Olej do mieszanki

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Olej do mieszanki

Post autor: Troku » 04 lip 2015, 19:32

Temat rozpoczynam po debacie z Kamilosem na czacie na temat jakości oleju,

ja proponuję olej eurosint zresztą pracuję już na nim ponad 5 lat i jestem zadowolony z jego parametrów, mało dymi a smaruje super, pracują na nim u mnie kosa fs130 i pilarki stihl ms250 i gs 260, więc pytanie na jakim wy oleju pracujecie.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Olej do mieszanki

Post autor: Kamilos » 04 lip 2015, 19:35

Ja właśnie od wczoraj zacząłem stosować ten olej i w porównaniu do stihla sprzęt wcale nie kopci na tym oleju, klasa jakości FD więc przewyższa jakościowo nawet olej stihla hp ultra, poza tym cenowo również wypada lepiej, za litr zapłaciłem 30zł, więc jest to spora róznica, także jak najbardziej polecam ten olej.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

zodiak
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2015, 8:38
Imię: robert

Re: Olej do mieszanki

Post autor: zodiak » 01 sie 2015, 9:54

Witam, interesuje mnie ten temat ale pod innym kątem.
Jestem alergikiem, źle reaguję na chemię: olej, benzyna, spaliny i inne takie. Tylko przez ostatnie 3 dni poznałem trzech lekarzy w tym jednego specjalistę ;) Takich jak ja jest niestety więcej.

I tu pytania: jaki olej do mieszanki daje najmniej szkodliwych spalin, czy można jakiś olej stosować w proporcji 1:100 ( mniej oleju mniej toksyn).
Oczywiście zapytałem najpierw w serwisie, o najwyższy olej stihla - hp ultra - bo kombinowałem, że jest "czystszy".
Odpowiedz serwisanta: "panie to olej dla zawodowców nikt go nie kupuje" - dałem sobie spokój. Teraz pytam uprzejmnie Was.

Planuje zakup kosy, takiej mocniejszej (do lasu), coś około 45cm3.
Czterosuw jest ekologiczny ale jak dla mnie lekko za słaby.

Podobna Makita ma kosy na mieszankę 1:100 - Irukard proszę do tablicy 8-) 8-)
Może Stihl 2 mix - nowa konstrukcja, mniej spalin?

Pozdrawim pogodnie

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Olej do mieszanki

Post autor: Kamilos » 01 sie 2015, 10:01

Ja używam eurosint i w porównaniu do stihla hp tego czerwonego, sprzęty w ogóle nie kopcą nawet jak są zimne, a co za tym idzie nie są tak toksyczne. Oczywiście stihl hp ultra też jest dobrą opcją bo jest bezdymny, tylko nie wiem czy jest sens płacić za olej stihla jak eurosint ma lepsze parametry i jest tańszy.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

japko
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 31 maja 2015, 15:06

Re: Olej do mieszanki

Post autor: japko » 01 sie 2015, 14:39

Stihl HP Ultra bo gwarancja trwa. Zauważyłem, że maszyna pracuje nieco lepiej niż na zwykłym HP, spaliny tez mają inny zapach i dymienia nie ma. W pilarce uzywam Husqvarna LS+.

janusz

Re: Olej do mieszanki

Post autor: janusz » 01 sie 2015, 15:54

japko pisze:Stihl HP Ultra bo gwarancja trwa. Zauważyłem, że maszyna pracuje nieco lepiej niż na zwykłym HP, spaliny tez mają inny zapach i dymienia nie ma. W pilarce uzywam Husqvarna LS+.

