » 04 kwie 2017, 21:50

Tryby kosztują w zależności od zębatki od 68 do 140zł za sztukę więc skąd ta cena ??
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

kristofs
Nowy użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 02 kwie 2017, 20:47

Re: Skrzynia Peerless tecumsech problem

Post autor: kristofs » 05 kwie 2017, 17:18

Taka cena bo ten duży tryb z obudową mechanizmu różnicowego jest taki drogi ,do tego trzeba bylo wałek o którym zapomniałem wspomnieć i 2 łozyska igiełkowe z oringami,ja zakupiłem używane ale z jednej skrzyni w której byla dziurawa obudowa podobno.Dzieje się tak na postoju zanim ruszę jak wbijam bieg,szczególnie jak jest lekko pod górkę,lewarek jest w miejscu biegu i sluchac takie terkotanie szajba obraca sie normalnie na pasku.Sa luzy minimalne na wałku na mosieżnej tulejce czy mogło by to być przez to?Powiedzcie mi Panowie jakie są objawy uszkodzonych kluczy? Tzn startych zębów lekko.Dzieki za zainteresowanie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Skrzynia Peerless tecumsech problem

Post autor: Troku » 05 kwie 2017, 17:48

Jeżeli klucze są uszkodzone to wybija biegi podczas jazdy, trzeba sprawdzić również jak wyglądają zębatki w miejscu gdzie klucz wybiera ją jeżeli są zaokrąglenia to tak się będzie działo.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Skrzynia Peerless tecumsech problem

Post autor: Uli » 05 kwie 2017, 19:15

Kristofs może to Ci pomoże... tam jest seria 800/801 strona 28-32 :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Piurko

Re: Skrzynia Peerless tecumsech problem

Post autor: Piurko » 05 kwie 2017, 22:54

kristofs.... tu masz temat , gdzie rozpoławiałem skrzynkę ... podobną.... viewtopic.php?f=27&t=1056

Sprawdź czy duże koło pasowe w skrzyni - osadzone jest na wałku z zębatką atakującą - nie ma luzu góra - dół . Jeśli jest luz , podciągnij rękami koło do góry i zakręć...czy nie przeskakuje... Jeśli jest za duży luz , zębatka atakująca koło zębate przekładni głównej będzie przeskakiwać i nie będzie jazdy.... Możliwe , że koło które wymieniłeś nie pasuje do zębatki ...
Tak czy inaczej... , jeśli jest luz góra - dół ... rozbiórka skrzyni i podkładkami musisz to wyregulować ...

kristofs
Nowy użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 02 kwie 2017, 20:47

Re: Skrzynia Peerless tecumsech problem

Post autor: kristofs » 06 kwie 2017, 22:17

Witam "Uli" Dzieki za wyszukanie,akurat mam to i dokładnie z tej serwisówki korzystałem jak ją robiłem:)

"Piurko" Pisałem własnie o tym właśnie w pierwszym poście bo też to podejrzewałem( słuszna uwaga mimo wszystko) ,był luz góra dół i podłożyłem podkładke od dołu.Włożyłem kartkę papieru pomiedzy tryby i załozylem pokrywe przykręcając lekko,kartka została przecięta więc styk trybów jest raczej wystarczający.Bardzo dobre zdjęcia swoją drogą tych skrzyń co robiłeś,widać super akurat klucze te co są na tamtym zdjeciu wyglądają gorzej wizualnie jak moje,działały ok? Kolega troku mi dał do myślenia bo w sumie zebatek w środku nie sprawdzałem jakoś dokładnie tych co klucze chodzą.Będą musiał skrzynie na stół wziąc znowu ,tylko narazie nie mam czasu a jest w traktorze.Było błoto ,teraz pojeżdzę więcej tym to wypróbuje czy nie wyskakuja biegi jeszcze. Dzieki Panowie

Piurko

Re: Skrzynia Peerless tecumsech problem

Post autor: Piurko » 07 kwie 2017, 0:17

Moje kluczę. ..chociaż poobcinane pracowaly ok....nic nie wyskakiwalo.

kristofs
Nowy użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 02 kwie 2017, 20:47

Re: Skrzynia Peerless tecumsech problem

Post autor: kristofs » 18 cze 2017, 13:28

Witam,dlugo mnie nie było bo nic nie robiłem w tym temacie.Kupiłem skrzynie w z Anglii i to samo jest. Traktor jedzie normalnie i przy obciązeniu jak siedze na nim strzeli tak jakby wybilo bieg i znowu jedzie. Skrzynia miała być sprawna.Dzieje sie zupelnie to samo co na tamtej więc musiałbym mieć strasznego pecha żeby obie byly identycznie uszkodzone.Wymieniłem pasek na nowy bo myslałem ,że skacze na pasku ale bez efektu.Jeszcze tylko myslałem,że klin na silniku na szajbie obraca.ale niby nie widać.Porażka :oops:

