honda 2218 manualna

Pappa2
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 22 wrz 2016, 21:28
Imię: artur

honda 2218 manualna

Post autor: Pappa2 » 26 paź 2016, 1:18

Mialem wczesniej opisac moj sprzet, ale jakos czas nie pozwalal...
A wiec, kupilem honde 2218 ze skrzynia manualna. przeniesienie napedu ze skrzyni na mechanizm roznicowy jest za pomoca zebatek i lancucha...
a tak to wyglada, jakby ktos nie wiedzial :)
Obrazek

ogolnie stan sprzetu oceniam na dobry.. pali bezproblemowo, kosi. zdarzylo sie ze po odpaleniu cos pierdziala w gaznik. ale po dodaniu gazu problem ustal. prawdopodobnie swiece zarzucilo syfem...
honda po przerobkach..
posiada nie osyginalny kosz, wyciete czujki od kosza.. zablokowana czujka od wylacznika zlokalizowana pod siedzeniem...

opony prawie lyse..
plastik zmatowiany z miejscowa naprawa (pekniecie)

agregat z ladnymi nozami, z nowym (wedlug sprzedajacego) paskiem.. na obudowie plastikowej widac wytarcie od paska nozy.. noze nie sa idealnie ulozona w pozycji " | - " takze pewnie pasek przeskoczyl.. aluminiowe zbieraki nozy cale.. obudowa agregatu przyrdzewiala... takze czyszczenie i malowanie sie klania...

a teraz to co najlepsze...
Test koszenia..
mialem zaniedbany trawnik/lake.. 1/2bieg, kosz obroty na full i zarlo jak glupie.. niestety kosz szybko sie zapelnial... wysokosc trawska ok 20cm... nastepnie podjechalem na inna dzialke, gdzie nie musialem uzywac kosza ;) i w tym momencie pojawil sie banan na twarzy :) traktorek w piekny sposob zrobil fontanne trawy za soba..
spalanie - wszystko co mial :) w sumie duzo, ale jak pisalem trawsko bylo przerosniete... najwazniejsze ze sobie poradzil...

w planach lancuchy i plug do sniegu.. z tego co zaobserwowalem to troche malo miejsca jest pomiedzy tylnim kolem a blacha tylna na ktorej zawiesza sie kosz.. ale cos sprobuje tam wcisnac..
odsniezaliscie juz snieg honda?

koszt hondy od prywatnego wlasciciela (nie handlarza) to 3300zl

dembi3
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 19 wrz 2016, 20:42
Imię: Lukasz

Re: honda 2218 manualna

Post autor: dembi3 » 26 paź 2016, 18:15

Fajny sprzęt. Jak będziesz coś naprawiał, to zrób fotorelację.
Kiedy wszystko zawiedzie - przeczytaj instrukcję.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: honda 2218 manualna

Post autor: Troku » 26 paź 2016, 18:18

Te traktorki nie były przewidziane do odśnieżania, sama maszyna wygląda dobrze choć jest leciwa, będziesz miał przy niej sporo pracy ale jak to lubisz to działaj sam jestem ciekaw efektów twojej pracy.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

hrabiap
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 01 maja 2016, 21:57
Imię: paweł

Re: honda 2218 manualna

Post autor: hrabiap » 26 paź 2016, 20:21

Leciwa nie leciwa. Ważne że działa. A wiek to sprawa drugorzędna. Ja moja Honda koszę trawę czasem większą niż 20 cm teraz czyli jesienią zbieram ogromne ilości liści 6 drzew orzechów 3 szt to dąb 60 letni lub więcej a zima odśnieżam -o ile jest śnieg- ha ha 200 m dojazd do bramy od domu. Radzi sobie super. Mam te do tego oczywiście łańcuchy bo mimo mojej konkretnej wagi bez łańcucha to nie pojedzie. Ha ha. Nie rozumiem tylko o co chodzi ci z tą odległoścą za kołem? W czym to przeszkadza? I do czego ma służyć? Jak chcesz to
Mogę dać namiar na człowieka który zrobi Ci pług za 300 -400 zł. Z resztą w necie ich pełno. Jak coś to pytaj. A. I ja mam skrzynie Hydro. To w użytkowaniu to nie wiem jaka to różnica. Hydro jest wygoda a manual bezproblemowa. Podobno. He.

hrabiap
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 01 maja 2016, 21:57
Imię: paweł

Re: honda 2218 manualna

Post autor: hrabiap » 26 paź 2016, 20:24

Troku pisze:Te traktorki nie były przewidziane do odśnieżania, sama maszyna wygląda dobrze choć jest leciwa, będziesz miał przy niej sporo pracy ale jak to lubisz to działaj sam jestem ciekaw efektów twojej pracy.


Znowu ktoś powie ze się czepiam ale co miałeś na myśli że będzie miał przy niej sporo pracy?

