Honda 2218 opinie/uwagi użytkowników i nie tylko

Arecki
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 sty 2018, 21:23
Imię: Arek

Re: Honda 2218 opinie/uwagi użytkowników i nie tylko

Post autor: Arecki » 28 sty 2018, 21:39

Szczerze mówiąc to skrzynie hydrostatyczne Hondy bardzo mi odpowiadają. Według mnie są bardzo mocne i żywotne. Jest jeden mały mankament ale to we wszystkich prawie kiedy na uszczelniaczu osi napędowej delikatnie sączy się olej (wyciek) którego użytkownik w porę nie zauważy z uwagi na zabrudzenie i wtedy niski poziom oleju w skrzyni może skutkować w późniejszym czasie trochę mniej wydajną pracą. Takie jest moje zdanie. W innych traktorkach również miały miejsce takie zdarzenia.. Kto nie chce tego naprawić to musi przynajmniej uzupełnić braki oleju w skrzyni.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Honda 2218 opinie/uwagi użytkowników i nie tylko

Post autor: Tornado » 28 sty 2018, 21:42

Hmm... nie potwierdzam, aby te skrzynie były ... mocne, żywotne chyba tak, ale nie mocne... Zapewniam Cię, że u mnie w żadnym traktorku, czy raczej skrzyni, nie było wycieków....
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Honda 2218 opinie/uwagi użytkowników i nie tylko

Post autor: Kamilos » 28 sty 2018, 21:48

Mimo zachwalania tych skrzyń między innymi przez Troka, odnośnie tego, że były solidne itd. to uważam, że jednak nie były to zbyt udane konstrukcje, może na tamte lata były dobre, ale jak wspomniał kolega Tornado, do akcesoriów taka skrzynia się nie nadawała, do tego, rzęzi, dość wolno jeździ i czuć wibracje pod pedałem jazdy. Bo np skrzynie K46 były potem montowane w tych konstrukcjach, zastępując perlessa i chodzą do dzisiaj, przykładem jest skrzynia kolegi Piurko. Przede wszystkim są części do tuff torq, skrzynie te są szybsze, cichsze i są przystosowane do obciążeń jakie generują ewentualne akcesoria doczepione do traktorka.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Honda 2218 opinie/uwagi użytkowników i nie tylko

Post autor: Tornado » 28 sty 2018, 22:04

Opinia kolegi Kamilos jest trafna w/g mej oceny, pamiętać jednak należy w jakich latach ta skrzynia była montowana, czyli lata 90 i początek 2000.. poza tym, z samego założenia producenta, jest to skrzynia "jednorazowa"..
Skrzynie montowane aktualnie do Hond są inne, ale tutaj tematu nie znam
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

GregKrak
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 07 lip 2019, 15:13
Imię: Grzegorz

Re: Honda 2218 opinie/uwagi użytkowników i nie tylko

Post autor: GregKrak » 09 lip 2019, 19:24

Tornado pisze:
28 sty 2018, 18:38
Dawno nie odwiedzałem tego wątku. Przyszedł, niestety.... czas na podsumowanie mej przygody z traktorkami Honda.. Tak jak pisałem wcześniej, była to Honda 2218, a druga 2213. Obie ze skrzynią hydro perles 705002. Ta z silnikiem 18 posiadała kosisko TC122, a 13 TC102 ... Myślę, że ta z kosiskiem TC102 jest bardziej manewrowa i "sprytniejsza". Na pewno silnik V-Twin przewyższa jednocylindrowca zarówno mocą, jak też kulturą pracy.. Daje poczucie tzw mocy, aczkolwiek ta 13 też daje radę. Gdybym miał jednak polecać to ..tylko vałka ;) Ogólnie traktorki są okey..., mają jednak wspólną wadę.. :cry: Jest nią skrzynia hydrostatyczna..., problem tkwi w tym, że nie posiada ona dostatecznej mocy... Do koszenia, czyli do tego do czego służy ta kosiarka, moc jest wystarczająca, jednak użycie lemiesza, czy też przyczepki raczej odpada.
Czy w powyższych modelach były tez montowane inne skrzynie ?

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Honda 2218 opinie/uwagi użytkowników i nie tylko

Post autor: Tornado » 10 lip 2019, 17:30

Możliwe, że tak, bo perles/tecumsech miał jeszcze kilka modeli. Tyle, że od dawna już nie ma do nich części.
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

ODPOWIEDZ