Husqvarna 555 Sworzeń/łożysko stopy korbowodu

Moderator: Moderatorzy

veron
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 sie 2022, 18:34
Imię: Kuba

Husqvarna 555 Sworzeń/łożysko stopy korbowodu

Post autor: veron » 29 sie 2022, 15:42

Witam serdecznie, mam takie pytanie do forumowiczów czy ktoś kiedyś miał okazję wybijać czop/sworzeń stopy korbowodu? Rozchodzi się o tą część łączącą korbowód z wałem (nie tłok). Mam do wymiany prawdopodobnie łożysko stopy korbowodu (stuki na jałowych obrotach, po dodaniu gazu cisza).

Ma ktoś może informacje czy sworzeń jest równego wymiaru, rozchodzi się o średnicę czy np. nie jest większa średnica pod łożysko? czy mogę śmiało przebijać, czy jednak trzeba kombinować.
Jeśli ktoś miał okazję wymieniać może ma namiary na łożysko był bym wdzięczny za informacje ;p

grzes_rupinski1
Stały bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 17 mar 2022, 10:52
Imię: Grzegorz

Re: Husqvarna 555 Sworzeń/łożysko stopy korbowodu

Post autor: grzes_rupinski1 » 30 sie 2022, 6:28

Nie znam tego modelu ale wymiana łożyska bez wymiany sworznia i korbowodu oraz centrowania wału to nie taka prosta sprawa . Jeżeli ktoś wie jak to zrobić nie pyrał by się o łożysko . A producenci dawno już nie robią w taki sposób aby za grosze kupić części . Obstawiam że nic nie dopasujesz z typowych łożysk dostępnych w sklepie zakup korby jak dostepna albo co bardziej prawdopodobne wał
Husqvarna 40, Ms180, Ms181, Ms241, FS131, Husqvarna LTH 130, TitanTTK58 kosiarka Mtd

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Husqvarna 555 Sworzeń/łożysko stopy korbowodu

Post autor: jerzyk » 30 sie 2022, 22:16

Lozysko dopasuje bez problemu, korby nie dostanie, sworzen mozna, wykonac na zamowienie ale co z wywazeniem ? Nie znam serwisu w Polsce ktory by to wywazyl. Zostaje nowy wal.
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

veron
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 sie 2022, 18:34
Imię: Kuba

Re: Husqvarna 555 Sworzeń/łożysko stopy korbowodu

Post autor: veron » 31 sie 2022, 17:14

Witam, wyważenie a raczej bicie wału nie problem do wykonania wręcz bez problemowe to, łożysko jednak po wstępnych pomiarach ma nietypowy rozmiar (15x21x11) tu może być problem, i sworzeń nie jest taki też oczywisty i normalny lecz do uratowania. Tu link do filmu, czop jest szerszy w miejscu gdzie jest łożysko, co jest nie wygodne przy wybijaniu ponieważ nie można przebić. Podparcie przeciwwag też nie jest tak proste ponieważ jest mało a prawie zero miejsca na to. Mam kilka pomysłów na ten zabieg jak się uda dam znać.

https://www.youtube.com/watch?v=RQdkwpo4f3c&t=219s

ODPOWIEDZ