Rozdrabniacz do gałęzi - jaki wybrać

Wymiana doświadczeń

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Rozdrabniacz do gałęzi - jaki wybrać

Post autor: Troku » 13 mar 2018, 17:18

Rozdrabniacz do gałęzi - jaki wybrać
Temat który zaczyna się właśnie wiosną, użytkownicy posiadający krzaki i drzewa na ogrodzie borykają się z tym problemem corocznie z racji przycinania i pielęgnacji roślin. Często nie wiadomo co zrobić z urobkiem a tu jest proste rozwiązanie w formie urządzenia rozdrabniającego właśnie gałęzie. Na naszym rynku jest cała gama rozdrabniaczy i prawie każdy producent czy importer posiada je w swojej ofercie nawet po parę modeli. Mamy modele bez kosza na urobek i z koszem, wersje z nożami na wirującej tarczy i rozdrabniacze frezowe z płytą dociskową. Użytkownik musi podjąć decyzję który model kupić tym bardziej że rozpiętość cenowa jest dość znaczna czyli od 300zł do nawet 1400zł.
Dylemat nie lada ale chciałbym podpowiedzieć czym się kierować. Przede wszystkim cena jest ważna, tanie marketowe czy importowane z PRC są urządzeniami które są mocno awaryjne i brakuje w zasadzie do nich części a jak już są to wartość części sięga do 80% wartości urządzenia ponieważ większość z nich jest oparta na konstrukcji z silnikiem komutatorowym. Klasa średnia czyli od 500zł do 1000zł tu już mamy sprzęt wart polecenia ale nadal to spora różnica więc zwracamy najpierw uwagę czy sprzedawca posiada do maszyny dokumentację i jak się kształtują ceny podstawowych części zamiennych oraz ich dostępność. Dystrybutorzy tacy jak np. AL-KO posiada do swojego sprzętu każdą śrubkę a ceny części są przystępne. Modele wyposażone w przekładnie planetarne i frez tnąco – miażdżący są idealne do twardych zdrewniałych i wyschniętych gałęzi a modele z nożami tnącymi wirującymi na tarczy do mokrych, świeżo ściętych gałęzi lub częściowo przesuszonych.
Marka Lider to lider ale zawodności i bardzo niskiej ceny, Faworyt – półka wyżej lecz nadal jakość poniżej oczekiwanej, Makita, Stiga, AL-KO to producenci dobrych rozdrabniaczy ( ustawienie marek zgodnie z jakością ).

Teraz czas na parę zdjęć
Lider ER 2400.jpg
verto-52G590.jpg
Faworyt GTR 2500.jpg
Stiga Bio Silent 2500.jpg
pol_pm_AL-KO-EASY-CRUSH-LH-2800.jpg
pol_pm_AL-KO-EASY-CRUSH-LH-2800 1.jpg
pol_ps_AL-KO-EASY-CRUSH-LH-2800 2.jpg
pol_pm_AL-KO-EASY-CRUSH-LH-2800 3.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Rozdrabniacz do gałęzi - jaki wybrać

Post autor: Niejad » 13 mar 2018, 20:25

Nie no to wszystko to sa zabawki przy moim rozdrabniaczu który ma silnik o mocy 3km zailny z siły i 900obr/min i jest przerobiony że starej poczciwej sieczkarni. Tnie spokojnie gałęzie o grubości 5 cm wręcz je łyka. I muszę napisać że to jeden z lepszych przydomowych sprzętów 😀😀

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rozdrabniacz do gałęzi - jaki wybrać

Post autor: Kamilos » 13 mar 2018, 21:50

Myślałem kiedyś nad zleceniem wykonania rębaka komuś lub kupna, ale doszedłem do wniosku, że to jest nieopłacalne, tyle co tych gałęzi jest to podziabie się siekierką, a jak już by było naprawdę bardzo dużo to zawsze można wynająć na dobę za 100zł i spokój, ale to nie zabawka tylko sprzęt konkretny, który 10cm gałęzie przerobi. Wszelkie elektryczne rozdrabniacze na 230v to moim zdaniem są zabawki dla działkowiczów.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rozdrabniacz do gałęzi - jaki wybrać

Post autor: Troku » 14 mar 2018, 18:32

Tak jak napisaliście to są właśnie urządzenia dla amatora i działkowca, dziwi mnie wasze podejście że porównujecie starą sieczkarnię czy maszyny z silnikami spalinowymi bo to inna liga. Zwykły użytkownik ogrodu posiadając działkę z drzewkami czy krzaczkami nie zarezerwuje sobie sprzętu na dobę skoro będzie używał jej przez 2 godziny. Po drugie co rok ma coś co pocięcia a siekierką się nie chce więc wyciąga rozdrabniacz i potnie wszystko a potem z powrotem chowa do szopki narzędziowej.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

ODPOWIEDZ