Jaki olej do kosiarki zastosować

Moderator: Moderatorzy

Darecki2005
Nowy użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 21 kwie 2019, 20:01
Imię: Darek

Jaki olej do kosiarki zastosować

Post autor: Darecki2005 » 22 kwie 2019, 7:13

Witam. Z racji że mamy juz wiosnę to nadszedł czas wymiany smarowideł w naszych kosiarkach. Po niedzieli wybieram się do hutrowni po olej do quada i dwóch kosiarek. Mam pytanie bo o ile do quada od lat kupuje Shell Advance 4T Ultra 10W-40, a kosiarki chodzą na sae30. Z racji że w kosiarce (al-ko 525vs) skonczyła się gwarancja a chciałbym przedłużyć maksymalnie życie silnika to się zastanawiam czy nie kupić do niej takiego shella jak leje do quada? czy to dobry pomysł czy strzele sobie w kolano. Jesli ma to zaszkodzić silnikowi to wole zalać sae30. Ten shell to pełen syntetyk motocyklowy. Co o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Jaki olej do kosiarki zastosować

Post autor: Troku » 22 kwie 2019, 7:41

Temat olejów był niejednokrotnie i szeroko omawiany, odpowiem jednak na twoje pytanie, możesz zastosować olej 10W40 Shell do silnika od kosiarki i nie będzie skutków ubocznych a wręcz przeciwnie, silnik odwdzięczy się długą pracą za taki olej.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Darecki2005
Nowy użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 21 kwie 2019, 20:01
Imię: Darek

Jaki olej do kosiarki zastosować

Post autor: Darecki2005 » 22 kwie 2019, 7:52

Bardzo dziękuje Troku za odpowiedz. Wiem że temat był poruszany i skrupulatnie przeczytałem tematy z tym związane i dlatego się zdecydowałem na wymiane z tego badziewnego sae30 na coś innego. Mi chodziło czy ten konkretnie olej dedykowany do motorów nie ma jakiś uszlachetniaczy czy innych związków które zaszkodzą. Ale skoro jest oki to go zakupie i powymieniam

ODPOWIEDZ