Mufa Do Pompy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Szymoon
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:05
Imię: Szymon

Mufa Do Pompy

Post autor: Szymoon » 03 maja 2022, 15:00

Witam.
Posiadam już od dłuższego czasu pompę Gardena 3000/4, ale dopiero teraz zdecydowałem się do niej dokupić wyłącznik ciśnieniowy... Pierwszą opcja to było połączyć pompę z wyłącznikiem za pomocą kawałka węża ogrodowego z szybkozłączem, tylko wtedy wyłącznik musi być przymocowany do czegoś innego. Wpadłem więc na pomysł przymocowania wyłącznika na sztywno do pompy. Tylko tutaj jest mały szkopuł:
IMG_8161.jpg
To jest wyjście pompy.
IMG_8164.jpg
To natomiast wyłącznik ciśnieniowy.

Według mnie jedyną opcją jest zastosowanie mufy... Kit z wyłącznikiem, ale pompa ma też głowicę plastikową i te gwinty nie wydaja się być wytrzymałe.. Zastanawiam się czy jak zacznę nakręcać metalową mufę (oczywiście na teflonie) to czy ten plastikowy gwint się nie oberwie. Widzę, że są też mufki plastikowe. Wiec pytanie do Was, kupować w pierwszym lepszym hydrauliku zwykłą metalową mufę, czy ściągać coś lepszego przez internet?

Przy okazji przepraszam za "czystość" pompy na zdjęciu, ale robi ona bardzo dobrą robotę i niestety nikt się jej nie odwdzięcza. ;)

Pozdrawiam!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

grzes_rupinski1
Stały bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 17 mar 2022, 10:52
Imię: Grzegorz

Re: Mufa Do Pompy

Post autor: grzes_rupinski1 » 03 maja 2022, 16:57

Ja bym zastosował mufe z mosiądzu one są dokładniej wykonane i nie powinny mieć zadziorów na gwincie . Co do plastiku trzeba delikatnie i z wyczuciem i nic nie powinno się stać, niektóre złączki za z uszczelką gumową . pamiętaj że jak pompa się przewróci a wyłącznik trochę wystaje może się ułamać gwint . Może pierwsza opcja z kawałkiem przewodu nie jest taka zła . Przewód do włącznika nie musi być średnicy węża . Widziałem takie trójniki z odejściem na można dać też przewód do powietrza tekalan z szybko złączkami .
Husqvarna 40, Ms180, Ms181, Ms241, FS131, Husqvarna LTH 130, TitanTTK58 kosiarka Mtd

Awatar użytkownika
Szymoon
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:05
Imię: Szymon

Re: Mufa Do Pompy

Post autor: Szymoon » 03 maja 2022, 20:44

Przede wszystkim dzięki za odpowiedź. Też myślałem, że mosiądz będzie lepszy i w dodatku nie zardzewieje. Znalazłem też w swoich szpejach mufkę 1/2 cala ze stali i jakość jej wykonania jest przeciętna, wiec może jednak warto ten mosiądz. Odnośnie węża - musze zastosować kolejną parę szybkozłączek. A te szybkozłączki mają zwężony przelot, mam wrażenie, że jak daje dodatkowe złączki to spada mi wydajność pompy. Pompa leży na równej betonowej posadzce, podłączona na stałe do mauzerów. Więc jej przewrócenie graniczy z cudem. Oczywiście przypadkowe zahaczenie jej i przewrócenie zawsze jest możliwe, może głupio to zabrzmi od człowieka który o sprzęty raczej dba to ta maszyna przepompowała za 5 lat tyle litrów wody, że już się z pewnością zwróciła. Szczególnie, że kupiłem ją za 230zł, gdzie nowa kosztuje teraz 450-500zł. Oczywiście byłoby jej szkoda, ale skuszę chyba los i podłączę ją na mufie. Oczywiście na teflonie bez użycia narzędzi - siłą rąk dokręcić.

mazmaciek
Stały bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 02 sty 2022, 21:13
Imię: Maciek
Lokalizacja: prawie Leżajsk

Re: Mufa Do Pompy

Post autor: mazmaciek » 04 maja 2022, 7:26

Jak masz możliwość kupienia złączek plastikowych to je wybierz. Część jest z kołnierzem do uszczelniania oringiem. Poszukaj takich w sklepie rolniczym w częściach do opryskiwaczy. One spokojnie wytrzymują ciśnienie 40 barów, a twoja pompa ma pewnie ze 4. Teflonem też się je fajnie uszczelnia

Awatar użytkownika
Szymoon
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:05
Imię: Szymon

Re: Mufa Do Pompy

Post autor: Szymoon » 04 maja 2022, 17:24

Dzięki. Rozejrzę się w takim układzie za czymś plastikowym, a w ostateczności mosiądz. Ciśnienie wiem, że spokojnie - ta pompa ma dokładnie 3,6 bar.

Awatar użytkownika
Szymoon
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:05
Imię: Szymon

Re: Mufa Do Pompy

Post autor: Szymoon » 07 maja 2022, 22:37

Objechałem całą swoją okolice za plastikową mufą - nie było. Proponowali zamówienie, ale czas oczekiwania taki, że… Natomiast zamówienie w sieci części za 2.50zł i płacenie 12-15 za wysyłkę mija się z celem. Wiec kupiłem mosiężną, na teflonie i z czuciem siły rąk. Nic nie cieknie. Teraz tylko żeby ten wyłącznik nie pociągnął za sobą tej plastikowej obudowy to będzie dobrze. :D I dzisiaj porobiłem testy jak szybkozłączki ogrodowe „obcinają” wydajność pompy…
00DAA08E-AD16-494C-BE8B-86C21E853BFC.jpeg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mazmaciek
Stały bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 02 sty 2022, 21:13
Imię: Maciek
Lokalizacja: prawie Leżajsk

Re: Mufa Do Pompy

Post autor: mazmaciek » 08 maja 2022, 7:02

Dlatego ja część węży mam na złączach i wężach 1 cal,
Szczególnie ważne przy dużych myjkach ciśnieniowych aby wody im nie brakło
https://www.cellfast.com.pl/produkty/zl ... ot-ideal-1

Awatar użytkownika
Szymoon
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:05
Imię: Szymon

Re: Mufa Do Pompy

Post autor: Szymoon » 08 maja 2022, 17:25

Wszystko się zgadza to co piszesz. Niestety szybkozłączki 1/2 cala to spore obcięcie wydajności źródła wody…

ODPOWIEDZ