Pali,nie pali,pali....

Moderator: Moderatorzy

Ukasz
Nowy użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 12 sty 2020, 9:27
Imię: aŁukasz

Pali,nie pali,pali....

Post autor: Ukasz » 17 sty 2020, 16:58

Witam.
Mam problem z piłą spalinową teścia, husqvarną 136, rocznik 2004. Raz pali od kopa, nawet jak jest zimna a za chwile można szarpać, kląć jak szewc i ni hu hu 😡 Tydzień temu była w serwisie Husqvarny bo nie gasła. Wymienili jakiś druciki bo był przepalony, coś tam posmarowali, coś jeszcze wymienili i skasowali 220zl.Ok,nikt za darmo nie będzie robił. Dzisiaj w lesie odpaliła od strzała, raz, drugi, trzeci a później...... dupa blada. Nie jestem znawcą więc tylko ją rozkręciłem, sprawdziłem świece i czy jest prąd przy odpalaniu. Świeca sucha i nie ma prądu 🤔 No nic, myślę jutro znowu serwis.Zaladowalem co miałem załadować i wracam do domu. A w domu....... Kuźwa, pali od kopa. Raz, drugi, trzeci ✌️ I bądź tu mądry. Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co jej chodzi? 😄
Jestem z MAŁOPOLSKI, wychodzę na Pole 😁

partner
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 02 wrz 2019, 0:58
Imię: Piotr

Re: Pali,nie pali,pali....

Post autor: partner » 17 sty 2020, 18:18

Moze to cewka zaplonowa / a pracuje prawidlowo jak odpali ?

Ukasz
Nowy użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 12 sty 2020, 9:27
Imię: aŁukasz

Re: Pali,nie pali,pali....

Post autor: Ukasz » 17 sty 2020, 18:29

Jak odpali to chodzi jak brzytwa. Nie przeryw, ładnie wchodzi na obroty,nie dławi się.
Jestem z MAŁOPOLSKI, wychodzę na Pole 😁

Sebastian_M26
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 03 sie 2018, 9:11

Re: Pali,nie pali,pali....

Post autor: Sebastian_M26 » 17 sty 2020, 21:23

To jest iskra czy nie ma, a po drugie nie kupiłbym z serwisu gadki jakieś druciki.

Ukasz
Nowy użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 12 sty 2020, 9:27
Imię: aŁukasz

Re: Pali,nie pali,pali....

Post autor: Ukasz » 17 sty 2020, 21:35

Nie było iskry przy próbie odpalenia. Co do serwisu,nie mam pojęcia co teściowi powiedzieli w serwisie. Ale to mało ważne, ważne jest to czemu nie było iskry 🙂
Jestem z MAŁOPOLSKI, wychodzę na Pole 😁

partner
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 02 wrz 2019, 0:58
Imię: Piotr

Re: Pali,nie pali,pali....

Post autor: partner » 19 sty 2020, 11:43

Moze uszkodzony jest przewod do swiecy, bez wymiany cewki chyba sie nie obedzie. Sprawdz jeszcze odleglosc od kola magnesowego ew przeczysc przedmuchaj. Swieca byla wymieniana ? Moze peknieta jest porcelanka. Odlaczyl bym jeszcze na probe przewod gaszenia silnika moze to on ma uszkodzenie badz wylacznik

Ukasz
Nowy użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 12 sty 2020, 9:27
Imię: aŁukasz

Re: Pali,nie pali,pali....

Post autor: Ukasz » 19 sty 2020, 14:21

Wczoraj prawie cały dzień ,,walczyliśmy" w lesie. Piła chodziła jak brzytwa, tylko raz teściowi zgasła ale potem odpaliła bez problemu 🙂 świeca była wymieniana.W tygodniu będzie chwila to zobaczę ten przewód i włącznik bo to może dawać w du...e. Dzięki za radę 🙂
Jestem z MAŁOPOLSKI, wychodzę na Pole 😁

ODPOWIEDZ