Husqvarna - powrót do dawnej świetności?

Moderator: Moderatorzy

Rumcajs

Husqvarna - powrót do dawnej świetności?

Post autor: Rumcajs » 24 lut 2017, 22:43

Dzwonił do mnie znajomy dziś i pierdzielił mi głupoty nad głową żebym przechodził na Husqvarne bo już wszystko z nią Ok i latają jak głupie... Mówię mu, że latają ale chyba po serwisach... No 30 minut z nim gadałem. nie wiem czemu tak się uparł. Podobno kupił sobie dwa miesiące temu 562xp i dzień w dzień robi nią w lesie i ani razu jeszcze nie zająkła się. Stwierdziłem że jak tak rok bez zająknięcia mu wytrzyma to wtedy zastanowię się. W grudniu przecież 562xp miały akcje serwisową. Z drugiej strony nie da się ukryć, że Husqvarny są piękne. Mają wspaniałą linię obudowy, przy której modele Stihl'a rzeczywiście wyglądają jakby były ciosane siekierą. Fajnie byłoby gdyby w parze z wyglądem towarzyszyła im dawna niezawodność. Na necie mozna znaleźć wiele filmików pokazujących nowe modele Husqi w akcji i osób chwalących je sobie. Nie wiem co o tym myśleć. A co Wy o tym sądzicie? Być może ktoś z was ma nowy model. Jak wam się sprawuje, do czego używacie i jak często nim pracujecie?

Awatar użytkownika
yahoovip
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 05 lut 2016, 18:07
Imię: Dawid
Lokalizacja: Toruń

Re: Husqvarna - powrót do dawnej świetności?

Post autor: yahoovip » 02 mar 2017, 21:44

Po przygodach z HQ serii 5 przeszliśmy w ZULu na Stihl i dla testów użytkujemy jedną Shindaiwę 501sx. O ile byłem fanem HQ, tak teraz do tej marki nie wrócę. Jeszcze rozważam, w którą stronę pójść - Stihl, czy Shindaiwa. Na razie pilarki się nie psują, ale jak stihle odmówią posłuszeństwa, kupię kolejne Shindaiwy. Spodobały mi się te japońce. Kiedyś napiszę recenzję 501sx :)

Rumcajs

Re: Husqvarna - powrót do dawnej świetności?

Post autor: Rumcajs » 03 mar 2017, 14:10

No z niecierpliwością czekam. Ja miałem okazję używać Makitę 6100 nie pamiętam konkretnie modelu ale 6100 miała na pewno. Nie ciekawie powiem Ci. Ciężka i straszne wibracje. Po 8 godzinach chciały mi ręce opaść.

BladY
Stały bywalec
Posty: 160
Rejestracja: 26 sty 2017, 20:47

Re: Husqvarna - powrót do dawnej świetności?

Post autor: BladY » 03 mar 2017, 15:50

Filmiki w netach często wrzucają osoby kupujące drogie pilarki ale użytkujący je w sposób amatorski. Poza tym wiesz jak jest - każdy swoje chwali ;] Ja widziałem sporo filmików chwalących ten zestaw do samodzielnego złożenia http://www.huztl.net/Complete-Repair-Pa ... 25729.html

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Husqvarna - powrót do dawnej świetności?

Post autor: jerzyk » 03 mar 2017, 16:48

nie dość że chińskie to jeszcze zrób to sam :lol:
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

BladY
Stały bywalec
Posty: 160
Rejestracja: 26 sty 2017, 20:47

Re: Husqvarna - powrót do dawnej świetności?

Post autor: BladY » 03 mar 2017, 17:39

https://www.youtube.com/watch?v=aXOKmd4ww28

Ja wiem ze tu na forum dużo jest sprzedawców i serwisantów znanych marek którym mocno nie pasuje to co się dzieje z rynkiem ;] Ale to się dzieje i będzie postępować niezależnie od nas. Okazuje że że kopie chińczyków są coraz bardziej zbliżone do oryginałów pod względem jakości.

https://www.youtube.com/watch?v=0ukHAuNisfw

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Husqvarna - powrót do dawnej świetności?

Post autor: jerzyk » 03 mar 2017, 20:13

też zakładam ludziom zamienniki ale ich jakość pozostawia wiele do życzenia
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

ODPOWIEDZ