Magia myjki ciśnieniowej

Wymiana doświadczeń

Moderator: Moderatorzy

mecho

Magia myjki ciśnieniowej

Post autor: mecho » 17 maja 2017, 22:18

Przy okazji wiosennych porządków trochę odświeżyłem wizerunek ogrodu ... pomocny sprzęt, praca przyjemna - efekty natychmiastowe
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jaro710j
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 12 gru 2016, 20:07
Imię: Jarosław

Re: Magia myjki ciśnieniowej

Post autor: jaro710j » 18 maja 2017, 10:04

To ja dorzucę swoje z pierwszego czyszczenia po zakupie myjki (w 2015) :D
Obrazek
Głowica rotacyjna i Karcher K5 8-)

Awatar użytkownika
Venom
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 03 mar 2017, 13:00
Imię: Sławek

Re: Magia myjki ciśnieniowej

Post autor: Venom » 19 maja 2017, 13:41

No no.. jest różnica. W jakiej cenie średnio można dostać takie myjki? Zachęciliście mnie do zakupu :D

jaro710j
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 12 gru 2016, 20:07
Imię: Jarosław

Re: Magia myjki ciśnieniowej

Post autor: jaro710j » 19 maja 2017, 19:59

Zależy gdzie kupisz :) Można podstawowy pakiet wyrwać za 900 zł. Ale ja dałem więcej, bo kupiłem w zestawie z T-racerem i pianownicą ;) Poniżej 5 serii Karchera nie radzę schodzić bo się plastik zaczyna. Nie wiem jak w innych firmach :)

Moja jedyna uwaga to beznadziejny wąż. Zwija się, jest sztywny i trochę irytuje :)

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Magia myjki ciśnieniowej

Post autor: Toma » 19 maja 2017, 20:04

T-racer też fajny dodatek , super myje tarasy , ale też i kostkę, przy tym nie pryskając
Natomiast oryginalna pianowinica to ... to tylko słaby gadżet. Ale spokojnie można dokupić pianownicę z prawdziwego zdarzenia do karchera

jaro710j
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 12 gru 2016, 20:07
Imię: Jarosław

Re: Magia myjki ciśnieniowej

Post autor: jaro710j » 19 maja 2017, 21:55

Zestaw kupowałem na allegro i pianownicę nie Karchera a PA ;)

Awatar użytkownika
Venom
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 03 mar 2017, 13:00
Imię: Sławek

Re: Magia myjki ciśnieniowej

Post autor: Venom » 23 maja 2017, 12:18

Możecie polecić jakiś konkretny zestaw/model? Nie chciałbym przysłowiowo wdepnąć w minę i wolę mieć w wyposażeniu porządny i niezawodny sprzęt :)

jaro710j
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 12 gru 2016, 20:07
Imię: Jarosław

Re: Magia myjki ciśnieniowej

Post autor: jaro710j » 23 maja 2017, 17:35

Ja osobiście mam Karchera K5 Premium HOME, czyli w zestawie był jeszcze T-Racer. Nie kupuj pianownicy Karchera, bo to szajs. Jedyną wadą myjki jest wąż, który czasem przeszkadza ( ma tendencję do zwijania się i jest dość sztywny ). Poza tym nie narzekam, a mocy do domowego użytku ma wystarczająco. Możesz sobie odpuścić wersję Premium, bo jedyną różnicą jest zwijacz węża, a i tak wąż najpierw trzeba z niego rozwinąć, a potem rozplątywać :lol: Oczywiście jest wiele dobrych myjek, ale ja wybrałem Karcher ze względu na serwis i popularność.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Magia myjki ciśnieniowej

Post autor: Troku » 23 maja 2017, 18:01

Posiadam myjkę ciśnieniową EFCO z rodziny Oleo-Mac model IP1700, sprawuje się znakomicie, jej odpowiednik w Olku to myjka PW170 ma odpowiednią moc i pełny osprzęt.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Magia myjki ciśnieniowej

Post autor: Toma » 23 maja 2017, 18:25

Jednego roku miałem WAP'a...i jak chcecie wiedziec co to myjka ciśnieniowa to WAP wam pokaże. Teraz tez mam Karchera o tak jak było już mówione, do domowego użytku jak najbardziej się nadaje. Fajnie że można kupić dodatkowe akcesoria innych firm z adapterami. Ja mam: wąż do czyszczenia kanalizacji, rynien, ktory był 30 % tanszy niż karchera, a spełnia swoją funkcję w 100 %.