Jakie dymienie na zwykłym HP ...nauczcie się wszyscy po kolei robić mieszankę i dobierać proporcje :D :D :D a zapach ? no cóż ... proponuję nic nie robić to i zapachu nie będzie :D :D :D nawet własnego potu :D :D :D

japko
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 31 maja 2015, 15:06

Re: Olej do mieszanki

Post autor: japko » 01 sie 2015, 17:00

Na zimno czasem dymi albo jak poleżakuje kosa, przynajmniej moja tak czasem ma. A zapach to nie tyle, że przeszkadza, co po prostu jest inny. Po spalinach czuć, jaki olej w mieszance, może tak to napiszę. Sąsiad używa czerwonego HP więc mam porównanie.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Olej do mieszanki

Post autor: Kamilos » 01 sie 2015, 17:03

Na czerwonym u mnie zawsze kosa czy piła kopciła jak był zimny silnik.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

janusz

Re: Olej do mieszanki

Post autor: janusz » 01 sie 2015, 18:48

Kamilos pisze:Na czerwonym u mnie zawsze kosa czy piła kopciła jak był zimny silnik.
Na zimnym zadymi przez moment i tyle dym było widać :D :D :D ..... Hp uważam za jeden z lepszych olei na rynku , zresztą innego nie stosuję bo i po co ... dla dwóch pilarek i jednej kosy ? Od kiedy używam go do mieszanki kosa kosi , Ms 261 zrobiła około 900 m/p drewna a 025 używamy sporadycznie
;) Żadnego problemu z maszynami nie ma to i po co kombinować ;)

Michał
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 09 mar 2015, 16:32
Imię: Michał

Re: Olej do mieszanki

Post autor: Michał » 01 sie 2015, 19:18

mi kiedyś w serwisant ( husqvarna) polecał ,olej makity , ponoć najmniej nagaru zostawia

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Olej do mieszanki

Post autor: Troku » 01 sie 2015, 19:18

Makita choć sama oleju nie robi to ma go jakościowo bardzo dobry i mogę go polecić każdemu.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

micbyk

Re: Olej do mieszanki

Post autor: micbyk » 02 sie 2015, 8:25

Ja używam oleju syntetycznego Active,producent twierdzi że może mieszanka stać do 12-mcy

Awatar użytkownika
irukard
Stały bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 26 sty 2015, 9:02
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łochowo k. Bydgoszczy
Kontakt:

Re: Olej do mieszanki

Post autor: irukard » 02 sie 2015, 17:52

Radner tak podaje, bo ma tak na ulotkach. A ile w tym prawdy... to się okaże. Ja bym tak ślepo w to nie wierzył.

zodiak
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2015, 8:38
Imię: robert

Re: Olej do mieszanki

Post autor: zodiak » 04 sie 2015, 21:26

Irukard, serwisujesz makite, powiedz która kosa będzie "czystsza" mniej spalin - bardziej ekologiczna: stihl w 2 mix , czy makita/dolmar w starszym dwusuwie - jeżeli zrobię do makity mieszankę 1:100. Jestem alergikiem, mocno uczulonym na środki chemiczne. Planuję zakup stihla lub makity i takie nietypowe kryterium będzie dla mnie najważniejsze.
Dzięki i pozdrawiam

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Olej do mieszanki

Post autor: jerzyk » 04 sie 2015, 21:27

Obstawiam Makitę 1:100
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

janusz

Re: Olej do mieszanki

Post autor: janusz » 04 sie 2015, 22:36

jerzyk pisze:Obstawiam Makitę 1:100

A ja Sztaila ....

zodiak
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2015, 8:38
Imię: robert

Re: Olej do mieszanki

Post autor: zodiak » 05 sie 2015, 9:56

Patrze na stihla, ten 2mix - to nowsza technologia (dodatkowe przepłukanie silnika powietrzem, czy jakoś tam)
Wysłałem zapytanie do centrali, może pozwolą zastosować mieszankę 1:100. Miałem kosiarkę AS Motor tam można było na 1:100.

