Koszenie a upalne dni

Wymiana doświadczeń

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Koszenie a upalne dni

Post autor: Uli » 21 cze 2017, 20:54

Panowie, w związku z nadchodzącą pogodą (zapowiadają po 35, 37℃) będzie smażyć, mam pytanie...czy w ogóle powinniśmy kosić trawę w takie upały, nie chodzi o sprzęt tylko o trawę, mianowicie w tamtym roku wykosiłem kosiarką trawę, dosyć nisko, i w miejscu koszenia w tym słońcu zrobiły się żółte place, poprostu wypalona trawa, gdzieś tak po dwóch dniach od koszenia, kiedy to zauważyłem...podlewanie już nic nie dało. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Koszenie a upalne dni

Post autor: Kamilos » 21 cze 2017, 20:56

W upały i w okresie suchym nie powinno się kosić trawnika, ani przeprowadzać wertykulacji czy innych zabiegów.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Koszenie a upalne dni

Post autor: Toma » 21 cze 2017, 20:58

Tak jak mówi Kamil jednak...jak skosisz i podlewasz.obwicie odrazu to nic trawie sie nie stanie. Ale to.ma byc naprawde obficie

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Koszenie a upalne dni

Post autor: Uli » 21 cze 2017, 20:59

Ok, ale sporo ludzi o tym nie wie...wracają po tygodniu do domu, i sobota całą wieś brzęczy...wszyscy koszą na niedziele.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Koszenie a upalne dni

Post autor: Toma » 21 cze 2017, 21:00

jak stara trawa to sobie poradzi, jak mloda, a nie byla odpowiednio nawozona to ...a to pech

Awatar użytkownika
riflesnake
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 09 sie 2016, 16:19
Imię: Paweł

Re: Koszenie a upalne dni

Post autor: riflesnake » 22 cze 2017, 6:51

Chyba nie ma co się tym stresować. U mnie trawa zawsze się odradzała po kilku dniach (ale faktycznie to stara trawa).
Niektórzy powiadają, że trawa to i na asfalcie wyrośnie ;)

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Koszenie a upalne dni

Post autor: Toma » 22 cze 2017, 6:58

Bo w trawie ( a pewnie nie tylko ) to najważniejszy jest system korzeniowy. Zobaczcie np przy młodej trawie nie powinno sie robić pewnych zabiegów ( wertykulacja , niskie cięcie ) bo trawa jest jeszcze zbyt słaba. Natomiast starą trawę można obciąć praktycznie przy ziemi i tak odbije. Fakt że może chorować, ale da radę.
Oczywiście trawę można wcześniej przygotować na upały, np stosować odpowiedni nawóz, aby wolniej rosły itd itp, ale najlepiej ją podlewać
Niestety ale to koszt.
Znajomy chciał mieć piękny gęsty i zielony trawnik, podlewał go codziennie prawie całą noc i faktycznie trawa pomimo upałów była piękna.
Ale też i dostał piękny rachunek .... i wyleczył się z pięknego trawnika, teraz ma po prostu ładny :)

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Koszenie a upalne dni

Post autor: Uli » 22 cze 2017, 7:02

Tę trawę którą kosiłem to jak piszesz stara trawa, co do podlewania, to tak trzeba wodę lać, najlepiej ze studni...ale w czasie suszy wody w studni też jak na lekarstwo.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Koszenie a upalne dni

Post autor: Toma » 22 cze 2017, 7:10

to zrobić głębinówkę, będzie i do picia i do podlewania :D
Też mam zwykłą studnię, ale woda w niej jest zawsze , mało bo mało ale jest. Tylko też jakoś tak głupo podlewać trawę jak wszędzie susza, potrzeba wody na inne rośliny, a pan Tomek sobie trawkę podlewa :)

Awatar użytkownika
riflesnake
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 09 sie 2016, 16:19
Imię: Paweł

Re: Koszenie a upalne dni

Post autor: riflesnake » 22 cze 2017, 7:13

Też jestem tego zdania co Toma. Trawę zostawiam -niech sobie sama radzi ;). Podlewam istotniejsze rośliny

ODPOWIEDZ