Polski traktorek z Głuszyny

Moderator: Moderatorzy

krzyszt11

Polski traktorek z Głuszyny

Post autor: krzyszt11 » 05 lis 2019, 17:43

Jest spore zainteresowanie traktorkami w cenie do 8000zł. Przy końcu listopada ja będę miał taki traktorek i chętnie podzielę się informacjami na jego temat. Kiedyś jego zdjęcie umieścił Tornado, potem Troku wyraził chęć jego testowania. Ja kupuję go w cenie z OLX (7900zł z pługiem) i mam do producenta prawie 500km więc będzie on kosztował z przewozem ponad 8000zł i moje uwagi nt. ww sprzętu będą wynikały z tego czy on się sprawdzi u mnie czy nie.
Na działce 1.5ha używałem kilku traktorków, ostatnio Simplicity SRD300, plus trójkołowiec do przewozu towaru, ale sprzedany jeden i drugi i zakupiony sprzęt, który sprzedawca zachwala jako 3w1. Koszenie, ciągnięcie przyczepy i zgarnianie śniegu. Mam zamiar dokupić przyczepę zbierającą i za połowę ceny ze sprzedaży Simplicity i trójkołowca chcę ogarnąć swoją działkę. Jak wyjdzie zobaczymy.http://kosiarki-kk.pl/galeria.html#

wojtek1234321
Stały bywalec
Posty: 245
Rejestracja: 12 lis 2016, 13:03

Re: Polski traktorek z Głuszyny

Post autor: wojtek1234321 » 05 lis 2019, 19:23

Jeżeli tam jest silnik z "malucha" i do tego jeszcze sprawny to taki "wynalazek" powinien położyć "na łopatki" wszystkie inne "firmowe" wynalazki niezależnie od marki...

Awatar użytkownika
bogdan1115
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: 02 mar 2016, 22:37
Imię: Bogdan

Re: Polski traktorek z Głuszyny

Post autor: bogdan1115 » 05 lis 2019, 20:14

W vmax z pewnością
Pozdrawiam
Bogdan
AJ 102

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Polski traktorek z Głuszyny

Post autor: Kamilos » 05 lis 2019, 21:28

Fajny tylko trochę wyglądu nie ma, wygląda jak samoróbka, ja bym tego nie kupił, mogli chociaż maskę zrobić na silnik i jakieś koła z tyłu większe dać, bo trochę wstyd takim czymś jeździć.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Polski traktorek z Głuszyny

Post autor: Troku » 05 lis 2019, 21:33

Niech coś się stanie to kto ponosi odpowiedzialność za wyprodukowanie maszyny niebezpiecznej dla użytkownika czy osób postronnych, na to jest potrzebny certyfikat a ona pewnie jej nie ma czyli jak coś się stanie to odpowiada operator.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
bogdan1115
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: 02 mar 2016, 22:37
Imię: Bogdan

Re: Polski traktorek z Głuszyny

Post autor: bogdan1115 » 05 lis 2019, 22:26

Tamta przekładnia pasowa napędzana z koła pasowego napędzającego prądnicę tak bez osłon żadnych??? To proszenie się o ciężkie obrażenia. Toż to kryminał jakiś!
Pozdrawiam
Bogdan
AJ 102

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Polski traktorek z Głuszyny

Post autor: Troku » 05 lis 2019, 22:53

Temat jak dla mnie powinien być usunięty ponieważ sprzęt to niebezpieczna samoróbka, co o tym sądzicie ??
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

grzechu913
Stały bywalec
Posty: 429
Rejestracja: 19 lip 2018, 14:24
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Malopolska

Re: Polski traktorek z Głuszyny

Post autor: grzechu913 » 06 lis 2019, 6:13

Faktycznie partyzantka na maxa,gosc zrobil to dla siebie,a teraz chce narazac innych na kalectwo ,dodatkowo placac za to. Wiadome, operator wie co robi,ale wystarczy chwila zapomnienia ,gdziec dziecko podbiegnie itp i po herbatce .
Traktorek Solo by AL-KO T 15- 95.6 HD-A
Kosiarka Solo by AL-KO 5235 SP-B