Eurit
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 14 sie 2015, 10:03

Re: Olej do mieszanki

Post autor: Eurit » 14 sie 2015, 10:17

Kolego zobacz stronę www.frux.com.pl tam jest opisany olej do mieszanki ALCO. Wg producenta a ja to potwierdzam bo stosuję w kosie shindaiwa C3410 olej czerwony jest kompletnie bezdymowy, ważne tylko żeby stosować odpowiednie proporcje paliwa i oleju. :!:

Awatar użytkownika
irukard
Stały bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 26 sty 2015, 9:02
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łochowo k. Bydgoszczy
Kontakt:

Re: Olej do mieszanki

Post autor: irukard » 15 sie 2015, 17:02

zodiak pisze:Irukard, serwisujesz makite, powiedz która kosa będzie "czystsza" mniej spalin - bardziej ekologiczna: stihl w 2 mix , czy makita/dolmar w starszym dwusuwie - jeżeli zrobię do makity mieszankę 1:100. Jestem alergikiem, mocno uczulonym na środki chemiczne. Planuję zakup stihla lub makity i takie nietypowe kryterium będzie dla mnie najważniejsze.
Dzięki i pozdrawiam


Nie mam bladego pojęcia. Nie robiłem badań czystości spalin. Poza tym mało kto stosuje olej Makity/Dolmara HP100. Jeżeli chodzi o jego jakość, też za dużo nie powiem.

ALCO - olej dobry. Sprawdzony
BTW, Eurit pozdrów Kamila :)

bart1500
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 23 cze 2019, 12:36
Imię: Bartek

Re: Olej do mieszanki

Post autor: bart1500 » 03 maja 2020, 22:45

Troku pisze:
04 lip 2015, 19:32

ja proponuję olej eurosint
Chodzi Ci o ten olej?


https://allegro.pl/oferta/olej-do-miesz ... e=facebook

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Olej do mieszanki

Post autor: Troku » 03 maja 2020, 22:46

Tak o ten mi chodzi.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

ryszard990
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: 31 mar 2020, 16:33
Imię: Ryszard

Re: Olej do mieszanki

Post autor: ryszard990 » 04 maja 2020, 11:47

Używam oleju eurosint i cylinder i tłok są czyste jak łza bez żadnego nagaru polecam jeszcze olej husqvarny ls

GregKrak
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 07 lip 2019, 15:13
Imię: Grzegorz

Re: Olej do mieszanki

Post autor: GregKrak » 30 wrz 2020, 21:02

Który olej kupić do mieszanki paliwa kosy ( Kosa NAC 3,8KM BP620-38KA-T ) oraz pilarki ( Echo CS-501SX ).
Zastanawiam się nad poniższymi olejami ale nie wiem który wybrać:

- Olej do mieszanki EUROSINT 2
Screenshot_2020-09-30 Olej do mieszanki EUROSINT 2 Oleo Mac 1l 001001535.png

- OLEJ EUROSINT 2 EVO OLEO-MAC
Screenshot_2020-09-30 OLEJ EUROSINT 2 EVO OLEO-MAC 1L - 100% syntetyk 2T.png
Z góry dzięki za pomoc w odpowiednim wyborze :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Olej do mieszanki

Post autor: Kamilos » 30 wrz 2020, 21:58

Używam od 5 lat oleju eurosint2 i 2-suwy pracują bez zarzutu, ten eurosint evo to jakiś nowy olej, ponoć jeszcze lepszy niż eurosint 2, nie mniej jednak nie miałem z nim do czynienia.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

gandw
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 17 maja 2020, 15:37

Re: Olej do mieszanki

Post autor: gandw » 01 paź 2020, 9:36

Wg producenta Eurosint 2 Evo to ulepszona wersja tego starszego, więc raczej powinna być lepsza. Sam go używam, ale ciężko mi o nim cokolwiek powiedzieć, jedynie to że w ogóle nie dymi, czy silnik ciepły czy zimny - przy zalecanej mieszance 1:50 nigdy nie widziałem dymu z silnika. Za mało go użyłem żeby coś powiedzieć o trwałości, a nie sadze ze znajdziesz kogoś kto mógł porównać trwałość silników na starszej i nowszej wersji oleju. Trzeba by używać w podobny sposób dwóch maszyn na różnych olejach i po kilku sezonach ocenić zużycie.

