MTD 145H Stanęła podczas jazdy

Moderator: Moderatorzy

Pawelz
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 17 kwie 2018, 20:39
Imię: Paweł

MTD 145H Stanęła podczas jazdy

Post autor: Pawelz » 02 paź 2019, 22:35

Witam,

Mam problem z traktoriem MTD 145h (napęd hydro). Od jakiegoś czasu zauważyłem że kosiarka wolniej jedzie. Ostatnio podczas koszenia kosiarka nagle się zatrzymała. Po oględzinach stwierdziłem że napęd z silnika nie jest przenoszony do przekładni. Szukałem w internecie na temat tego napędu, jednak większość kosiarek posiada wariator i napinacz. W mojej kosiarce pasek jest na wale silnika, na kole przekładni, i centralnie na środku jest rolka na dźwigni. Co ciekawe, ta dźwignia jest zupełnie luźna. Na tej dźwigni wisi sprężynka jednak nie mam pojęcia do czego mogłaby być przyczepiona... zamontowałem dłuższą sprężyne, zachaczając o element ramy, tak że rolka napięła wewnetrzną stronę paska i kosiarka jeździła. NIestety nie mogę w takim układzie zamontować osłon wyrzutu.

Mam zatem pytanie, co napina ten pasek i po co jest ta rolka na środku? Czy powinna być do czegoś przymocowana tak by napinała pasek? Trochę dziwne by pasek napinał się będąc tylko na silniku i przekładni, tymbardziej że na żadnym z nich nie ma regulacji naciągu.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: MTD 145H Stanęła podczas jazdy

Post autor: Troku » 02 paź 2019, 22:38

Na tej stronie znajdziesz sporo schematów https://mtd-serwis.pl/13AA698F678-2004/ , zobacz albo podaj dokładny model traktorka to sprawdzę
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Pawelz
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 17 kwie 2018, 20:39
Imię: Paweł

Re: MTD 145H Stanęła podczas jazdy

Post autor: Pawelz » 02 paź 2019, 22:52

model JE 145h. Znalazłem na tej stronie schemat do mojej kosiarki, jednak mówi mi on tyle, że napinacz powinien być naciągany "do tyłu" na sprężynie. U mnie dopiero w pozycji maksymalnie napiętej (prostopadle do paska) kosiarka jedzie. Jednak takie rozwiązanie nie może zostać. Dziwi mnie tez fakt, że napinacz ma niewielkie możliwości napinania, a jeśli już to dociska jeden pasek w stronę drugiego.
Zmierzyłem stary pasek i jest około 3cm dłuższy niż długość katalogowa. Tylko dlaczego kosiarka stanęła nagle?

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: MTD 145H Stanęła podczas jazdy

Post autor: Troku » 02 paź 2019, 22:57

Najpierw wymień pasek i elementy napinacza paska, nagłe zblokowanie przekładni to sprawa sporadyczna i jak sądzę u ciebie skrzynia nie uległa uszkodzeniu.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Pawelz
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 17 kwie 2018, 20:39
Imię: Paweł

Re: MTD 145H Stanęła podczas jazdy

Post autor: Pawelz » 05 paź 2019, 10:59

Witam,

Założyłem dzisiaj nowy pasek i kosiarka działa. Nadal zastanawia mnie jednak co zrobić z tym napinaczem? obecnie ustawiłem tą rolke pomiędzy wewnętrznymi częściami paska ale to zupełnie nie ma sensu. Jakieś sugestie?
Ogólnie wydaje mi się kiepskim rozwiązaniem to, że nawet przy odpalaniu rozrusznik musi uciągnąć cały napęd przekładni..

ODPOWIEDZ