HF2417 Zalana elektronika

whoszek
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2020, 13:45
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Chorzów

HF2417 Zalana elektronika

Post autor: whoszek » 20 paź 2020, 0:49

Cześć,
witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.
Przyszedł czas kupić pierwszy traktorek. Mam na oku model jak w temacie, dość młody i wygląda fajnie, wersja K4. Problem polega na tym, że elektronika traktorka wg sprzedawcy była zalana i w związku z tym nie działa czujnik zmierzchu oraz czujnik napełnienia kosza. Reszta ponoć jest sprawna.
Macie jakieś doświadczenia z tego typu awariami? Nie zależy mi na naprawie tego, nie ma to dla mnie znaczenia. Obawiam się o postępowanie awarii, np. brak ładowania itp.
Traktorek McCulloch 11597SD (Tania wersja taniej wersji Husqvarny :lol: )

whoszek
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2020, 13:45
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Chorzów

Re: HF2417 Zalana elektronika

Post autor: whoszek » 20 paź 2020, 21:25

Przy ilości odsłon >200 bez żadnych komentarzy rozumiem, że nikt się z problemem nie zetknął i nie występuje on powszechnie. Może to i dobrze. W razie draki widziałem, że nową płytę elektroniki można za 750 zł dostać. Mam więc nadzieję, że faktycznie jest tak jak podaje sprzedawca i nic więcej traktorkowi nie dolega.
Traktorek McCulloch 11597SD (Tania wersja taniej wersji Husqvarny :lol: )

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: HF2417 Zalana elektronika

Post autor: Tornado » 20 paź 2020, 21:38

Czujnik:
-napełnienia kosza to krańcówka z tzw łopatką na której osadza się skoszona trawa. Pod jej ciężarem opada i zwiera styki, a sygnał idzie na pulpit i dźwięk. osobiście to odłączyłem, bo wkurza strasznie, a po czasie sam wyczujesz kiedy kosz się napełnia i jest do opróżnienia..
_zmierzchu? Nie spotkałem się z nim bezpośrednio, bo w moich dotychczasowych traktorkach jakie posiadałem nie było takiego..
Reasumując, oba w/w są potrzebne w traktorku/kosiarce dla bajeru, a nie koszenia...

problem może tkwić w zalanym sterowniku i jego wymianie pod kątem modelu i tutaj byłbym ostrożny...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

whoszek
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2020, 13:45
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Chorzów

Re: HF2417 Zalana elektronika

Post autor: whoszek » 20 paź 2020, 21:57

Dzięki za odpowiedź. Też mi się wydaje, że te dwie rzeczy to bajery i nie mam zamiaru ich ruszać.
Oby reszta faktycznie była sprawna. Czy noże na piastach mogą mieć jakieś minimalne luzy na boki?
Traktorek McCulloch 11597SD (Tania wersja taniej wersji Husqvarny :lol: )

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: HF2417 Zalana elektronika

Post autor: Tornado » 20 paź 2020, 22:03

jeśli mają luzy tzn. iż do wymiany są łożyska lub całe mandrele.., a to już tanie nie jest
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

ODPOWIEDZ