No i ma ładny niebieski kolor 😄
Solo 646
Oleo-Mac BCH-400

ryszard990
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: 31 mar 2020, 16:33
Imię: Ryszard

Re: Olej do mieszanki

Post autor: ryszard990 » 01 paź 2020, 10:49

A ja jestem takiego zdania że używam olejów dedykowanych przez producenta maszyny. Mam Oleo Mac gs 440 używam eurosint mam dolmara 420 uzywam olej dedykowany przez producenta olej Makita i tyle

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Olej do mieszanki

Post autor: Kamilos » 01 paź 2020, 11:10

Ja używam jednego oleju do dwu-suwów, wg mnie bez sensu do każdej maszyny osobny olej kupować, eurosint to sprawdzony olej przeze mnie i nie widzę powodu by go zastępować tym nowszym, pewnie też jest tak samo dobry, ale skoro nie widać różnicy to po co przepłacać. :)
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

ryszard990
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: 31 mar 2020, 16:33
Imię: Ryszard

Re: Olej do mieszanki

Post autor: ryszard990 » 01 paź 2020, 12:32

Kamilos ale w gwarancji piszę wyraźnie że trzeba stosować olejów dedykowany przez producenta,gdyż wiąże się to z utratą gwarancji. A jak już od nowości tak stosowałem nie przeszkadza mi to w niczym,i nie widzę powodu żeby to zmieniać,olej eurosint jest dobry ja nie mówię że nie stosuję go w Olku i w środku tłok cylinder jest czysty bez nagaru

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Olej do mieszanki

Post autor: Troku » 01 paź 2020, 13:41

Ja mam też nowy olej eurosint Evo, robię mieszankę i zalewam do maszyn jak testuję i potwierdzam że to dobry olej i nie dymi choć kolor mieszanki mi się nie podoba 😊 poprzedni był ładny czerwony a ten błękit jakiś jest lipny.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Szymoon
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:05
Imię: Szymon

Re: Olej do mieszanki

Post autor: Szymoon » 03 paź 2020, 9:28

To i ja napisze coś w tym temacie. Ja używam tylko oleju Stihl HP ULTRA. Wiem że jest on pewny i koniec. Mnie oleje oleomac całkowicie nie przekonują, jak bym dostał jakąś maszynę na testy olejów, to z chęcią bym potestował różne oleje. Jednak do swojej prywatnej kosy Stihl innego oleju nie wleje.

ryszard990
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: 31 mar 2020, 16:33
Imię: Ryszard

Re: Olej do mieszanki

Post autor: ryszard990 » 03 paź 2020, 11:42

Tak samo i jaj do swojej prywatnej pilarki Oleo Mac nie wleję oleju Stihl i koniec i kropka

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Olej do mieszanki

Post autor: Kamilos » 03 paź 2020, 16:40

Olej musi spełniać wymagania producenta sprzętu, i praktycznie każdy markowy olej jest dobry, nie jest tak, że olej oleo maca jest nie dobry do stihla, albo stihla do oleo maca. Oleje syntetyczne stihl czy eurosint to oleje tej samej klasy, więc można je spokojnie stosować, to tak samo jak np volkswagen zaleca castrol, to co nie wlejecie oleju innej marki ?
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Szymoon
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:05
Imię: Szymon

Re: Olej do mieszanki

Post autor: Szymoon » 03 paź 2020, 17:15

Znam ludzi, którzy wlewają oleje innych producentów do swoich maszyn i one pracują. Tyle, że klasa oleju to też nie jest wszystko. Jeden olej zostawia więcej nagaru, a inny mniej. Nie mówię tu o testach trwających kilka godzin, bo po takim czasie nic nie zostawi nagaru. To czy olej jest dobry czy nie to się mówi po wielu godzinach efektywnej pracy maszyny. Ja mówię, osobiście innego oleju niż Stihl nie będę stosować. Na papierze jest często co innego, niż w praktyce.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Olej do mieszanki