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Polski traktorek z Głuszyny

Post autor: Tornado » 06 lis 2019, 8:05

Troku pisze:
05 lis 2019, 22:53
Temat jak dla mnie powinien być usunięty ponieważ sprzęt to niebezpieczna samoróbka, co o tym sądzicie ??
Mam odmienne zdanie... Otóż taki temat właśnie winien być, aby użytkownicy Ci aktualni i przyszli wiedzieli, że takie "potworki" istnieją.. Nie da się milczeć, kiedy coś takiego jest...
Innym wątkiem jest, czy cokolwiek jest to warte uwagi.., a pisanie Polski Traktorek, to kpina. Kpina z .. Polski, czy z .. Głuszyny.. I pisze to ktoś, kto użytkował Simplicity SRD300 :(
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

AgroTrzySiostry
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 14 sty 2019, 17:43
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Stary Gierałtów
Kontakt:

Re: Polski traktorek z Głuszyny

Post autor: AgroTrzySiostry » 06 lis 2019, 11:09

Ja też jestem ciekaw sprzętu, nie jest to fabryczny traktorek, to widać gołym okiem. Na minus brak kosza, a na plus może silnik i koła. Ja bym temat zostawił....dla innych. Wnioski każdy wyciągnie i tak sam, jesteśmy dorośli.
Pilarka Stihl MS 211
Traktorek AL-KO T95 HD V2 Premium
Kosiarka Stiga Combi 48SQ B
Kosa Stiga 2km
www.agrotrzysiostry.pl

bodziokardasz
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 23 sie 2019, 9:11
Imię: Bogumił

Re: Polski traktorek z Głuszyny

Post autor: bodziokardasz » 07 lis 2019, 16:22

Całkiem ciekawa myśl, trwały silnik, nie wiem jak rozwiązana redukcja prędkości, szkoda ze na 12 " a nie 13" z tyłu, i że jakieś stare ubazgrane spreyem opony,

krzyszt11

Re: Polski traktorek z Głuszyny

Post autor: krzyszt11 » 07 lis 2019, 19:35

Redukcja przełożenia jest poprzez zwolnice (koła łańcuchowe o przełożeniu 1:4, 2 szt). Nie wiem czy to dobre rozwiązanie, ale takie podobno jest. Z tego co się dowiedziałem można zastosować większe koła z tyłu, ale wtedy oczywiście zwiększy się też prędkość.

krzyszt11

Re: Polski traktorek z Głuszyny

Post autor: krzyszt11 » 07 lis 2019, 19:52

Kamilos pisze:
05 lis 2019, 21:28
Fajny tylko trochę wyglądu nie ma, wygląda jak samoróbka, ja bym tego nie kupił, mogli chociaż maskę zrobić na silnik i jakieś koła z tyłu większe dać, bo trochę wstyd takim czymś jeździć.
Masz rację odnośnie tych osłon, ja blisko rok temu dzwoniłem do nich i pytałem o osłony, twierdzili że próbowali robić ale były problemy z trwałością ze względu na drgania. Ja też uważam, że osłona przynajmniej na silnik i tłumik powinna być. Inna sprawa, że jest na to popyt więc nie chce im się nad tym popracować. W sezonie czekało się na ten sprzęt 3-4 miesiące, teraz, po sezonie 1,5 miesiąca.
Co do wyglądu, z tyłu można zmienić koła na większe, ale jeździłem maluchem przez 10 lat i jednakowe koła mi nie przeszkadzały.
Wygląd??? Mnie nie przeszkadza, jeździłem Simplicity SRD300 i wcale nie czułem się jakoś specjalnie przez to dowartościowany. Sprzęt u mnie ma być po to aby spełnił to czego od niego oczekuję, a jeśli nie spodoba się sąsiadowi, czy sąsiadce to ich problem. ;)

pfp76
Stały bywalec
Posty: 465
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:54

