Honda 2218 - Jak zdjąć agregat tnący - manual

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Honda 2218 - Jak zdjąć agregat tnący - manual

Post autor: Tornado » 25 sty 2015, 21:00

Witam :-)
Nabyłem używany traktorek Honda 2218 V-Twin . Jest to pierwszy mój kontakt z tego rodzajem sprzętu. Po odświeżeniu paru spraw, chciałbym zdemontować kosisko/wyrzut centralny/ i poddać je konserwacji. W/g mnie jest to model TC122 ... Po "lustracji" wydedukowałem pewien schemat demontażu, jednak czy poprawny? Poza tym martwię się linkami np. od regulacji wysokości koszenia, czy nie spadnie z prowadzących ją rolek? Dodam, że kosisko uruchamiane jest ręcznie. Dzięki za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Honda 2218 - Jak zdjąć agregat tnący

Post autor: Tornado » 05 maja 2015, 21:53

No cóż, jakoś nie uzyskałem podpowiedzi, ale dałem radę sam to zrobić ;) Podczas pracy wykonałem kilka zdjęć, co pozwoli mi opisać realizowane czynności i dla potrzebujących stworzyć swoisty "manual" ......
Pierwszą czynnością, jaką wykonujemy, to opuszczamy kosisko maksymalnie na dół, co ułatwi nam zdjęcie paska napędowego z koła zamachowego:

IMG_0635.JPG


Następnie podnosimy deck do góry i podkładamy pod niego drewniane kantówki. Opuszczamy deck na dół:

IMG_0639.JPG


Kosisko "siedzi" na kantówkach, a My możemy przystąpić do odkręcenia linek podnoszących deck. W moim modelu są to dwie linki z obu stron decka. Odpinamy też z obu stron decka sprężyny amortyzujące:

IMG_0633.JPG
IMG_0640.JPG


Aby linki nie spadly z rolek prowadzących, naciągnąłem je i przywiązałem do stałego elementu traktorka:

IMG_0641.JPG


Kolejnym etapem, jest odkręcenie z obu stron kosiska /z przodu/ kluczem 17 nakrętek ze śrub, służących do regulacji kosiska w tył lub przód. Dla zdjęcia decka, wystarczy odkręcić te nakrętki i wysunąć te śruby z oczka uchwytu decka. W ten sposób przód został odkręcony /na zdjęciu nakrętka jest niewidoczna/:

IMG_0634.JPG


Aby móc odkręcić tył decka, na tym etapie wyjmujemy spod kosiska podłożone wcześniej kantówki, co spowoduje iż deck opadnie niżej i uzyskamy dostęp do tylnego mocowania decka. Odkręcamy linkę uruchamiającą napęd decka. Linka jest w pancerzu, zatem nie powinna nam się z niczego wypiąć. Odpinamy też sprężynę linki uruchamiającej napęd kosiska:


IMG_0636.JPG


Odkręcamy nakrętki z tylnego mocowania decka:

IMG_0648.JPG


Tunel wyrzutu trawy, lekko unosimy do góry wyzwalając go z zaczepu:

IMG_0644.JPG


Ostatnim już etapem, jest wypchnięcie decka do tyłu /tył traktorka/, co spowoduje, iż wysunie się on z tylnego mocowania. Teraz, pozostaje Nam wyciągnąć deck spod traktorka w lewo ... lub prawo... I deck jest zdjęty :lol:

IMG_0649.JPG


Myślę, że taki opis może pomóc w odpięciu kosiska od naszej maszyny.... :lol: :lol:
Owocnej pracy dla Hondziarzy...Ponadto odwracając kolejność wykonywanych czynności tj. zaczynając od końca, uzyskamy instruktaż montażu decka do traktorka Honda 2218
Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

ODPOWIEDZ