Snapper RPX210 / INTEK 7220 - regulacja obrotów

Moderator: Moderatorzy

Piotrpog
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2022, 17:39
Imię: Piotr

Snapper RPX210 / INTEK 7220 - regulacja obrotów

Post autor: Piotrpog » 20 cze 2022, 15:06

Witam,
Posiadam traktorek Snapper RPX210 / INTEK 7220

Ostatnio podczas pracy, silnik wskoczył na bardzo wysokie obroty. Okazało się, że poluzowała się śruba wychodząca z bloku silnika (najprawdopodobniej regulator obrotów). Aktualnie mam wysokie obroty od razu po uruchomieniu silnika.
W jaki sposób moge wyregulować obroty ? Czy posiadacie jakąś instrukcję ?

Jakie powinny być obroty silnia na biegu jałowym i podczas pracy ? Od początku wydawało się, że były one zbyt niskie.
Traktorek ciężko radzi sobie ze średnią długością trawy oraz jej zbieraniem do kosza. Często zapytcha się kanał od kosiska do kosza.

Merowing
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2022, 22:47
Imię: Jan

Re: Snapper RPX210 / INTEK 7220 - regulacja obrotów

Post autor: Merowing » 21 cze 2022, 0:58

To że traktor miał ciężko ze zbieraniem to niekoniecznie musi być wina obrotów. W jakiej kondycji i w jakim ustawieniu są noże względem siebie? I czy są one mulczujące czy do zbierania? do tylnego wyrzutu Konieczne jest właściwe ustawienie noży względem siebie tj. jeden na godzinie 14:45 a drugi na 12:30. Co do regulatora obrotów to ma być on ustawiony w jedynej, właściwej pozycji, ani lekko w prawo, ani lekko w lewo. Wpisz sobie na YT frazę ,,Kobamix regulator obrotów" i tam gość pokazuje jak ustawić regulator w pozycji spoczynkowej i tak ona ma być zawsze. Nim nie powinno się regulować obrotów. Nie wiem czy ktoś Ci powie jakie powinny być na biegu jałowym a jakie podczas pracy, skoro masz dźwignię od regulacji obrotów to podczas pracy powinna być w pozycji maksymalnych obrotów. Nie ma czegoś takiego w silnikach Briggs jak regulacja obrotów poza tą dźwignią przy kierownicy. Jeśli występują problemy o których mówisz i przyczyną nie będą noże albo zabite ziemią kosisko (tak tak, czasami kosisko do złudzenia wygląda dobrze a tak naprawdę jest nalepiona na nim gruba warstwa ziemi) to problemem jest sam gaźnik, zazwyczaj pomaga czyszczenie, niekiedy potrzebna jest wymiana na nowy. Nie próbuj regulować obrotów za pomocą regulatora obrotów, ustaw tak jak ma być i zostaw bo zniszczysz silnik.

Merowing
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2022, 22:47
Imię: Jan

Re: Snapper RPX210 / INTEK 7220 - regulacja obrotów

Post autor: Merowing » 21 cze 2022, 1:03

Dodatkowo widzę teraz że jest to silnik w układzie V. Może nie chodzi na jeden cylinder? Czasami dla laika ciężko poznać że chodzi na jeden cylinder. Jak już ustawisz regulator obrotów to odpal i zdejmij kombinerkami najpierw czapkę z jednej świecy i zobacz czy coś się zmieni, potem załóż z powrotem i zdejmij czapkę z drugiej świecy. Silnik powinien pracować cały czas. Jeśli zgaśnie tzn. że nie pracuje na drugim cylindrze (tym na którym w danym momencie była założona czapka na świecy)

Piotrpog
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2022, 17:39
Imię: Piotr

Re: Snapper RPX210 / INTEK 7220 - regulacja obrotów

Post autor: Piotrpog » 03 lip 2022, 23:58

Dziękuję za pomoc.
Faktycznie, już wiem, noże posiadam mulczujące. Ustawienie zupełnie inne niż wskazane w poście. Zamówiłem nowy komplet.

