HONDA HF2113 S - problem z rozruchem

andluk
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2018, 9:58
Imię: Andrzej

HONDA HF2113 S - problem z rozruchem

Post autor: andluk » 27 sie 2018, 14:56

Witam,

Gościem odwiedzającym forum jestem już od pewnego czasu, odkąd nabyłem tytułowy sprzęt. Nigdzie nie znalazłem podobnego problemu dlatego przyszedł czas, aby poprosić Was o kilka informacji.
Problem polega na tym, że rozrusznik ma bardzo duży problem z uruchomieniem silnika.

Pierwszy pomysł to, że padł aku, więc go podładowałem i dalej był problem. Nadal myśląc, że to aku podłączyłem go za pomocą kabli rozruchowych do aku w samochodzie i trochę lepiej to wyglądało, nawet kilka razy udało się uruchomić silnik, ale wydało się to podejrzane.

Drugi pomysł to, że rozrusznik już jest na wykończeniu i ma zbyt duże opory na tulejkach. Oddałem do regeneracji, po czym otrzymałem z powrotem naprawiony, ale z informacją, że takich rozruszników nie regeneruje się raczej.
Po zamontowaniu ten sam objaw, więc kilka razy na potrzeby koszenia odpalałem za pomocą kabli, ale nie dawało mi to spokoju.

Trzeci pomysł to, że jest niewyregulowany luz zaworowy. Dobrałem się do zaworów, ale nie było tam nie wiadomo jakich luzów. Po regulacji objawy nie ustały.

Czwarty pomysł, ale jeszcze niezweryfikowany to odprężnik na wałku rozrządu. I teraz pytanie do znawców tematu. Czy taki odprężnik występuje w silnikach Hondy?
Szukając jakichkolwiek informacji trafiłem na taką informację, że w silnikach Hondy nie występują odprężniki i nie wiem czy jest to prawda.
Przed rozłożeniem silnika na części wolałbym wiedzieć coś więcej.

Jeśli ktoś zna temat to bardzo proszę o informację.

Pozdrawiam,
Andrzej

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: HONDA HF2113 S - problem z rozruchem

Post autor: Tornado » 27 sie 2018, 18:43

andluk pisze:
27 sie 2018, 14:56
Witam,
Problem polega na tym, że rozrusznik ma bardzo duży problem z uruchomieniem silnika
Witaj na forum... myślę, że na początek powinieneś dokładnie opisać o co chodzi z tym rozrusznikiem ....
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: HONDA HF2113 S - problem z rozruchem

Post autor: Troku » 27 sie 2018, 20:24

Powinieneś w pierwszej kolejności sprawdzić masę a najlepiej poprowadzić dodatkowy przewód od masy do silnika.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

andluk
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2018, 9:58
Imię: Andrzej

Re: HONDA HF2113 S - problem z rozruchem

Post autor: andluk » 27 sie 2018, 20:38

Tornado pisze:
27 sie 2018, 18:43
Witaj na forum... myślę, że na początek powinieneś dokładnie opisać o co chodzi z tym rozrusznikiem ....
Po prostu rozrusznik ma ciężko obrócić kołem zamachowym (wraz z wałem). Jak sprawdzałem rozrusznik wyjęty bez obciążania to kręcił bez problemu. Jak jest wykręcona świeca to wtedy obraca kołem zamachowym również bez problemu
Troku pisze:
27 sie 2018, 20:24
Powinieneś w pierwszej kolejności sprawdzić masę a najlepiej poprowadzić dodatkowy przewód od masy do silnika.
.
Masę sprawdziłem kilkukrotnie podczas demontażu/montażu rozrusznika i nie zauważyłem nic niepokojącego (dla pewności jeszcze oczyściłem końcówki).

ODPOWIEDZ