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Skrzynia Peerless tecumsech problem

Post autor: Uli » 18 cze 2017, 14:03

Wiesz jak tak patrzę na te Twoje pierwsze zdjęcia które wstawiłeś...czy tam aby to pierwsze koło z lewej strony jak na zd. patrzę to czy nie ma uszkodzonych zębów? zaznaczyłem Tobie gdzie, na zdjęciu...tylko jak powiększam to piksele duże i wyraźnie nie widzę...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

kristofs
Nowy użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 02 kwie 2017, 20:47

Re: Skrzynia Peerless tecumsech problem

Post autor: kristofs » 16 lip 2017, 10:26

To tak na zdjeciu wyszło to koło jest w dobrym stanie,dzieki za info. Mam drugą skrzynie i objaw taki sam ,ręce opadły.

Piurko

Re: Skrzynia Peerless tecumsech problem

Post autor: Piurko » 16 lip 2017, 23:53

Oczywiście może być uszkodzona kolejna skrzynia... ale może problem leży w mechanizmie zmiany biegów ... niedokładnie zapina bieg i terkocze ... innej opcji nie widzę ...

kristofs
Nowy użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 02 kwie 2017, 20:47

Re: Skrzynia Peerless tecumsech problem

Post autor: kristofs » 21 lut 2018, 21:10

Witam po czasie:) temat juz stary ale może ktoś jeszcze tu zajrzy:) Kosiłem na tym co bylo i teraz nadszedł czas aby rozebrać tą drugą skrzynie. Model to MST-206-526 Tutaj efekt był taki ,że podczas jazdy jakby wybiło bieg na sekunde i wracał sam (taki trzask)na różnych biegach. Stan trybów oceniłbym na bdb ,skrzynia wogóle nie wyglada jakby była bardzo stara porównująć do innych z netu.(szajba czarna farba nawet oryginał) Jedyne co to nie jestem pewien tych kluczy,zebatki obejrzałem w środku są ok.Luzów nie ma jedynie na tych trybach z skośnym klinem miedzy jednym a drugim(według instrukcji ma tam być luz na boki,ile nie podają). Załączam zdjęcia czy te klucze nadają sie do wymiany Panowie?Oraz zdjęcia skrzyni w środku może się komuś przyda,jest to model zalewany olejem wygląda solidniej od tamtej tylko brak łożysk na półośkach do tej solidności nie pasuje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Skrzynia Peerless tecumsech problem

Post autor: Troku » 21 lut 2018, 21:14

Klucze są do wymiany, są zużyte i to widać.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

kristofs
Nowy użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 02 kwie 2017, 20:47

Re: Skrzynia Peerless tecumsech problem

Post autor: kristofs » 22 lut 2018, 18:08

Dzięki za odpowiedz.Ja robiłem taki test wkładajac je na wałku i wygląda ze lapią bardzo dobrze zebatki bez mozliwosci przeskoczenia. Jest jednak już ta fazka od jazdy do przodu wieksza ktora bedzie niszczyła felc zębatki . Czy u Was w serwisie kupie takie? ile kosztuja,do salem serwis wysłałem zapytanie ale tam bedzie napewno bardzo drogo. Czytałem też że to jakoś naspawują ale wątpie że to długo wytrzyma.Jesz jedno,czy powinienem dołożyć łożyska na półosie Panie Andrzeju?

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Skrzynia Peerless tecumsech problem

Post autor: Troku » 22 lut 2018, 18:17

Jestem autoryzowanym serwisem Tecumseh Peerless i części mam od nich jako przedstawiciela na Polskę, ceny są takie jakie są czyli nie małe i to się nie zmieni. Naspawywanie pogorszy tylko twardość materiału powodując szybsze zużycie się podzespołów.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

kristofs
Nowy użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 02 kwie 2017, 20:47

Re: Skrzynia Peerless tecumsech problem

Post autor: kristofs » 22 lut 2018, 20:41

Ok ,to czekam na odpowiedz od nich. Odnośnie tych łożysk to nie dawać?Bo nie wiem od czego ta skrzynia a moj traktor ma 18KM i ciagnie zamiatarke oraz bedzie pług w zimie na własne potrzeby.Czy ta skrzynia bedzie lepsza od tamtej do zainwestowania? bo przydały by sie i uszczelniacze nowe.

