Alternator - ELT18538

Moderator: Moderatorzy

arfi
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 23 lip 2018, 18:45
Imię: Artur

Alternator - ELT18538

Post autor: arfi » 06 sie 2018, 20:25

Cześć. Dzisiaj po kilkudziesięciu minutach koszenia nie mogłem załączyć noży. Okazało się, że alternator nie ładuje (już rano odpalałem z kabli). Po kilku dosłownie minutach ładowania, wszystko wróciło do normy. Da się tak pracować ale na krótką metę. No i szkoda akumulatora. Jak sprawdzić ładowanie i jak dobrać się do alternatora? Mieliście może już z nim do czynienia?
Pozdrawiam, ac.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Alternator - ELT18538

Post autor: Troku » 06 sie 2018, 21:16

Po pierwsze sprawdź na chodzącym silniku jakie jest napięcie na akumulatorze, jak jest poniżej 13V to ładowanie nie działa. Trzeba przejść do sprawdzenia alternatora, rozpinasz przewody przed regulatorem napięcia i na pracującym silniku mierzysz jakie jest napięcie ( prąd zmienny ) jak pokazuje 37V to jest OK czyli uszkodzony jest regulator napięcia.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

arfi
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 23 lip 2018, 18:45
Imię: Artur

Re: Alternator - ELT18538

Post autor: arfi » 11 sie 2018, 18:22

Cześć.
Ładowanie różne niestety. Raz 13,1 raz 12,5. Prąd przed regulatorem ok 26V. Czy to znaczy, że alternator padł? Nie miałem czasu dostać się do alternatora. Nie wiem zresztą co dalej sprawdzić.
PS. Czy dobrze rozumiem: miałem zmierzyć prąd na czerwonym przewodzie przed regulatorem? Oczywiście po rozpięciu kostki.
Pozdrawiam
ac.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

arfi
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 23 lip 2018, 18:45
Imię: Artur

Re: Alternator - ELT18538

Post autor: arfi » 22 sie 2018, 8:45

Ponownie ja :)
Dzisiaj po ok. 3 godzinach koszenia nie mogłem załączyć kosiska - akumulator rozładowany kompletnie :( Z troski o niego muszę się wziąć za naprawę/wymianę alternatora lub jeśli jednak źle pomierzyłem, regulatora napięcia (dzisiaj prąd ładowania poniżej 10 V).
Czy jestem w stanie zrobić to samodzielnie? Jaka jest dostępność części zamiennych? Czy znajdę gdzieś instrukcję krok po kroku - może jakiś link do YT?
A jeśli nie, to czy polecacie jakiś dobry serwis - powiat Piaseczyński najlepiej (trudność z transportem)?
Załączam zdjęcie modelu silnika i całego sprzętu.
Pozdrawiam, ac.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Sebastian_M26
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 03 sie 2018, 9:11

Re: Alternator - ELT18538

Post autor: Sebastian_M26 » 22 sie 2018, 12:23

Wyciągnij alternator i zawieź do zakładu alternatory-rozruszniki a jak nie ma to do elektromechanika samochodowego

ODPOWIEDZ