Ceramizer

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Ceramizer

Post autor: Troku » 11 lut 2016, 18:53

Podejmuję temat ponieważ ostatnio mam masę zapytań na temat ceramizera dodawanego do oleju, jestem ciekaw co o tym sądzicie czy warto go dodawać czy może lepiej sobie odpuścić takie postępowanie
http://www.ceramizer.pl/

kiedyś dawno temu dodałem preparat z ceramizerem do silnika i długo nie popracowawszy wytknął najzwyczajniej korbę przez blok. 4
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ceramizer

Post autor: Kamilos » 11 lut 2016, 19:02

Widziałem filmy na temat tego preparatu, ale osobiście nie wierzę w jego działanie..
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Keram2504
Stały bywalec
Posty: 624
Rejestracja: 14 lut 2015, 21:19
Imię: Marek

Re: Ceramizer

Post autor: Keram2504 » 11 lut 2016, 22:57

Najlepiej zapytajcie się na ten temat fachowca wykonującego szlify wałów.......

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ceramizer

Post autor: Troku » 11 lut 2016, 22:58

oni wiedzą że takie preparaty to tylko łatanie syfa pudrem ale was się pytam
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Ceramizer

Post autor: Tornado » 11 lut 2016, 23:01

Kiedyś w moich okolicach mówiło się na to "chwilowy doktorek"....
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

BladY
Stały bywalec
Posty: 160
Rejestracja: 26 sty 2017, 20:47

Re: Ceramizer

Post autor: BladY » 27 sty 2017, 10:32

Powłoki ceramiczne profesjonalne aby przylepiły się do powierzchni muszą być nakładane na bardzo czystą powierzchnie . Dodatkowo utwardzane są w piecach . Taki ceramizer wlewany daje tyle co garść trocin do oleju silnikowego w samochodzie ;] Uszczelni układ na chwile. Nieraz nawet zniknie trzaskanie się wyrobionych łożysk korbowodu oraz wzrośnie szczelność pierścieni i kompresja. Ale pogarsza właściwości smarujące oleju. Moim zadaniem jak ktoś chce zadbać o silnik to należy stosować wyczynowe oleje do smarowania a nie tworzyć własne. Z olei wyczynowych do 2T polecany jest ipone samourai racing 2t . Oleje do 4T silnikowe wyczynowe to 100% PAO - penrite. Oleje takie już posiadają modyfikatory współczynnika tarcia np dodany dwusiarczek molibdenu. Ale tak jak mówię to są oleje do silników co potrafią docisnąć do 20k RPM ( 2T ) i zazwyczaj normalny człowiek ich nie potrzebuje. Ceramikę można nakładać w różnych zakładach na terenie polski np motor tech katowice . Można to też robić samemu - nie jest to takie trudne. Moje doświadczenie z powłokami cerakote jest takie że jak mocno pałuje silnik to mogę robić to dłużej - silnik wolniej się przegrzewa. Mniej więcej dwa razy wolniej. Ale w końcu tak czy siak się przegrzeje ;] Tyle że właśnie można interwały dwa razy dłuższe robić bez uszkodzeń gładzi tłoka ;] Gdy pokryjemy denko tłoka to uboga mieszanka nie wypali dziury - można się pokusić o dodanie nitrometanu i zestrojenie silnika na prace na paliwie nitro. Oczywiście po wcześniejszym zakuciu silnika - inaczej korba pęknie i wyjdzie bokiem ;] Na taki tuning najlepiej wybierać cylindy nicasilowe i głowice od środka czyli komorę spalania także pokrywać ceramiką.

Awatar użytkownika
bogdan1115
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: 02 mar 2016, 22:37
Imię: Bogdan

Re: Ceramizer

Post autor: bogdan1115 » 27 sty 2017, 16:34

No to dałeś forumowym traktorzystom do myślenia ...
Pozdrawiam
Bogdan
AJ 102

ODPOWIEDZ