Honda 2218 - regulacja kosiska TC 122 względem traktorka

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Honda 2218 - regulacja kosiska TC 122 względem traktorka

Post autor: Tornado » 10 maja 2015, 22:51

Na prośbę Kolegi piurko przedstawiam, jak reguluję swój deck, względem traktorka.
Aby, uzyskać najlepsze efekty koszenia, przód decka musi być niżej o 5 - 7 mm od jego tyłu. By móc prawidłowo ustawić kosisko, sprawdzamy, czy mamy jednakowe ciśnienie powietrza w kołach, a następnie ustawiamy traktorek na równej poziomej płaszczyźnie. Opuszczamy deck w pozycję "1" tj. tę najniższą. Następnie, podkładamy pod przód decka listewki grubości 24-28 mm , a pod tył o 7 mm grubsze. Są to zalecenia dla Hondy HF2315, czy też HF2620 . Z uwagi na fakt, iż moja konstrukcja decka TC 122 , różni się trochę od tych hond co wymieniłem, jak również bazując na swoim przekonaniu, ja podkładam z przodu listewki o grubości 18 mm , a z tyłu 25 mm :

IMG_0006 (2).JPG
IMG_0007 (2).JPG


Odkręcamy dwie śruby tunelu wyrzutu trawy i wyjmujemy go /luzując go z zaczepu/, aby nie blokował Nam kosiska. Zwalniamy sprężynę z linki włączania napędu :

IMG_0645.JPG


Luzujemy też linki podnoszenia decka:

IMG_0633.JPG


Zdejmujemy pasek napędu ostrzy z koła pasowego:

IMG_0635.JPG


Teraz, możemy przystąpić do regulacji naszego kosiska poprzez opuszczanie go w dół lub podnoszenie, wykorzystując nakrętki na uchwytach przednich i tylnych decka:

IMG_0008.JPG


Wkręcając nakrętki, podnosimy deck, odkręcając, opuszczamy, działa to na zasadzie "kołyski":

IMG_0008 (2).JPG


Po uzyskaniu żądanego położenia kosiska, co widzimy obserwując nasze listewki, "kotwiczymy" deck w danym punkcie poprzez dokręcenie przeciwnakrętek. Sprawdzamy, czy deck nie "uciekł" nam na boki tj.lewą, czy prawą stronę. Pozostaje nam teraz podłączyć linkę włączania napędu, wyregulować linki podnoszenia decka /dokręcamy je do pierwszego oporu/, założyć pasek napędu :

IMG_0018.JPG


Zakładamy tunel wyrzutu trawy i regulacja decka jest zakończona, co nie oznacza że mamy .. koniec pracy. Otóż regulacja kosiska, to nic innego niż podnoszenie/opuszczanie go oraz przesuwanie w przód/tył. O ile, o regulacji linek podnoszenia napisałem, to nic nie wspomniałem o regulacji paska napędu ostrzy koła zamachowego. Zdarzyć się może, że może on być za luźny lub za bardzo napięty. Po jego wyregulowaniu, proces ustawienia decka względem traktorka mamy zakończony... :D

Jeśli pomogłem, to się cieszę , pozdrawiam...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Piurko

Re: Honda 2218 - regulacja kosiska TC 122 względem traktorka

Post autor: Piurko » 17 lip 2015, 13:28

Zdecydowanie pomogłeś , dzięki . Może wiesz , dlaczego kosisko wpada w duże wibracje po załączeniu noży ???

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Honda 2218 - regulacja kosiska TC 122 względem traktorka

Post autor: jerzyk » 17 lip 2015, 13:46

prawdopodobnie masz uszkodzone łożyska w piastach oraz niewyważone noże
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

Piurko

Re: Honda 2218 - regulacja kosiska TC 122 względem traktorka

Post autor: Piurko » 18 paź 2015, 16:07

Kosisko przestało wpadać w wibracje... :) Powodem był pasek napędu noży , po wymianie paska wszystko się uspokoiło :D

ODPOWIEDZ