Husqvarna 55, kilka pytań ekploatacyjnych

Moderator: Moderatorzy

raques
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 12 lut 2017, 21:31
Imię: Rafał

Husqvarna 55, kilka pytań ekploatacyjnych

Post autor: raques » 13 mar 2017, 21:51

Witam Panowie;

Mam kilka pytań:

1. Obecnie ożywam łańcuch Oregona 72 058 x 72 x 1,5 zęby, pełne dłuto na prowadnicy husqvarna z bezobsługowym kółkiem ( nie powiem złego tnie super), Jaka jest różnica miedzy pełnym dłutem a półdłutem?
Po prostu potrzebuje łańcuch do bardziej precyzyjnych prac ( rzeźba, prace ciesielskie), jaki polecacie, dobry, mocny etc?
2. Z prowadnic Oregona na stronie widzę tylko prolite 18", obecnie mam ori Huske ale chętnie bym spróbował coś z Oregona, też pytanie którą sie zainteresować?
3. Wyjaśnijcie mi czy muszę zostać przy kółko 7 zębowym (obecne stałe sprzęgło) czy pójść wyżej z ilością zębów i jakie to ma konsekwencje techniczne ? Kiedy zębatka jest do wymiany, jak poznać?
4. Jaki łańcuch będzie ok do przecierania wzdłużnego ( czasem mokre ), orzech no i lipa :)?

Pozdrawiam;

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Husqvarna 55, kilka pytań ekploatacyjnych

Post autor: Uli » 02 maja 2017, 22:15

Rodzaje łańcuchów tnących ze względu na rodzaj zębów tnących


1...Łańcuchy z zębami tnącymi o ostrym profilu (tzw. „pełne dłuto" lub „kanciak") oraz z ogniwami redukującymi odbicie zapewniają wysokowydajne cięcie i są standardem wśród profesjonalnych operatorów pilarek pracujących przy pozyskaniu drewna. Ze względu na profil ogniw tnących zaleca się je wyłącznie do cięcia czystego drewna, niezabrudzonego ziemią lub piaskiem.

2...Łańcuchy z zaokrąglonymi zębami tnącymi (tzw. „półdłuto) są idealne zarówno dla profesjonalistów jak i prywatnych użytkowników pilarek. Charakteryzują się dużą szybkością cięcia drewna, ułatwionym ostrzeniem oraz konserwacją. Wykorzystywany jest najczęściej do przerzynki czystego lub średnio zabrudzonego drewna.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

ODPOWIEDZ