Benzyna Aspen co to jest

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Benzyna Aspen co to jest

Post autor: Troku » 24 cze 2015, 17:07

Witam,

dzisiaj chciałbym zaprezentować nowinkę na naszym rynku paliwo Aspen 4T, jest również produkowane paliwo Aspen 2T, stosuje się je w urządzeniach ogrodowych tam gdzie trzeba spełniać najwyższe wymagania dotyczące spalin. Zacytuję teraz ze strony producenta

Benzyna alkilowana jest nawet o 99%* czystsza niż zwykła benzyna i bardziej przyjazna dla ludzi, silników i środowiska. Doskonałe osiągi we wszystkich urządzeniach, od kosiarek, podkaszarek, pilarek łańcuchowych i odśnieżarek po silniki łodzi, motocykle, gokarty, skutery i skutery śnieżne. To paliwo dla osób, które dbają o otoczenie.

* pod względem ilości szkodliwych węglowodorów
Skąd pochodzi zwrot benzyna alkilowana?

Nazwa wywodzi się od słowa alkilowanie, które oznacza proces wykorzystywany w obróbce surowców naturalnych.
Od gazu do płynu

Proces alkilacji odbywa się w rafineriach poprzez reakcję chemiczną nadwyżki gazu pozostałego po destylacji ropy i po procesie technologicznym zwanym krakingiem. Wynikiem reakcji jest płynna substancja o nazwie alkilat. Płyn ten jest najczystszym produktem ropopochodnym, jaki można uzyskać.

Alkilat mieszany jest następnie z innymi składnikami w celu otrzymania produktu gotowego do użytku w większości małych silników.
Produkt przyjazny dla zdrowia, silnika i środowiska

Benzyna alkilowana firmy Aspen pozwala prawie całkowicie uniknąć niebezpiecznych związków zagrażających zdrowiu, np. benzenu czy aromatów. Dzięki mniejszemu zanieczyszczeniu świecy zapłonowej i komory spalania ten rodzaj paliwa sprzyja również silnikom. Benzynę alkilowaną można przechowywać nawet przez dłuższy czas, a mimo to silnik w urządzeniu nią zatankowanym uruchomi się bez problemu. Produkt jest też wyjątkowo przyjazny dla środowiska, co wynika m.in. ze zmniejszenia emisji przygruntowego ozonu (smogu) o 40%.
Największe korzyści

Małe silniki często nie są skomplikowane z technicznego punktu widzenia, mają więc słabe spalanie. Oznacza to duże zużycie paliwa, które nie ulega spalaniu. To z kolei ma negatywny wpływ zarówno na środowisko naturalne, jak i na użytkownika.
Benzynę alkilowaną firmy Aspen można z powodzeniem wykorzystywać z następującymi urządzeniami:

Kosiarki, podkaszarki, odśnieżarki, kultywatory, silniki zaburtowe, pilarki łańcuchowe, wykaszarki, nożyce do żywopłotu, skutery, elektronarzędzia i motory.
Z olejem lub bez

Oferujemy dwa podstawowe rodzaje benzyny – Aspen 2 i Aspen 4.

Benzyna Aspen 2 to gotowa mieszanka paliw z dwuprocentowym dodatkiem całkowicie syntetycznego oleju do silników dwusuwowych. Aspen 2 można wykorzystywać we wszystkich silnikach dwusuwowych z wyjątkiem silników zaburtowych, które wymagają specjalnej mieszanki paliw z dodatkiem oleju do silników zaburtowych. Benzyna Aspen 4 to czysta benzyna do silników czterosuwowych z oddzielnym układem smarowania.

cytat pochodzi ze strony http://www.aspen.se/Poland
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

strysiu
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:04
Imię: Jacek
Lokalizacja: Paledzie / Poznań
Kontakt:

Re: Benzyna Aspen co to jest

Post autor: strysiu » 24 cze 2015, 22:30

jak byłem w Belgii to widziałem na półkach serwisów gotowe mieszanki 2t do sprzedaży w bańkach chyba 5 litrów ale to dla wygodnych sie wydawało a o takiej nowince pierwszy raz słysze... no cóż taka moda wchodzi że co jest eko to sie sprzedaje
www.serwis-ogrodowy.pl
naprawiamy, pomagamy, z problemem nie zostawiamy ;)

japko
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 31 maja 2015, 15:06

Re: Benzyna Aspen co to jest

Post autor: japko » 25 cze 2015, 8:13

W katalogu Husqvarny z 2006 roku była juz benzyna ekologiczna 2T i 4T, ale nie nazywała się Aspen, była firmowana logo Huski, i nie można jej było nigdzie kupić co pozostało niezmienne do dnia dzisiejszego. No może za granicą tak ale na naszym rynku nie.

