Sprawdzanie poziomu oleju w kompresorze

Moderator: Moderatorzy

MarcinZZ
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 04 wrz 2019, 20:15
Imię: Marcin

Sprawdzanie poziomu oleju w kompresorze

Post autor: MarcinZZ » 16 maja 2021, 14:54

Pytanie brzmi banalnie, jakiś czas temu kupiłem nowy kompresor - firmy Fini Amico i przyszedł czas na wymianę oleju. W poprzednim kompresorze, miałem szkiełko do sprawdzenia poziomu oleju, tutaj jest tylko bagnet. Na bagnecie jest taki gumowy pierścień/oring zapobiegający wypadnięciu bagnetu podczas pracy. Żeby całkowicie zamknąć i zabezpieczyć bagnet, muszę użyć delikatnie siły, tj. wepchnąć go, tak, by ten oring wszedł głębiej i zablokował się na zbiorniku.

Tutaj powstaje moje pytanie, czy sprawdzając poziom oleju w kompresorze, bagnet musi być umieszczony w zbiorniku do momentu jego całkowitego zablokowania/zabezpieczenia, tak jak w czasie pracy? Czy tylko wsuwam go do otworu, nic nie dopychając, nie używając przy tym jakiejkolwiek siły?

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Sprawdzanie poziomu oleju w kompresorze

Post autor: Kamilos » 16 maja 2021, 15:08

Byłoby dużo prościej odpowiedzieć na pytanie jakbyś wrzucił zdjęcie tego bagnetu, tak się składa, że też mam kompresor fini, tylko większy, też jest bagnet i kontroli dokonuje się wciskając bagnet do końca, ale wrzuć fotkę to postaram się odpowiedzieć dokładnie.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

arturo
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 16 gru 2018, 12:30
Imię: artur

Re: Sprawdzanie poziomu oleju w kompresorze

Post autor: arturo » 16 maja 2021, 15:37

Poziom oleju przy pomocy bagnetu sprawdza się tak jak w każdym innym silniku czy to samochodzie czy kosiarce spalinowej itp,zawsze wciśnięty czy też dokręcony do końca.

MarcinZZ
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 04 wrz 2019, 20:15
Imię: Marcin

Re: Sprawdzanie poziomu oleju w kompresorze

Post autor: MarcinZZ » 16 maja 2021, 16:29

Ok, więc ta kwestia wydaje się być rozwiązana. A lejecie olej dokładnie pod oznaczenie max, czy gdzieś pośrodku między min, a max? Dodam, że fabrycznie miałem zalany pod max.

@Kamilos - też u Ciebie ten bagnet, nawet po wciśnięciu do końca, troszkę lata, tj. ma luzu na bokach? Czasem to wydawać może się problematyczne, np. właśnie przy sprawdzaniu oleju...

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Sprawdzanie poziomu oleju w kompresorze

Post autor: Kamilos » 16 maja 2021, 16:40

U mnie nic nie lata, a olej lejesz pod oznaczenie max.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

ODPOWIEDZ