Piurko

Re: honda 2218 manualna

Post autor: Piurko » 26 paź 2016, 20:27

hrabiap pisze:....... Nie rozumiem tylko o co chodzi ci z tą odległoścą za kołem? W czym to przeszkadza? I do czego ma służyć? ......

Zapewne idzie o to , że jak założy łańcuchy , to będą obcierały o tylną ścianę , za mały prześwit między kołami a ścianą....
Bez obaw , łańcuchy się zmieszczą..... chyba że masz większe koła założone...

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: honda 2218 manualna

Post autor: Tornado » 26 paź 2016, 20:34

Pappa2 pisze:posiada nie oryginalny kosz, wycięte czujki od kosza.. zablokowana czujka od wyłącznika zlokalizowana pod siedzeniem...
spalanie - wszystko co miał :) w sumie dużo, ale jak pisałem trawsko było przerośnięte... najważniejsze ze sobie poradził...
koszt hondy od prywatnego właściciela (nie handlarza) to 3300zl

Kosz inny niż oryginał? Nie widzę w tym żadnego problemu, jeśli tylko spełnia swą funkcję ;) Wycięty czujnik napełnionego kosza...hmmm może kogoś denerwował, bo sygnalizował, że jest napełniony, a można było jeszcze mu "dorzucić" :lol: Poza tym popracujesz trochę sprzętem i sam wyczujesz jego moment napełnienia. Czujnik pod siedzeniem, to dla mnie zbędne zabezpieczenie, które tylko działało mi na nerwy i ...sam go zblokowałem.. Zatrzymując się, aby np. przestawić jakąś przeszkodę traktorek gasł..Oczywiście pomijam tu aspekt bezpieczeństwa... Moja Honda też jest dość paliwożerna ;) Pali ok. 4,5 litra na godzinę, a może nawet i 5.. zależy jakie ma obciążenie..No, ale sprzęt ma pracować, a nie oszczędzać paliwo i zdychać pod górkę :lol:
Cena chyba atrakcyjna, mimo różnych mankamentów, które z biegiem czasu sam usuniesz ..Miałem podobnie ;)
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Piurko

Re: honda 2218 manualna

Post autor: Piurko » 26 paź 2016, 20:38

Żeby coś więcej napisać , daj więcej fotek i jaki silnik...

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: honda 2218 manualna

Post autor: Tornado » 26 paź 2016, 20:40

Troku pisze:Te traktorki nie były przewidziane do odśnieżania,

Troku, o co Ci chodzi z tym brakiem przystosowania do odśnieżania ?
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Mirek71
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 26 maja 2015, 18:01
Imię: Mirek
Lokalizacja: Katowice

Re: honda 2218 manualna

Post autor: Mirek71 » 26 paź 2016, 20:46

Kurcze trochę mnie zaskoczyliście tym spalaniem. U mnie V-Twin pali w granicach 2,5 L/h.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: honda 2218 manualna

Post autor: Tornado » 26 paź 2016, 20:49

Kamila Snapper /silnik B$S/ też ponoć pali w granicach 2,5.., moja Honda więcej ... :(
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

hrabiap
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 01 maja 2016, 21:57
Imię: paweł

Re: honda 2218 manualna

Post autor: hrabiap » 26 paź 2016, 20:57

Moja Honda też lubi paliwo. Ale i jeździ

Pappa2
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 22 wrz 2016, 21:28
Imię: artur

Re: honda 2218 manualna

Post autor: Pappa2 » 28 paź 2016, 3:41

Dokladnie.. malo miejsca pomiedzy kolem a konstrukvja od kosza. zrobilem przymiarke i lancuch wejdzie.
sprzet dla mnie jest nowy.. na pewno troche pracy przedemna w celu podpucowania hondy..
spalanie ciezko okreslic, kazdy z nas ma inny teren, inne trawsko..
jestem "czlowiekiem ze wsi" czyt. ile moge tyle robie samemu.. takze lancuchy beda robione plug podobnie. co do przystosowania hondy do sniegu chyba nie bedzie zle. z przodu ma troche metalu do ktorego mam zamiar dorobic plug..
postaram sie jakos dokumentowac zmiany/ naprawy i wrzucac w odpowiednie dzialy.. tyle ze u mnie jest odwieczny problem z czasem... np. teraz zerknijcie na godzine postu ;)

Piurko

Re: honda 2218 manualna

Post autor: Piurko » 28 paź 2016, 8:20

Czy warto robić łańcuchy...? perę groszy i ew lekko skrócić-przerobić... Żebyś nie musiał szukać ... :D

https://www.olx.pl/oferta/nowe-lancuchy ... a116576cde
https://www.olx.pl/oferta/lancuchy-snie ... a116576cde
https://www.olx.pl/oferta/lancuchy-snie ... a116576cde

ODPOWIEDZ