Kolega z rancza ma natomiast przyrząd do piaskowania, też z innej firmy.

mecho

Re: Magia myjki ciśnieniowej

Post autor: mecho » 25 maja 2017, 11:04

Ja używałem takiego zestawu, z linii "niby profesjonalnej" jednak ta głowica FR Basic do mycia powierzchni płaskich po jednym intensywnym dniu u mnie "padła". Rozebrałem, popatrzyłem i co widzę: praktycznie nie osłonięte łożysko od spodniej części. Także może spokojnie się dostać jakieś zabrudzenie co pewnie wydarzyło się w moim przypadku. W środku większej filozofii nie ma - kilka uszczelniaczy, łożysko i dwie tulejki ceramiczne (obrotowe). Przypuszczam że drobiny piachu dostały się do środka delikatnie zblokowały łożysko (bo słychać było jak szeleści, ale obracało się w miarę swobodnie) i pociągnęło za sobą tulejki ceramiczne które się wytarły. Objawem była wypływająca woda przez technologiczny otwór w przegubie głowicy.
Ponoć tulejki występują tylko w komplecie z łożyskiem więc koszt naprawy z częściami 300 PLN !!!
Zastanawiam się czy przy tak nieprzemyślanej do końca konstrukcji warto płacić za Karchera "Professional" FR Basic ok 800 PLN, chyba lepiej ( widziałem ostatnio) 100 PLN w Lidlu za Parkside. Sama myjka z głowicą obrotową na lancy robi znakomitą robotę i jestem pod wrażeniem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mecho

Re: Magia myjki ciśnieniowej

Post autor: mecho » 24 cze 2017, 22:02

Miałem dla porównania nieco starszy (od opisywanego wcześniej) model Karchera z serii komercyjnej z 2010 roku HD6/15 C (ten żółty).
Obrazek
Obrazek

I powiem że oceniam go wyżej zw względu na kilka różnic bardzo przydatnych podczas pracy a czego brakowało w HD5/11 C i to w serii profesjonalnej.

Mianowicie:

- regulowane ciśnienie pracy - ogromny plus - (po odpowiedniej regulacji ciśnienia mój 4 letni syn sam mył swoje zabawki ogrodowe :mrgreen: )
Obrazek

- obracająca się o 360 " rączka lancy co znacznie ułatwia manewrowanie wężem który podczas pracy się skręca a z racji tego że są to wysokociśnieniowe sztywne przewody znacznie ułatwia "odkręcanie" - ogromny plus
Obrazek

- możliwość złożenia i blokady na każdym poziomie rączki transportowej - duży plus
Obrazek

Pracowało to na dyszy trzy stopniowej regulowanej w zależności od potrzeb - bardzo dobre rozwiązanie uniwersalne.
Muszę też wspomnieć że dysza obrotowa o której wspominałem w poprzednim poście ma też swoje zalety.

gienek52
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 12 lip 2017, 12:42
Imię: Eugeniusz

Re: Magia myjki ciśnieniowej

Post autor: gienek52 » 14 lip 2017, 12:09

Ja mogę polecić myjkę spalinową ryobi RPW2400HG . Ma troszeczkę więcej barów, jak ktoś ma takie potrzeby i ma bardzo zabrudzone powierzchnie. Można przez internet przedłużyć też gwarancję do trzech lat, co daje trochę pewności co do niezawodności tego sprzętu. Najlepiej sprawdza mi się do mycia dachu (ale robię to tak max 2 razy w roku).

tomekkur
Stały bywalec
Posty: 147
Rejestracja: 24 maja 2016, 21:44
Imię: Tomek

Re: Magia myjki ciśnieniowej

Post autor: tomekkur » 16 lip 2017, 11:02

Jaki silnik ma ten Karchera K5 Premium HOME? Indukcyjny czy komutatorowy?

