Husqvarna 40

Moderator: Moderatorzy

Krzysiek88
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 23 lut 2015, 21:38

Husqvarna 40

Post autor: Krzysiek88 » 23 lut 2015, 21:51

Mam już około 18 letnią pilarkę Husqvarna 40.
Około rok temu pojawiły sie problemy, gdy dodawałem gazu gasła, lub podczas cięcia gasła/dusiła sie.

Wymieniłem swiece i membrane, oraz regulowałem. Regulacja mi nie poszła najlepiej, zabrałem do sklepu i gość od razu stwierdził ze za duzo paliwa dostaje i wyregulował od ręki.

Ciąłem nią, nie pamiętam ile, ale niewiele, powiedzmy łącznie godzinę w ciągu kilku miesięcy.

Znowy coś sie rozregulowało, wyczytałem fajny opis na internecie jak regulować tymi śrubkami i ustawiłem, fajnie zaczeła działac, pocialem sporo i odstawiłem na jakies kilka tygodni.
Po ponownym odpaleniu po dluzszej przerwie działała dobrze, ale tak 2-3 minuty i znowu zaczyna się dusić, podusi sie, i znowu pól minuty tnie normalnie, za chwile znowu sie dusi, i nagle tnie jak nalezy, strasznie falują te jej ustawienia, krotko mowiac odnosze wrazenie ze musial bym podczas ciecia non stop miec srubokret w rece i ja regulowac zeby ciela non stop bez problemow. Albo ją fatalnie wyregulowalem, albo jest jakis inny problem i tu wlasnie was prosze o rade i sugestie. Moze sie cos zatkalo? W sumie gaznik niedawno rozbieralem, i patrzylem na takie siteczko w srodku i było czysto wszędzie.

Zawsze najpierw staram sie cos sam probowac naprawic.
Dodam ze mam wrazenie ze sprzeglo wydaje szumiace odglosy.

Prosze o sugestie

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Husqvarna 40

Post autor: Troku » 24 lut 2015, 8:32

Objaw w zasadzie wielowątkowy ponieważ może maszyna być nieszczelna a łapiąc lewe powietrze taki efekt właśnie mamy, może być również winny gaźnik i jeżeli jest zużyty to wymiana membran nie pomoże i trzeba go wymienić na nowy,
Proponuję jednak oddać ją do serwisu na dokładną diagnozę.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Husqvarna 40

Post autor: jerzyk » 24 lut 2015, 9:32

Krzysiek tak jak napisałem ci na e-kosiarki naprawa jest nieopłacalna ostatnio robiłem wycenę 40 uszczelniacze + kolektory ssący oraz przewód impulsowy to koszt ok 220-240 zł a zawsze dojdą jakieś drobiazgi typu sitko w gaźniku czy filtr paliwa nie wspominając o pierścieniu za 45 zł + koszty usługi wychodzi ok 400 zł dla mnie naprawa bez sensowna
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

Krzysiek88
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 23 lut 2015, 21:38

Re: Husqvarna 40

Post autor: Krzysiek88 » 24 lut 2015, 18:13

Dzieki Panowie, a ile sobie w serwisie gdzie wisi logo Husqvarna ze wszystkich stron mogą powiedziec za samo sprawdzenie co jej dolega? Prosze podajcie cene bo pewnie robicie przy tym to wiecie.

Sklonny bylbym zaniesc do serwisu i niech sprawdza, ale z drugiej strony to i sam moge ja rozkrecic i obejzec.
Kurde dzis juz nie jestem w stanie sprawdzic, ale jutro zrobie zdjecie i wrzuca bo nie wiem czy olej nie wyplywa z nad obudowy, mniej wiecej nad sprzeglem, to moze byc ten do lancucha, ale dzis nie stwierdze i zdjecia nie zrobie.

Taka piła jak ta, to teraz by trzeba dac z 1100-1200 zeby byla na lata, a na pewno nie bedzie tak dluga jak ta bo takich nie robia, to moze jednak sie oplaca dac te 400 gdyby sie okazalo cos bardzo zlego?