kristofs
Nowy użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 02 kwie 2017, 20:47

Re: Skrzynia Peerless tecumsech problem

Post autor: kristofs » 08 kwie 2018, 13:37

Witam,chwile ,mnie nie było bo nie było. Chciałem napisać jak to sie zakończyło bo może przydać sie innym.
Skrzynie naprawiłem,kupiłem nowe klucze jednak żębatki wewnatrz nie były za bogate,koszt nowych wyklucza opłacalność naprawy. Postanowiłem według własnego pomysłu odwrócić je wszystkie.Dzieki temu nowe klucze spotykają sie z nieużywanymi felcami w zębatkach. Jedyne co ryzykuje to że tryby już nie działaja tak jak byly i przez to skrzynia jest może minimalnie głosniejsza. Pokasowałem tez luzy na boki uznaniowo po prostu.Nowy olej(dodałem do oleju łyżke smaru) i uszczelniacz na wałek hamulca. Udało mi sie dobrać podobny .Jeszcze nie przepracowała dużo ale mysle ze bedzie ok nic nie przeskakuje. Dzieki panowie za wszystkie rady.Pozdrawiam

Leoncio
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 26 maja 2018, 16:49
Imię: Leo

Re: Skrzynia Peerless tecumsech problem

Post autor: Leoncio » 27 maja 2018, 4:14

Witam na forum.
Podepnę się pod temat.
Poszukuję kluczy o wymiarach: dł = 71,4 mm szer. 6 mm do małej skrzyni Peerless mod. 700, 800, 801, 910 numer 792089B.
Ile kosztują klucze?
Gdzie można je zakupić?

Leo

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Skrzynia Peerless tecumsech problem

Post autor: Tornado » 27 maja 2018, 4:18

Witaj Kolego..., myślę, że Kolega Troku może Ci pomóc...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Skrzynia Peerless tecumsech problem

Post autor: Troku » 27 maja 2018, 5:32

Prawdopodobnie masz te klucze co w linku

http://www.salemserwis.pl/klucz-przesuw ... duct.html/
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Kowicz
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 19 kwie 2020, 1:10
Imię: Dominik

Re: Skrzynia Peerless tecumsech problem

Post autor: Kowicz » 22 lip 2020, 12:38

Witajcie
Też mam problem z przeskakiwaniem biegów.
Zaczęło się od zablokowania skrzyni, majster rozkręcił i okazało się że półksiężyc zmieniający biegi był wykrzywiony. Po naprostowaniu, wyczyszczeniu i złożeniu okazało sie, że mam 6 biegów do tylu i 1 do przodu 😁
Sam już rozkręciłem skrzynię i przełożyłem zębatkę którą napędza wałek atakujący.
Po zamontowaniu okazało się że czasami przeskakuje na biegach, takie dziwne stuki w skrzyni. Rozkręciłem ponownie i zniwelowałem luzy na wałku atakującym.
Po złożeniu jest jeszcze gorzej 😒
Załączam filmik i liczę na podpowiedzi - obecnie skrzynię mam rozkręconą i na oko wygląda wszystko prawidłowo.
Filmik:


Klucze wydają się być jeszcze w nienajgorszym stanie:




Update 1
Może i klucze nie są zjechane ale w połączeniu z wytartymi wpustami zębatek ma prawo przeskakiwać.
Jakaś rada na to?
Przełożyc zębatki i wymienic klucze?
Gdzie dostanę takie klucze?

Update 2
Przełożyłem zębatki i teraz 1, 2 i 3 nie przeskakują, 4, 5 lekko przeskakują a 6 to non stop przeskakuje.
Muszę zatem odwrócić te 3 zębatki z nadzieją że będzie OK - niestety nie wiem czy wcześniej było ok bo skupiłem się na pierwszych biegach 😒

Czy wiecie gdzie można kupić klucze jak moje?
Ew czy można je przypiłować żeby miały lepszy rant?
A może da się jakoś przyfrezować zębatki?

Update 3
Ufff udało się!
Zębatki 1,2,3 mam odwrócone, 4,5,6 tak jak oryginalnie.
Zębatka 1 wygląda tak:


Klucze podpiłowałem żeby był odpowiedni rancik i po złożeniu wszystko działa jak należy.

Jeśli więc ktoś ma problemy z przeskakującymi biegami to wina kluczy oraz zębatek.
Zębatki ciężko przypiłować więc zostaje odwrócenie a przypiłować można jedynie klucze jakby nie były mocno zdarte.

Pomocy na forum nie uzyskałem ale i tak Wszystkich pozdrawiam!

ODPOWIEDZ