Akcje serwisowe....

Moderator: Moderatorzy

Rumcajs

Akcje serwisowe....

Post autor: Rumcajs » 26 gru 2016, 23:15

Dziś zadzwoniłem do kumpla z salonu Husqvarny aby przygotował mi jutro łańcuchy z Oregona do moich sprzetów. Podczas rozmowy pogadaliśmy trochę o sprzęcie tej marki i dowiedziałem się o akcji serwisowej na rozpadające się łożyska czopów wału korbowego w 562XP.Podobno jest zalecenie na wymianę całego "krótkiego bloku silnika" na koszt firmy. Normalnie koszt samej części to ok 1000 złotych. Przyczyną są źle wyosiowane połówki karteru.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Akcje serwisowe....

Post autor: Troku » 26 gru 2016, 23:17

Przecież kartery obrabia się razem więc według mnie powinny być wymieniane obie połówki karterów.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Rumcajs

Re: Akcje serwisowe....

Post autor: Rumcajs » 26 gru 2016, 23:19

Dwa razy zapytałem się, aby powtórzył bym przekazał dobrze informacje i mowa była tylko o jednym...

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Akcje serwisowe....

Post autor: Troku » 26 gru 2016, 23:20

Czyli łożysko kombinowane szlak trafia ??
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Rumcajs

Re: Akcje serwisowe....

Post autor: Rumcajs » 26 gru 2016, 23:23

Tak, dokładnie. Nieoficjalnie (nie podam nazwy serwisu, żeby nie było problemów), mogą zdarzać się też problemy ze sprężynami sprzęgła w 560xp. Juz w kilkudziesięciu przypadkach wyskoczył ciężarek sprzęgła, a wiemy czym to grozi na pełnych obrotach...

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Akcje serwisowe....

Post autor: Troku » 26 gru 2016, 23:25

Miejmy nadzieję że taka marka jak Husqvarna stanie na wysokości działania i pozmienia to co wadliwe
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

wiatr

Re: Akcje serwisowe....

Post autor: wiatr » 27 gru 2016, 16:48

BowHunter pisze:Tak, dokładnie. Nieoficjalnie (nie podam nazwy serwisu, żeby nie było problemów), mogą zdarzać się też problemy ze sprężynami sprzęgła w 560xp. Juz w kilkudziesięciu przypadkach wyskoczył ciężarek sprzęgła, a wiemy czym to grozi na pełnych obrotach...
Problemy z sprzęgłem w 560 xp występują od 6 lat , czyli od rozpoczęcia produkcji. Takich przypadków że popękały sprężyny nie było kilkadziesiąt a tysiące to tak gwoli ścisłości. Pilarka przeszła kilka modyfikacji fabrycznych i w dalszym ciągu nie udało się Husqvarnie usunąć wszystkich wad konstrukcyjnych. Nawet zmiana zestawu tnącego z 3/8" na 0,325" niewiele pomogła.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Akcje serwisowe....

Post autor: Troku » 27 gru 2016, 17:33

Nie tylko Husqvarnie się to zdarza ale coś ostatnio mają sporo wpadek tego typu, co prawda innym też się potknięcia trafiają ale nie na taką skalę.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Rumcajs

Re: Akcje serwisowe....

Post autor: Rumcajs » 27 gru 2016, 17:38

Nigdzie nie napisałem, że popękały, bo i takiej in formacji nie otrzymałem. Swoją drogą nigdy nie pisz nigdy, przy mojej 555 sprężyna wyskakiwała 3 razy. A pragnę Cię poinformować, że setki tysięcy pilarek wraca do serwisów. A z racji tego iż nie jesteś Kai Wärn'em, nie możesz wiedzieć co tak naprawdę się z nimi dzieje, a i wątpię by i on do końca wiedział.

Natomiast ja informacje z serwisu Husqi mam z pierwszej ręki, bo nawet nie wspominając o kumplu, to jeszcze jest szwagier, który salon z serwisem w pewnym mieście prowadzi. To on mi doradził zmianę marki.

wiatr

Re: Akcje serwisowe....

Post autor: wiatr » 27 gru 2016, 18:13

W tym sprzęgle są trzy sprężyny i jest ono takie samo dla 555 560xp i 562 xp.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Rumcajs

Re: Akcje serwisowe....

Post autor: Rumcajs » 27 gru 2016, 18:48

No własne, brak jakichkolwiek wypustów zabezpieczających sprężynę przed zsunięciem się z rowka cięż.arka. Sprężyny w modelach serii 3xx miały widełkowate zakończenia, dzięki czemu pewnie trzymały się na miejscu. Tam nie było mowy o zsunięciach, sprężyna siedziała na swoim miejscu tak długo, póki nie pękła. W Stihlu haczykowate zakończenia sprężyn są osadzone w otworach, dlaczego w serii 5xx Husqa nie mogła wykorzystać podobnego rozwiązania?

ODPOWIEDZ