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Husqvarna 40

Post autor: jerzyk » 24 lut 2015, 18:23

skoro się upierasz zacznij od tego http://e-kosiarki.net/topics11/diagnoza ... vt1844.htm
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

Krzysiek88
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 23 lut 2015, 21:38

Re: Husqvarna 40

Post autor: Krzysiek88 » 24 lut 2015, 19:28

Super film, szkoda ze krecony pudełkiem od zapałek. Profesjonalna diagnoza.
Teraz juz przynajmniej wiem, z czego moga sie brac te moje problemy. Dorobił bym sobie takie zatyczki na tłumik i gaznik, tylko ze najwiekszy problem by byl ze sciagnieciem sprzegla, bo widze ze trzeba miec juz naprawde profesojnalny klucz, inne ustrojstwa gdzie indziej dadza rade ale nie przy takim sprzegle, i jeszcze ten sciagacz udarowy, idzie go jakos obejsc?

Prosze napisz mi:

1. jako uszczelka pod te zatyczki do tłumika i gaznika moze byc guma z dętki od C360 z duzeo kola? Tam jest grubsza jak w rowerze? hm moze wystarczy?
2. idzie jakos obejsc sciagacz sprzegla?
3. idzie jakos obejsc sciagacz kola magnesowego? (ten udarowy bym moze jeszcze sobie zalatwil o ile mechanicy samochodowi posluguja sie takimi sciagaczami).
4. to samo tyczy sie tej pompy, jak to sie profesjonalnie nazywa, bo slabo sie znam, a powiedziano tylko bierzemy POMPE, jak bede znal nazwe to moze u mechanika taka maja
5. przy gazniku na tej zatyczce jaki tam jest dziubek zeby pompe podlaczyc? to sobie dorabiales czy to sa specjalne wejscia pod koncowke co jest przy takich pompach?
6. ile kosztuje taka diagnoza bo lubie tak majsterkowac, to duzo mnie zawsze uczy, ale jak skorka za wyprawke to moze lepiej dac do serwisu, prosze podaj orientacyja cene albo przedzial cenowy z jakim moge sie spotkac

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Husqvarna 40

Post autor: jerzyk » 25 lut 2015, 9:14

powoli :

1. Tak może być dętka 8-)
2. Tak możesz obejść ściągacz posługując się młotkiem i przecinakiem ( grozi pęknięciem sprzęgła i urwaniem wału ) nie polecam :(
3. Tak zamiast ściągacza udarowego możesz użyć samego młotka ( grozi uszkodzeniem koła magnesowego oraz uszkodzeniem wału ) nie polecam :(
4. Jest to pompa ciśnieniowo-podciśnieniowa .
5. Ta zaślepka od strony gaźnika jest produktem fabrycznym.
6. U mnie pełna diagnoza tej pilarki kosztowałaby 80 zł.
7. Po diagnozie dobrze jest sprawdzić sprężanie w cylindrze jak jest poniżej 7,5 atmosfery to zgodnie z prawami sztuki maszyna pracowała nie będzie, wtedy wymieniasz jeszcze cylinder z tłokiem.
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

Krzysiek88
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 23 lut 2015, 21:38

Re: Husqvarna 40

Post autor: Krzysiek88 » 15 mar 2015, 22:06

Wydaje mi sie ze pila dlawi sie gdy jest mocno obciazony lub gdy lancuch jest lekko juz stepiony, takie cos zauwazylem, bo naostrzylem lancuch i zaczela dzialac, tzn. przy odpalaniu sie troche dusi ale po 10 sekundach sie nagrzewa i jest okej, ale wlasnie po paru dniach, w sumie nie wiele cialem, wydaje mi sie ze lancuch nie taki ostry i znowu jak jest gruby pien i jestem conajmniej w polowie to zaczyna sie dlawienie,

janusz

Re: Husqvarna 40

Post autor: janusz » 20 mar 2015, 18:24

Krzysiek88 pisze:Wydaje mi sie ze pila dlawi sie gdy jest mocno obciazony lub gdy lancuch jest lekko juz stepiony, takie cos zauwazylem, bo naostrzylem lancuch i zaczela dzialac, tzn. przy odpalaniu sie troche dusi ale po 10 sekundach sie nagrzewa i jest okej, ale wlasnie po paru dniach, w sumie nie wiele cialem, wydaje mi sie ze lancuch nie taki ostry i znowu jak jest gruby pien i jestem conajmniej w polowie to zaczyna sie dlawienie,
Masz problem z lewym powietrzem , skończy się na zatarciu :oops:

