Czujnik napełnienia kosza

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Czujnik napełnienia kosza

Post autor: Tornado » 12 gru 2016, 11:26

Witam
Interesuje mnie, jak działa i na jakiej zasadzie czujnik odpowiedzialny za info. , iż kosz jest napełniony trawą. Chodzi mi o czujnik w traktorkach z tylnym wyrzutem..Może ktoś to łopatologicznie objaśnić?
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
bogdan1115
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: 02 mar 2016, 22:37
Imię: Bogdan

Re: Czujnik napełnienia kosza

Post autor: bogdan1115 » 12 gru 2016, 12:32

U mnie na tylnej ścianie pod kanałem wyrzutowym jest mikrowłacznik którego trzpień naciskany jest przez blaszkę na zawiasie, która ugina się w dół pod wpływem nacisku masy zielonej w koszu.
Pozdrawiam
Bogdan
AJ 102

Awatar użytkownika
Mirek71
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 26 maja 2015, 18:01
Imię: Mirek
Lokalizacja: Katowice

Re: Czujnik napełnienia kosza

Post autor: Mirek71 » 12 gru 2016, 12:33

Myślałem że ktoś kto ma taką ilość postów ma takie informacje w jednym palcu.
To jest tak proste że aż nie chce się tego tłumaczyć.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Czujnik napełnienia kosza

Post autor: Tornado » 12 gru 2016, 12:45

Mirek71 pisze:Myślałem że ktoś kto ma taką ilość postów ma takie informacje w jednym palcu.
To jest tak proste że aż nie chce się tego tłumaczyć.

Kolego.. nie ma głupich pytań..., są tylko ..głupie odpowiedzi. Co ma ilość postów wspólnego z ..pytaniami?
bogdan1115 pisze:U mnie na tylnej ścianie pod kanałem wyrzutowym jest mikrowłacznik którego trzpień naciskany jest przez blaszkę na zawiasie, która ugina się w dół pod wpływem nacisku masy zielonej w koszu.

I dlatego właśnie me pytanie, gdyż w moim nowym nabytku widzę czujnik na tylnej ściance od strony tunelu, ale nie ma z drugiej strony żadnej dźwigni ....
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Piurko

Re: Czujnik napełnienia kosza

Post autor: Piurko » 12 gru 2016, 12:58

U Ciebie powinien być szary plastikowy wąs wygięty do dołu i do niego podłączony jest biały kabel od wewnętrznej strony ściany . Jak kosz jest pełen , to trawa się wysypuje dziurą w tunelu na ten wąs , który podaje masę do wskaźnika .
Dźwignia -wąs pewnikiem jest ułamany .

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Czujnik napełnienia kosza

Post autor: Tornado » 12 gru 2016, 13:20

"Wąsa" też żadnego tam nie zauważyłem, jeżeli taka była jego pierwotna konstrukcja, to możliwe, iż "poległ na polu chwały"...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Piurko

Re: Czujnik napełnienia kosza

Post autor: Piurko » 12 gru 2016, 13:25

Mirek71 pisze:Myślałem że ktoś kto ma taką ilość postów ma takie informacje w jednym palcu.
To jest tak proste że aż nie chce się tego tłumaczyć.

No chłopie. .. z taką wiedzą przez 18 miesięcy napisałeś raptem 20 postów ... wielu by się ucieszyło , gdybyś zechciał częściej pomagać .....

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Czujnik napełnienia kosza

Post autor: Tornado » 22 cze 2017, 23:12

W hondzie , którą aktualnie użytkuję jest ten czujnik razem z dźwignią. Jest to raczej zbędny bajer jak dla mnie, gdyż bez tego czujnika "czuję", iż kosz jest już zapełniony. Osobiście dużo koszę trawy bez kosza, a za to z deflektorem. Skoszona trawa gromadzi się na dźwigni i uruchamia czujnik..., traktorek pika i pika..Postanowiłem więc odłączyć ten czujnik, gdyż koszenie z ciągłym dźwiękiem jest uciążliwe..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

ODPOWIEDZ