Post autor: Kamilos » 03 paź 2020, 18:49

Masz takie przekonanie i to twoja sprawa, że nie wlejesz innego oleju niż stihl, natomiast prawda jest taka, że można zastąpić spokojnie go olejem innego producenta o takich samych parametrach bez żadnego uszczerbku dla maszyny. Ja stosowałem od lat tylko olej stihla hp czerwony, potem przeszedłem na eurosint i 2 -suwy chodzą tak samo, tyle, że jest inny zapach i brak dymu, i zapewne jest czystsze spalanie, bo hp to minerał, a eurosint to syntetyk.
Szymoon pisze:
03 paź 2020, 17:15
To czy olej jest dobry czy nie to się mówi po wielu godzinach efektywnej pracy maszyny. Ja mówię, osobiście innego oleju niż Stihl nie będę stosować. Na papierze jest często co innego, niż w praktyce.
Wiesz, to już jest mierzenie zawartości cukru w cukrze, żeby poznać różnicę między dwoma olejam tej samej klasy dwóch różnych producentów trzeba by wykonać szereg badań i testów, a podejrzewam, że różnica będzie marginalna.
Ale też prawda jest taka, że jeśli sprzęt dobrze działa na tym oleju którego używamy, to nie ma sensu zmieniać i kombinować.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Szymoon
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:05
Imię: Szymon

Re: Olej do mieszanki

Post autor: Szymoon » 03 paź 2020, 19:06

Zwykłego HP to też bym nigdy nie dał. :D Ja nie powiedziałem, że ten oleomac zepsuje maszynę, czy coś w tym stylu. ;) Jak już mówiłem, mam HP ULTRA i jestem spokojny, że jest na pewno wszystko dobrze w silniku. Jak miałbym kosę nac to wtedy dostałaby najtańszy olej mineralny. Jednak przy swojej kosie zostaje przy HP ULTRA. Wiesz, te syntetyki od Stihl'a mają różnego typu uszlachetniacze, nie wiem jak ma się sprawa w tym Twoim oleju, daj znać.

Jacynty
Nowy użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 16 sty 2021, 0:16
Imię: Jacek

Re: Olej do mieszanki

Post autor: Jacynty » 01 cze 2021, 17:25

W jakich sklepach stacjonarnych dostepny jest eurosint 2? 1 litra oleju w sezonie na pewno nie zużyje, a zamawianie z internetu malych butelek jest nieopłacalne. W lokalnym sklepie widziałem 100ml stihla, ale duzo jest pozytywnych opinii wlasnie o eurosint 2.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Olej do mieszanki

Post autor: Kamilos » 01 cze 2021, 18:30

W sklepach gdzie są sprzęty oleo maca, bo to olej oleo maca.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Jacynty
Nowy użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 16 sty 2021, 0:16
Imię: Jacek

Re: Olej do mieszanki

Post autor: Jacynty » 04 cze 2021, 11:22

Kamilos pisze:
01 cze 2021, 18:30
W sklepach gdzie są sprzęty oleo maca, bo to olej oleo maca.
Odwiedziłem lokalny sklep oleo, a tam na półkach.."prosint2".
Niby to samo co eurosint 2, tylko, że tańsze.
Czy ktoś miał z tym olejem do czynienia? Czy szukać jednak eurosint 2?

ryszard990
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: 31 mar 2020, 16:33
Imię: Ryszard

Re: Olej do mieszanki

Post autor: ryszard990 » 04 cze 2021, 14:29

Miedzy olejem prosin a eurosint jest wielka różnica. Prosint jest olejem półsyntetycznym a Erosint to olej syntetyczny to maszyn wysoko obciążonych z katalizatorem

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Olej do mieszanki

Post autor: Kamilos » 06 cze 2021, 12:27

Prosinta nie używałem więc nie wypowiem się na jego temat, nie mniej jednak na pewno będzie lepszy będzie syntetyk czyli eurosint 2.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

ODPOWIEDZ