Krzysiek88
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 23 lut 2015, 21:38

Re: Husqvarna 40

Post autor: Krzysiek88 » 28 cze 2015, 0:17

Od marca kiedy miałem problem z tym że nie mogłem jej wyregulować udało mi się ją wyregulować w koncu i ciałem nią metrówki na klocki. Metrówke ciałem na 4 klocki i rąbałem. 7,5 metra tak sciąłem, łacznie 8 metrów tego drewna kupiłem i nagle po kolejnym dolaniu paliwa i ostygnięciu piła zaczęła wariowac. Tzn. działa dobrze, tne, a nagle na wolnych obrotach owe obroty gwałtownie wzrastają, łancuch sie kreci jak szalony, dam mocno gazu to by zgasla, lekko nacisne manetke gazu i powoli dodam jeszcze wiecej zwiekszajac obroty to nie gasnie ale mozna dalej ciąć drewno. Tne metrówke jest okej, przestanę ciąć na 2 sekundy pila od razu dostaje wyzszych obrotow. Generalnie na pierwszy rzut oka ma sie wrazenie jakby zaraz sie mialo paliwo skonczyc, bo tak sie dzieje wlasnie jak juz zostaly ostatnie krople w baku to taki zawsze jest objaw, ale tu mam caly bak. Nie wiem czy cos sie stalo czy na dnie kanistra jakies gorsze paliwo juz bylo.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Husqvarna 40

Post autor: Troku » 28 cze 2015, 11:32

Być może masz nieszczelny kolektor ssący i dostaje lewe powietrze, może być również uszkodzony uszczelniacz na wale ale to trzeba maszynę zweryfikować.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

janusz

Re: Husqvarna 40

Post autor: janusz » 28 cze 2015, 15:43

Troku pisze:Być może masz nieszczelny kolektor ssący i dostaje lewe powietrze, może być również uszkodzony uszczelniacz na wale ale to trzeba maszynę zweryfikować.
Napisałem jeszcze w marcu że maszyna jest nieszczelna , tak jak Andrzej piszesz trzeba maszynę
rozebrać , zweryfikować części , wymienić to co jest zużyte i poskładać od nowa ... no ale ktoś z uporem maniaka pracuje na siłę , w końcu będzie zatarcie a potem zgrzyt zębów i spustoszenie w portfelu ... szkoda maszyny bo Husqvarna 40 to dobra amatorska pilarka.

Krzysiek88
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 23 lut 2015, 21:38

Re: Husqvarna 40

Post autor: Krzysiek88 » 28 cze 2015, 18:57

No tak, wiem co pisaliscie, no ale jak maszyna nie chodzi, reguluje ja, i tne nia 7 metrów drewna no to chyba jednak nie bylo z nia tak zle, teraz sie pogorszylo wiec znowu zapytalem.
Dzieki za odpisanie : )

janusz

Re: Husqvarna 40

Post autor: janusz » 28 cze 2015, 19:10

śrubokrętem jej nie naprawisz , zapomnij o tym ........ jakbym miał co 7 metrów drzewa regulować pilarkę to chyba bym szału dostał .... zrób remont odżałuj parę złotych i jeszcze parę lat posłuży

Krzysiek88
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 23 lut 2015, 21:38

Re: Husqvarna 40

Post autor: Krzysiek88 » 28 cze 2015, 19:34

hehe 7m3, dla mnie to jest raz na 2-3 lata

trzeba tak bedzie zrobic : ) tzn naprawic o ile sie da

ODPOWIEDZ