Licznik motogodzin

Moderator: Moderatorzy

ArthuR34
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 12 maja 2019, 16:57
Imię: Artur

Licznik motogodzin

Post autor: ArthuR34 » 30 maja 2019, 21:22

Witam,
Czy któryś z użytkowników ma zamontowany taki licznik motogodzin?
Zadaję takie pytanie ponieważ ja takowy zamontowałem u siebie i po odpaleniu traktorka wyświetlają się obroty silnika.
I tu drugie pytanie, jakie obroty powinien mieć silnik gdy damy dźwignię gazu na maxa?
Bo u mnie po załączeniu ostrzy pokazuje 1460obr/min a po wyłączeniu ostrzy 1490obr/min.
I ciekawi mnie właśnie czy rzeczywiście takie obroty ma silnik czy poprostu licznik lekko oszukuje 8-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
SOLO by AL-KO T 15-95.6 HD-A

Wysłane z Huawei P9

sgt_raffie

Re: Licznik motogodzin

Post autor: sgt_raffie » 30 maja 2019, 21:51

Nie sądze że ma takie obroty. Ustawiłeś ten licznik pod swój silnik (cylindry, impulsy)? Ktoś ma tu na forum taki licznik, może się wypowie o ustawianiu. Ja dziś zamówiłem dopiero, sprawdze jak przyjdzie ;).

grzechu913
Stały bywalec
Posty: 429
Rejestracja: 19 lip 2018, 14:24
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Malopolska

Re: Licznik motogodzin

Post autor: grzechu913 » 31 maja 2019, 6:05

Zaniża o polowe, obr na max ok 2800-3000. Ile wskazuje na min obrotach ? Te liczniki to pokazuja jak chca, jak podlaczysz do przewodu zaplonowego. Swoj ,musialem podpinac do cewki alternatora, ale mam troche inny niz Twoj. Jak trzymalem go w rece, albo ten przewod na swiecy to spoko. Jak tylko wzialem reke to przy tych ustawieniach zawyzal o 1500 obr i nic nie dawala zmiana ustawien. Ja na wolnych na zimno mam ok 900, na rozgrzanym 1200 obr. Silnik na maxa mam 2900 .

Byl moment , ze mialem kupic zwykly obr na czujnik magnetyczny , szlo by z kola zamachowego Ale udalo sie podlaczyc i dziala, z drugiej strony , obr i tak nie potrzebne do monitoriwania, to nie traktor , czy inna maszyna
Traktorek Solo by AL-KO T 15- 95.6 HD-A
Kosiarka Solo by AL-KO 5235 SP-B

Kriztower
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 11 paź 2019, 21:58
Imię: Krzysztof

Re: Licznik motogodzin

Post autor: Kriztower » 21 paź 2019, 20:07

A czy licznik motogodzin działa Ci poprawnie? Czy tak jak obrotomierz?

A może ktoś poleca jakis inny model?

Radek_sdz
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 10 gru 2018, 22:14
Imię: Radek

Re: Licznik motogodzin

Post autor: Radek_sdz » 01 lut 2020, 22:13

Pany ten licznik podpasuje do traktorka alko? Jak go podlaczyc? Mase z ramy gdzies a plus z kabla wysokiego napiecia czy jak?https://allegro.pl/oferta/licznik-motog ... e=facebook

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Licznik motogodzin

Post autor: Troku » 01 lut 2020, 22:39

Będzie pasował, wepnij do pod przewód dodatni na którym pojawi się + po przekręceniu stacyjki.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

ODPOWIEDZ