Simplicity SDR300 kranik do oleju

Moderator: Moderatorzy

Tyrion
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2016, 17:55

Simplicity SDR300 kranik do oleju

Post autor: Tyrion » 16 maja 2020, 8:12

Witam
Nie wiem czy to w tym dziele ale poszukuję kranika do silnika do wymiany oleju. Oryginalny kranik to straszny badziew, leje mi się z niego. Dokręcałem kluczem i przy silniku nie leci tylko na tej plastikowej końcówce, która w ogóle nie trzyma. Szukałem w okolicznych sklepach ale twierdzą, że nie mają więc piszę tu, ktoś może sprzedać mi kranik, ewentualnie sprzedać patent na naprawę. Może ktoś miał już taki problem czy tylko ja mam taki fatalny egzemplarz.
Będę zobowiązany za rady.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Simplicity SDR300 kranik do oleju

Post autor: Kamilos » 16 maja 2020, 9:32

Wstaw fotkę i pokaż jaki masz ten kranik. Przerabiałem to w swoim snapperze i z pomocą Troka zamontowana została rurka stalowa z traktorka Toro wraz z korkiem i podkładką miedzianą i od tego czasu skończyły się wycieki z rurki. Tutaj masz wątek w którym było to omawiane/viewtopic.php?f=26&t=783&p=29447&hilit= ... eju#p29447
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Tyrion
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2016, 17:55

Re: Simplicity SDR300 kranik do oleju

Post autor: Tyrion » 18 maja 2020, 13:38

Dodaje foto i przeczytałem o tej rurce, ale mam pytanie czy ktoś takie coś sprzedaje bo ja sam nie mam możliwości takiego czegoś zrobić. Pytałem u mnie w serwisie oleomac i husqvarna i "olali" mnie ;(
Znalazłem jeszcze coś takiego na alle.. drugie zdjęcie dzwoniłem ale powiedział mi człowiek że nie wie czy będzie pasowało bo to tego mojego simplicity to kłopot z częściami.
Zastanawiałem się czy może na czas pracy wkręcić śrubę odpowiednią i na czas wymiany oleju wykręcać, ale nie wiem czy czegoś nie uszkodzę i czy nie będzie cieknąć.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Simplicity SDR300 kranik do oleju

Post autor: Kamilos » 18 maja 2020, 14:02

Masz taki sam badziewny korek jak ja miałem, to nie może być szczelne, bo to jest plastik, który już przy wkręcaniu może się odkształcić, rurkę załatwił mi Troku i mozesz ewentualnie jego zapytać czy mógłby ci ją zamówić. Natomiast tak naprawdę, w każdym serwisie/sklepie Briggsa powinni ci coś takiego zamówić, bo simplicity to briggs, a briggs to chabin i od nich mogą to zamówić. Powiem tak z perspektywy czasu i użytkowania rurka jest szczelna, ale ma jedną wadę trochę za mało wystaje mi za ramę i muszę podstawiać lejek z bańka tak by mi olej ściekł przez lejek, nie raz zdarzało mi się porozlewać jak lejek się odsunął, dobrym rozwiązaniem jest też taki wężyk z króćcem, który zawiesza się na silniku, tylko potrzebujesz osobno wężyk i króciec, tutaj masz nr katalogowe części na tej stronie, z tym powinieneś się udać do sklepu i po nr katalogowych powinni ci zamówić. https://www.briggsbits.co.uk/acatalog/7 ... -2736.html
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Tyrion
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2016, 17:55