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Magia myjki ciśnieniowej

Post autor: Uli » 16 lip 2017, 11:33

Tu masz kolego opis tego karchera K5...a na dole strony instrukcje do pobrania.
https://www.kaercher.com/pl/home-garden ... 46030.html
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

tomekkur
Stały bywalec
Posty: 147
Rejestracja: 24 maja 2016, 21:44
Imię: Tomek

Re: Magia myjki ciśnieniowej

Post autor: tomekkur » 16 lip 2017, 19:00

Pisze ze chlodzony woda czyli raczej indukcyjny

tomekkur
Stały bywalec
Posty: 147
Rejestracja: 24 maja 2016, 21:44
Imię: Tomek

Re: Magia myjki ciśnieniowej

Post autor: tomekkur » 20 lip 2017, 12:16

A którą wersję wybrać myjki Karcher K5?

Awatar użytkownika
riflesnake
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 09 sie 2016, 16:19
Imię: Paweł

Re: Magia myjki ciśnieniowej

Post autor: riflesnake » 31 lip 2017, 10:30

Mam problem z podawaniem środka czyszczącego w Karcher. Przepatrzyłem już wężyki i filterek - wszystko wygląda ok. Jakieś pomysły co jeszcze może być nie tak?

Piurko

Re: Magia myjki ciśnieniowej

Post autor: Piurko » 31 lip 2017, 13:57

Zaworek w głowicy.... to ten króciec na końcu wężyka w pojemniku na chemię ...

HighIT
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2018, 15:57
Imię: Kamil

Re: Magia myjki ciśnieniowej

Post autor: HighIT » 12 cze 2018, 16:07

riflesnake pisze:
31 lip 2017, 10:30
Mam problem z podawaniem środka czyszczącego w Karcher. Przepatrzyłem już wężyki i filterek - wszystko wygląda ok. Jakieś pomysły co jeszcze może być nie tak?
Możliwe, że zła instalacja sprzętu. Na Twoim miejscu rzuciłbym okiem na dokumentację http://www.ponako.pl/myjki-cisnieniowe/. Jeśli nie to kontaktuj się ze sklepem, w którym nabyłeś lub serwisem.

Awatar użytkownika
riflesnake
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 09 sie 2016, 16:19
Imię: Paweł

Re: Magia myjki ciśnieniowej

Post autor: riflesnake » 13 cze 2018, 8:19

Sprawa z podawaniem środka czyszczącego się wyjaśniła. Coś się zablokowało (chwilowo)na przełączniku na dyszy. Teraz działa ok. Usterka sama się naprawiła :).

TomeczekBBS
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2018, 14:48
Imię: Tomasz

Re: Magia myjki ciśnieniowej

Post autor: TomeczekBBS » 18 wrz 2018, 17:24

gienek52 pisze:
14 lip 2017, 12:09
Ja mogę polecić myjkę spalinową ryobi RPW2400HG . Ma troszeczkę więcej barów, jak ktoś ma takie potrzeby i ma bardzo zabrudzone powierzchnie. Można przez internet przedłużyć też gwarancję do trzech lat, co daje trochę pewności co do niezawodności tego sprzętu. Najlepiej sprawdza mi się do mycia dachu (ale robię to tak max 2 razy w roku).
U mnie też śmiga ten model :) Już chyba rok! Do samochodu idealna, ale u mnie sprawdza się też do czyszczenia schodów, bo są z dość jasnego piaskowca – nie wiem, co mnie podkusiło, żeby wybrać taki kolor... Czyszczę też nią kostkę.

mlodybriggs
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 21 sty 2018, 19:11

Re: Magia myjki ciśnieniowej

Post autor: mlodybriggs » 18 wrz 2018, 19:13

Jeśli karcher to tylko comercial hd , a jesli ktos juz chce wyzsza polke to polecam kranzle. Myjki wogole nie slychac, mkzna pracowac ciagle. Karcherem bedziecie dluzej pracowac to sie spali i bedzie po ptakach.

major
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 20 sie 2018, 14:01
Imię: maciek

Re: Magia myjki ciśnieniowej

Post autor: major » 19 wrz 2018, 10:31

jak tylko to samochodu to wg mnie bez sensu kupowac jak na myjni mozn aumyc auto za 5-10zl . w miescie taka myjka moze byc troche problematyczna dla ludzi

rustin
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 18 lis 2015, 21:56
Imię: Kamil
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

Re: Magia myjki ciśnieniowej

Post autor: rustin » 17 lut 2019, 19:23

Miał ktoś doczynienie z myjką hortmasz ? Rzekomo mają pompy alu i silniki indukcyjne w bardzo niskiej cenie

ODPOWIEDZ