HQV 357xp Regulacja

Moderator: Moderatorzy

pilarz
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2018, 19:26
Imię: Konrad

HQV 357xp Regulacja

Post autor: pilarz » 13 sie 2018, 17:28

Witam wszystkich,jestem nowy na forum więc witam serdecznie.
Mam pytanko dotyczące 357xp,a mianowicie mam gaźnik Walbro,i mam problem,śrubki L,H,oraz T,są wkręcone do oporu,gaźnik mam zakupiony nowy,bo wyremontowałem 357xp,ale nie było w niej gaźnika,stąd nie wiem ile obrotu wykręcić by pilarka pracowała dobrze???
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: HQV 357xp Regulacja

Post autor: Troku » 15 sie 2018, 8:11

Wykręć obie śruby Li H o jeden obrót, odpal maszynę i rozgrzej przez około minuty. Obrotomierz przypnij do przewodu wysokiego napięcia, wykręcając śrubę L zwiększasz skład mieszanki na biegu jałowym, jak i skład mieszanki przy przechodzeniu z biegu jałowego na obroty pracy, wraz z wykręcaniem tej śrubki spada prędkość obrotowa na biegu jałowym, natomiast wkręcając śrubę , obroty wzrastają, ale pilarka ma za mało "paliwa" w mieszance i pilarka gorzej wkręca się na obroty.
Śrubkę L należy ustawić w takim położeniu, aby pilarka swobodnie, bez żadnych przerw i przymuleń przechodziła z wolnych obrotów na wysokie obroty silnika. Jeżeli pilarka dobrze wkręca się na obroty pracy, ale wolne są zbyt wysokie lub zbyt niskie, należy je skorygować śrubką T.

Obroty biegu jałowego po regulacji powinny być w zakresie 2850 obr/min, wysokie około 11500 - 12500 obr/min ( max obroty podaje producent maszyny )
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

ODPOWIEDZ