Sianie nawozu

Wymiana doświadczeń

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Sianie nawozu

Post autor: Kamilos » 16 mar 2015, 10:04

Witam, kiedy należy posiać nawóz na trawnik?
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Keram2504
Stały bywalec
Posty: 624
Rejestracja: 14 lut 2015, 21:19
Imię: Marek

Re: Sianie nawozu

Post autor: Keram2504 » 16 mar 2015, 22:57

Krótko powiedziawszy nawozy wysiewamy pod trawniki wtedy jak widzimy że trawa zaczyna rosnąć.
Wcześniej wygrabiamy go lub stosujemy wertykulację i aerację. Nie zapomnijmy też po zimie potraktować go wałem. Osobiście stosuję tylko wygrabianie.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Sianie nawozu

Post autor: Kamilos » 18 mar 2015, 12:08

Czyli najpierw wałowanie, wertykulacja i dopiero siew nawozu tak. W takim razie pozostaje się brać za wygrabianie filcu póki jest dość sucho i pogoda jest sprzyjająca. Dzięki Marku :)
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Keram2504
Stały bywalec
Posty: 624
Rejestracja: 14 lut 2015, 21:19
Imię: Marek

Re: Sianie nawozu

Post autor: Keram2504 » 19 mar 2015, 20:56

Jakie nawozy stosujecie do trawnika i jaką dawkę dajecie na jeden ar?
Czy stosujecie gotowe mieszanki nawozów do trawników, czy sypiecie to co macie pod ręką?

LeSnySamuraii
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 26 sty 2015, 20:30

Re: Sianie nawozu

Post autor: LeSnySamuraii » 19 mar 2015, 21:10

U mnie sypiemy nawozy azotowe jakie są dostępne w gospodarstwie (mocznik, saletrzak ,saletra ) a wieloskładnik to najczęściej polifoska:)
dość mądry jestem

japko
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 31 maja 2015, 15:06

Re: Sianie nawozu

Post autor: japko » 19 cze 2015, 7:50

Przy siewie to się daje nawóz startowy, każdy większy producent ma taki w ofercie. Jak trawnik gotowy, to można dać na przełomie kwietnia/maja, do wyboru zwykłe nawozy albo o przedłużonym uwalnianiu, osmocote czy jakoś tak, raz sypniesz i cały sezon z głowy. Dawkowanie jest podane na opakowaniu, zwykle 20 - 30 g/m2. Są też nawozy z preparatem na chwasty, więc za jednym zamachem nawozisz i odchwaszczasz. A są takie z dodatkiem żelaza zwalczające mech, ogólnie teraz to jest cała apteka dla ogrodu tylko mieć fundusze odpowiednie...

Miron
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2015, 23:05
Imię: Miron

Re: Sianie nawozu

Post autor: Miron » 29 cze 2015, 23:33

A jak to wygląda jeżeli chodzi o nawozy dolistne

http://www.zrjagro.pl/oferta/nawozy-dolistne ? Znajomy je zachwala, ale nie do końca wiem, jak i kiedy można je stosować.

mecho

Re: Sianie nawozu

Post autor: mecho » 20 maja 2017, 23:09

Ja stosuję zawsze granulowany , dziś zasilałem tym:

YARA Vila PRO-COMPLEX

to granulowany nawóz azotowy przeznaczony do zasilania istniejących już trawników oraz tych dopiero zakładanych. Szczególnie polecany do trawników sportowych, często użytkowanych. Szybki, bujny wzrost różnych rodzajów trawy oraz ich soczyście zielone wybarwienie zapewnia zawartość łatwo przyswajanych form azotu, fosforu i potasu. Z kolei zawartość magnezu przy regularnym stosowaniu znacząco podnosi jakość gleby. Nawóz do trawy YARA Vila jest przy tym bardzo prosty w użyciu - granulat nie wymaga mieszania z glebą.

YARA to znany i szanowany koncern produkujący już od ponad 100 lat profesjonalne nawozy dla rolnictwa. Linia produktów Vila, wśród której znajdują się także nawozy do trawy, adresowana jest z kolei do miłośników ogrodnictwa i dopasowana do potrzeb roślin w uprawie amatorskiej. Jakość i skuteczność nawozów potwierdzają użytkownicy w ponad 130 krajach na całym świecie.

wydajność: 1 kg do 50 m2

nawóz WE azotowy z magnezem, typ: NPK 20+6+9,5 (MgO) (+2)

waga: 25 kg

dobra cena ok 80,00 PLN , dobra wydajność (posypałem sowicie 1500 m2 i jeszcze trochę zostało) - efekty gwarantowane
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