Re: Simplicity SDR300 kranik do oleju

Post autor: Tyrion » 27 maja 2020, 19:58

Powiem wam koledzy że lipa jak jasny gwint. Kupiłem w necie ten kranik niby miał pasować ale za wąski nie pasuje masakra jakaś z tym moim sprzętem. Troku mi podał numery części czym bardzo mi pomógł a w dwóch serwisach nie wiedzieli wogóle o co chodzi ja to mam jakiegoś pecha czy co. Zrobiłem przeróbkę trochę na "chama" z tą częścią starą i na razie trzyma będę się martwił za rok przy następnej zmianie oleju chyba że puści wcześniej przy moim szczęściu. To tyle a teraz do rzeczy co mi dalej się przydarzyło. Obcinałem trawkę i nagle zaczął tak dziwnie "walić". Myślałem że może gdzieś trawa boksuje, bo regularne zgrzyty. Niestety po wyłączeniu systemu tnącego i chwilowym uciszeniu się znów walenie bez obcinania. Koledzy cóż to może być, bo znając moje serwisy to skroją mnie jak diabli i niewiele pomogą. Poradzicie coś?

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Simplicity SDR300 kranik do oleju

Post autor: Kamilos » 27 maja 2020, 20:40

Nagraj jakiś filmik, zrób zdjęcia agregatu, może się coś poluzowało lub spadło, nikt nie jest wróżką by z samego opisu wskazać przyczynę tego "walenia". Co do kranika kup sobie taki jak mój i do tego od razu korek sobie załatw z podkładką i przy wymianie oleju to wymienisz, masz filmik na youtubie jak to robiliśmy u mnie.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Simplicity SDR300 kranik do oleju

Post autor: Troku » 27 maja 2020, 23:17

Rurka to nie tajemnica ma symbol 46876530, podkładka miedziana 468767 a korek 468766 oczywiście numery z dokumentacji AL-KO jak ktoś potrzebuje to mam je na stanie.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Simplicity SDR300 kranik do oleju

Post autor: Kamilos » 28 maja 2020, 11:19

Ta od Alko może być nawet lepsza od tej z Toro, bo wydaje się być dłuższa. Ta z Toro w moim przypadku jest ciut za krótka, ale jak nie cieknie to nie ma sensu jej wymieniać.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Tyrion
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2016, 17:55

Re: Simplicity SDR300 kranik do oleju

Post autor: Tyrion » 28 maja 2020, 18:53

Dzięki za odpowiedzi. Troku to chciałbym to u Ciebie zamówić. Mówiłem o tych numerach w serwisie Alko w Płocku i powiedzieli że nie mają takich numerów więc nie wiem. Jak mogę to u Ciebie zamówić?
Kamilos w tej chwili wymontowałem filtr paliwa bo miałem podejrzenie że coś z paliwem bo na filtrze taki biały nalot jest. Postaram się kupić i wymienić. Jak to nic nie pomoże to oczywiście nagram i umieszczę.

Awatar użytkownika
bogdan1115
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: 02 mar 2016, 22:37
Imię: Bogdan

Re: Simplicity SDR300 kranik do oleju

Post autor: bogdan1115 » 28 maja 2020, 20:43

Te odgłosy to raczej z agregatu tnącego. Podnieś agregat i ręką obracaj za nóż. Nie wiem czy w nim są noże kolizyjne czy nie. Sprawdź czy noże pewnie zamocowane, nie ma luzów w piastach itp. Te operacje oczywiście na wyłączonym silniku i pamiętaj o ostrych nożach.
Pozdrawiam
Bogdan
AJ 102

Tyrion
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2016, 17:55

Re: Simplicity SDR300 kranik do oleju

Post autor: Tyrion » 28 maja 2020, 21:00

Też tak pomyślałem ale noże wyglądają dobrze przynajmniej z tego co widziałem bo nie mam żadnej zwyżki więc tylko się położyłem i wyglądają normalnie. Muszę jakąś zwyżkę wymyśleć albo kupić i go przechylić i sprawdzić bo to takie faktycznie uderzanie jak w sytuacji jak trawa się zabija jak zbyt gęsta. Niestety te uderzenia są jak nie włączam noży więc się martwię, że to coś z silnikiem. Ale dzięki za sugestię.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Simplicity SDR300 kranik do oleju