Ja to myślę, że jak ktoś pracuje maszyna zawodowo codziennie po kilka godzin, to fajna sprawa takie paliwo, ale jak ja uzywam pilarki 3 razy w roku przez np. 3 godziny, a kosy spalinowej raz na 2 - 3 tygodnie przez godzinę, to aż tyle tej trucizny się nie nawdycham. Marketing i tyle, ekologia wszędzie wchodzi ale trzeba na to popatrzeć przez szkło rozsądku.

Centrum Stihl
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Wrocław

Re: Benzyna Aspen co to jest

Post autor: Centrum Stihl » 31 paź 2015, 10:47

Witam,
Na początek chciałbym się przedstawić, jestem Autoryzowanym Dealerem marki STIHL oraz Honda we Wrocławiu.
Miałem bardzo dużo zapytań od użytkowników sprzętu Stihl oraz innych marek w sprawie paliwa gotowego ASPEN 2 lub APSEN 4.
Już od roku jesteśmy dystrybutorem GOTOWYCH PALIW do dwusuwów jak i czterosuwów ASPEN - firma Szwedzka
Zachęcam do zakupu, zachęcam do spróbowania.
Jeżeli jesteście państwo chętni zadbać o swoje pilarki, wykaszarki, kosiarki, agregaty prądotwórcze, nożyce do żywopłotów, proszę o kontakt, chętnie wyślemy próbkę paliwa ASPEN.

Pozdrawiam

CENTRUM STIHL, HONDA - Wrocław, ul. Karmelkowa 29

Centrum Stihl
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Wrocław

Re: Benzyna Aspen co to jest

Post autor: Centrum Stihl » 31 paź 2015, 10:59

Witam,
Na początku chciałbym się przedstawić, jestem Autoryzowanym Dealeram marek STIHL oraz HONDA we Wrocławiu.
Jesteśmy także dystrybutorem gotowego paliwa ASPEN 2 oraz ASPEN 4.
Zachęcam do wypróbowania, zachęcam do zakupu gotowych, syntetycznych paliw ASPEN 2 i ASPEN 4.
Jeżeli są państwo zainteresowani, służę pomocą, specjalistyczną radą, mogę również przesłać próbki GOTOWYCH PALIW ASPEN 2 oraz ASPEN 4.Prezentowane paliwo jest produktem szwedzkim. Skorzystanie z naszych próbek jest bezpłatne
Zachęcam do kontaktu z Nami i odwiedzenia naszej stronki: http://www.centrum-stihl.pl, tel: 660-990-880

POZDRAWIAM
Centrum STIHL & HONDA

Post zmoderowano GM Tornado

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: Benzyna Aspen co to jest

Post autor: retronix » 31 paź 2015, 17:28

jak można uzyskać taką próbkę?wyślecie?

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Benzyna Aspen co to jest

Post autor: Tornado » 31 paź 2015, 17:59

Należy zadzwonić na podany numer, podać swe namiary i jednolitrowe próbki zostaną przesłane..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Benzyna Aspen co to jest

Post autor: Troku » 31 paź 2015, 20:10

też sie chyba zapiszę w kolejce :-)
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: Benzyna Aspen co to jest

Post autor: retronix » 01 lis 2015, 14:41

jest bardzo duży popyt na gotowe mieszanki, za granicą je dawno stosują w Kanadzie mają http://www.trufuel50.com/
2 lata po otwarciu - niezła sprawa https://www.youtube.com/watch?v=RRTj0HEZLEE

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Benzyna Aspen co to jest

Post autor: Troku » 28 lut 2016, 10:43

Nawiązałem kontakt z dystrybutorem w Polsce paliwa Aspen i będziemy mieli okazje je przetestować na 4 osobach - szczegóły w temacie http://www.pilarz.org/viewtopic.php?f=12&t=807
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

ODPOWIEDZ