Re: Polski traktorek z Głuszyny

Post autor: pfp76 » 14 lis 2019, 7:00

Krzysztofie- temat na pierwszy rzut oka wydaje się ciekawy i dosyć "lotny" .Natomiast co w tym dziwnego ,że przy bliższym zapoznaniu się z konstrukcją i kilku przemyśleniach entuzjazm "dobre bo nasze" nieco opada....
To zła konstrukcja .Czy widziałeś pracujący silnik w maluchu? Jakie wykonuje "spontaniczne ruchy przy dodaniu gazu ,jak prawie fika koziołki na tej sprężynie ? To dlatego pewnie nie można zamocować osłon . Obecnie konstruktorzy kosiarek chwalą się głębokością deck'a { mój ma 15 cm.} - to ważne zwłaszcza przy mulczowaniu . Ile cm. głębokości spodziewasz się w tej konstrukcji na podstawie zdjęcia? Gdzie się podzieje ta trawa podczas mulczowania? Co o staranności wykonania świadczą felgi malowane razem z oponą (pewnie 15-to letnią )W ogole w jakiej konstrukcji traktorków widziałeś TAKIE koła .Sądzisz ,że można zprzeczyć tym wszystkim rozwiązaniom obecnie stosowanym? czy dowiadywałeś się chociaż ,czy tam montowane są nowe akumulatory i jakie? Bo opony napewno nie ! Jaki komfort pracy da ci stary wypierdziany fotel przykryty nowym pokrowcem z Biedronki? Te silniki są pewnie montowane na zasadzie - odpala ,znaczy dobry!A już te przeniesienie napędu to sen inżyniera na kacu ... Taką konstrukcję z wykorzystaniem elementów malucha dało by się zrobić ,ale wydaje mi się że nie w ten sposób ......

grzechu913
Stały bywalec
Posty: 429
Rejestracja: 19 lip 2018, 14:24
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Malopolska

Re: Polski traktorek z Głuszyny

Post autor: grzechu913 » 14 lis 2019, 9:11

Takie cos to mozna sobie zrobic,aby tanio ,pozyskac jakies czesci,miec troche smykalki majsterkowicza i luz. Ale na sprzedaz i to nie jednej sztuki ,bo sasiadowi sie spodobalo i moglby przygarnac cos takiego,to wedlug mnie konstrukcja wola o pomste do nieba. To nie lata 80-90 jak nic nie bylo i ludzie sie cieszyli z byle czego,co ulatwialo prace.
Traktorek Solo by AL-KO T 15- 95.6 HD-A
Kosiarka Solo by AL-KO 5235 SP-B

wojtek1234321
Stały bywalec
Posty: 245
Rejestracja: 12 lis 2016, 13:03

Re: Polski traktorek z Głuszyny

Post autor: wojtek1234321 » 16 lis 2019, 11:24

Jak nie "trzydziestka", to może taki by pasował do sadu?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

krzyszt11

Re: Polski traktorek z Głuszyny

Post autor: krzyszt11 » 16 lis 2019, 17:09

wojtek1234321 pisze:
05 lis 2019, 19:23
Jeżeli tam jest silnik z "malucha" i do tego jeszcze sprawny to taki "wynalazek" powinien położyć "na łopatki" wszystkie inne "firmowe" wynalazki niezależnie od marki...
Wojtek tu się z Tobą zgadzam, biorąc jeszcze pod uwagę pierwszą dobrą opinię Troku zdecydowany jestem zaryzykować w traktorek, który opisałem.
Wrzucanie sprzętu (bez ceny), nie ma sensu. Ja wiem ile kosztuje taki traktorek (nawet z wy .... fotelami).

Kojak
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2022, 6:32
Imię: Tomek

Re: Polski traktorek z Głuszyny

Post autor: Kojak » 30 lis 2022, 11:01

Krzyszt11 - Czy zakupiłeś opisany wcześniej przez Ciebie traktorek? Co możesz powiedzieć o jego użytkowaniu, funkcjinalności, awaryjności, itp?

Wasyl
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 25 cze 2021, 8:20
Imię: Wasyl

Re: Polski traktorek z Głuszyny

Post autor: Wasyl » 28 gru 2022, 14:24

To przeniesienie napędu na kosisko wygląda dość nieciekawie.
Generalnie pierwotny zamysł całości fajny, ale widać wykonanie jak typowa samoróbka z uproszczeniami.

ODPOWIEDZ