Post autor: Kamilos » 28 maja 2020, 21:31

Daj sobie spokój z przechylaniem traktorka czy wjeżdżaniem na coś, traktory współczesne są tak zaprojektowane, że wyciągasz 4-5 zawleczek plus zdjęcie paska i masz deck na wierzchu gdzie masz dostęp z każdej strony i możesz coś ocenić. Jak masz jakieś odgłosy zanim noże włączysz no to nie może być z kosiska no bo jakim cudem jak nie jest załączone, mówię jeszcze raz nagraj filmik to wtedy postaramy się pomóc, bo tak to jak wróżenie z fusów, może to, a może tamto siamto.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Simplicity SDR300 kranik do oleju

Post autor: Troku » 28 maja 2020, 22:30

Tyrion pisze:
28 maja 2020, 18:53
Dzięki za odpowiedzi. Troku to chciałbym to u Ciebie zamówić. Mówiłem o tych numerach w serwisie Alko w Płocku i powiedzieli że nie mają takich numerów więc nie wiem. Jak mogę to u Ciebie zamówić?
Kamilos w tej chwili wymontowałem filtr paliwa bo miałem podejrzenie że coś z paliwem bo na filtrze taki biały nalot jest. Postaram się kupić i wymienić. Jak to nic nie pomoże to oczywiście nagram i umieszczę.
Zamówię parę tych rurek w przyszłym tygodniu więc wtedy się odezwij do mnie na tel.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Tyrion
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2016, 17:55

Re: Simplicity SDR300 kranik do oleju

Post autor: Tyrion » 29 maja 2020, 12:10

ok odezwę się w połowie przyszłego tygodnia. Dzięki.

Tyrion
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2016, 17:55

Re: Simplicity SDR300 kranik do oleju

Post autor: Tyrion » 29 maja 2020, 21:48

Zamieszczam filmik niestety nie bardzo słuchać nierówną pracę silnika. Włączyłem w pewnym momencie kosisko i wtedy te uderzenia było lepiej słychać. Niestety mój telefon tak nagrywa. System nie chciał mi wczytać mp4 więc spakowałem to zipem. Jak będą jakieś problemy z otworzeniem to proszę o info dam ftpa.Będę bardzo wdzięczny za pomoc, bo silnik chodzi ale nie chce go uszkodzić a niestety nie znam się mechanicznie na tych sprawach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Simplicity SDR300 kranik do oleju

Post autor: Kamilos » 29 maja 2020, 22:11

Następnym razem wrzucaj na youtube albo na dysk google, ewidentnie silnik nie równo pracuje i faluje na obrotach co jest przyczyną, podejrzewam, że jakiś syf w gaźniku.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Tyrion
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2016, 17:55

Re: Simplicity SDR300 kranik do oleju

Post autor: Tyrion » 01 cze 2020, 13:58

Kamilos a powiedz czy ja jako laik w ogóle mam się brać za przeczyszczenie takiego gaźnika? Ewentualnie czy można go samemu wymontować i gdzieś zawieść. Mam problem z dostarczeniem całego ciągnika do serwisu bo nie mam przyczepki. Z drugiej strony nie chciałbym czegoś dodatkowo zepsuć.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Simplicity SDR300 kranik do oleju

Post autor: Kamilos » 01 cze 2020, 20:44

Nie wiem czy sam dasz radę, ja nigdy takiego gaźnika nie rozkręcałem ani nie zdejmowałem więc to pytanie raczej nie do mnie, wrzuć ten swój filmik na youtube i tutaj zamieść, żeby inni mogli zobaczyć czy to na pewno problem z gaźnikiem. Jeśli masz z tym problem mogę go wrzucić na swój kanał.

Jak tam kolego Tyrion zrobiłeś coś z tym czy nie ?
Tu masz film jak wymontować gaźnik
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

ODPOWIEDZ