Co do regulatora obrotów, nie mogę go ustawić. Regulator po uruchomieniu nie widać, aby cokolwiek próbował robić. Zdjąłem wszystkie elementy, tak aby mieć do niego dobry dostęp. Poruszając wałkiem, który wystaje z bloku, ma on bardzo niewielki ruch. Czy tak to pownno wyglądać. Nagrałem krótki film, jednak nie mam jak go załączyć na forum.
Jaki ruch powinien mieć regulator w momencie kiedy silnik jest wyłączony ? W jakis sposób wymontwać regulator, gdyby była taka potrzeba ?

Pozdrawiam
Piotr

Merowing
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2022, 22:47
Imię: Jan

Re: Snapper RPX210 / INTEK 7220 - regulacja obrotów

Post autor: Merowing » 06 lip 2022, 0:55

Żeby wymontować regulator trzeba rozpołowić silnik. Wysłałem Ci na prywatną wiadomość swój adres e-mail na który możesz podesłać mi swój filmik.

Merowing
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2022, 22:47
Imię: Jan

Re: Snapper RPX210 / INTEK 7220 - regulacja obrotów

Post autor: Merowing » 06 lip 2022, 18:09


Wrzuciłem Twój filmik na swojego YT żeby inni zobaczyli mogli coś wypowiedzieć się na ten temat, patrząc na to co nagrałeś, rzeczywiście jakoś dziwnie lichy ten zakres obrotów...


Ale patrząc na ten filmik i na działanie regulatora to w tym przypadku widać (patrząc na samą ośkę, nie na całe ramie) że zakres jego ruchów nie jest tak duży jak w silnikach jedno-cylindrowych. Na moje oko powinieneś poskładać, założyć ramie, złapać kombinerkami za ośkę, i najpierw ustaw ją tak że przekręcisz ją na maxa w lewo i dokręcisz nakrętkę, sprawdź rezulatat a potem poluzuj nakrętkę, ośkę na maxa w prawo i dokręć nakrętkę. Jeśli nie będzie żadnej poprawy ani tak ani tak to myślę że potrzeba będzie dostania się do regulatora w silniku. Ale to jeszcze niech ktoś zobaczy filmik i się wypowie.

Piotrpog
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2022, 17:39
Imię: Piotr

Re: Snapper RPX210 / INTEK 7220 - regulacja obrotów

Post autor: Piotrpog » 06 lip 2022, 21:04

Sprawdziłem, niestety nie daje to żadnych rezultatów. Po uruchomieniu obroty idą na maksymalne, nie ważne czy ośka ustawiona jest maksymalnie w lewo czy prawo.
Dużo jest rozbierania, aby dostać się do regulatora ?
Już się nastawiłem na tą robotę, pytanie czy zamówić wcześniej regulator ? Czy ten mógł się podwiesić ?

Pozdrawiam

Merowing
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2022, 22:47
Imię: Jan

Re: Snapper RPX210 / INTEK 7220 - regulacja obrotów

Post autor: Merowing » 06 lip 2022, 21:30

Najgorsza robota to odłączenie silnika od ramy i ściągnięcie piasty z wału bo jeśli jest zapieczona to będzie to nie lada wyzwanie. Potem to już z górki, odwracasz silnik (oczywiście po upuszczeniu wcześniej oleju z niego), odkręcasz śruby trzymające misę olejową, zdejmujesz ją i masz regulator przed oczami. Nie jestem w stanie powiedzieć Ci co mogło się stać. Lepiej sobie wymontuj go i na spokojnie zamów taki ja trzeba. Od razu zdejmij sobie wymiary z dolnego uszczelniacza, mogłoby się udać złożyć na starym i może by nie przeciekał ale z drugiej strony, koszt nie jest wielki, lepiej założyć nowy, to samo uszczelka misy. Można lepić na uszczelniacz ale jeśli masz pompę oleju i filtr, to co wypłynie na boki przy skręcaniu może wpaść do misy i przytkać kanaliki od pompy. To nie są duże koszty a przy takiej robocie lepiej zrobić to tak jak ma być.

Merowing
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2022, 22:47
Imię: Jan

Re: Snapper RPX210 / INTEK 7220 - regulacja obrotów

Post autor: Merowing » 06 lip 2022, 21:41

Zwróć również uwagę czy aby rama nie ma wycięcia które pozwoli unieść silnik razem z piastą, wtedy zrzucisz sobie tylko paski, wyjmiesz i odwrócisz silnik i będzie Ci ją łatwiej zdemontować z wału.

ODPOWIEDZ