honda hf 2417 nietypowe zachowanie silnika.

muloj
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 22 wrz 2017, 19:28
Imię: Tomek

honda hf 2417 nietypowe zachowanie silnika.

Post autor: muloj » 11 maja 2018, 5:38

Panowie proszę o pomoc w diagnozie traktorek jak w temacie silnik gvc530 zimny odpala na ssaniu od strzału jak się zagrzeje to do odpalenia potrzebne jest ssanie albo kilka minut postoju do tej pory wykonałem regulację zaworów 0.15 wydech i 0.10 ssanie wymieniłem świece i nie dało to żadnej różnicy, znalazłem na necie opis czyszczenia gaźnika i jest tam pokazane rozwiercanie zaślepek w gaźniku i regulacja dyszek iglicowych czy to jest jakieś jakieś zabezpieczenie serwisowe czy może jakiś tuning byłbym wdzięczny za pomoc.

kancik70
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 24 lip 2018, 13:30
Imię: Krystian

Re: honda hf 2417 nietypowe zachowanie silnika.

Post autor: kancik70 » 26 lip 2018, 22:43

Witam niewiem czy pomoge czy nie ale rozwiercanie gaznika zostawilbym w spokoju jezeli pod zaslepkami jest jakas regulacja to najprawdopodobniej tylko i wylacznie pod skalibrowanie wydatku pod dana pojemnosc i typ silnika natomiast moze to drastyznie zabrzmi przyjzal bym sie kompresji silnika i szczelnosci zaworow Po nagrzaniu silnika czesc mieszanki odparowywuje nie docierajac do silnika w przypadku wspomnianych problemow z wyzej podanymi przyczynami spada podcisnienie w kolektorze dolotowym podczas suwu ssania a zuborzona mieszanka poprzez odparowanie czesci paliwa staje sie niewystarczajaca do uruchomienia silnika z tad objaw ze zalaczenie ssania poprzez przymkniecie przepustnicy powoduje zwiekszenie podcisnienia i wzbogacenie mieszanki silnik odpala mozna jeszcze pobawic sie regulacja skladu mieszanki szukaj srubki ze sprezynka na gazniku najprawdopodobniej z fabryczna blokada plastikowa lub aluminiowa z boku gaznika czasami pomaga zerwanie ogranicznika i regulacja poza zakres moze spowodowac zaklucenia w pracy silnika m.i.n. falowanie obrotow silnika
Jeszcze pytanko mianowicie filtr powietrza w jakim stanie nalezy pamietac ze jakosc i stan filtra a nawet jego brak wplywa rownierz na sklad mieszanki czesto ludzie zapominaja o tej podstawowej i jakze malo istotnej czesci
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