Ostrzenie noży kosiarki/traktorka

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Ostrzenie noży kosiarki/traktorka

Post autor: Tornado » 02 mar 2015, 17:13

Koledzy
Czym i w jaki sposób ostrzycie nóż od kosiarki, traktorka, jeśli nie korzystacie z pomocy fachowców ?
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ostrzenie noży kosiarki/traktorka

Post autor: Kamilos » 02 mar 2015, 17:21

Z mojej perspektywy ostrzenie noży samemu jest wysoce nieopłacalne, za ostrzenie 3 noży płacę 20zł z wyważeniem. Więc nie bawię się w to. Naostrzyć to nie wszystko, trzeba też dobrze wyważyć nóż bo inaczej piasty i łożyska się rozlecą. Także raczej namawiałbym do oddania noży w ręce sprawdzonych fachowców, bo majątek to nie jest, a ostrzenie przypada góra 2 razy w sezonie.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Ostrzenie noży kosiarki/traktorka

Post autor: Tornado » 02 mar 2015, 18:41

Dlatego zapytałem, "jeśli nie korzystacie z usług fachowców".............
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

pfp76
Stały bywalec
Posty: 465
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:54

Re: Ostrzenie noży kosiarki/traktorka

Post autor: pfp76 » 03 mar 2015, 3:33

Wkręcasz nóż w imadło , najlepiej w pozycji poziomej , następnie bierzesz małą szlifierkę kątową i ostrzysz zachowując fabryczny kąt nożą . To nie jest takie trudne , podczas ostrzenia wyrażnie można odróżnić powierzchnię nie ostrzoną od tej po której "jedziesz" szlifierką . Jeśli ktoś ma potrzebę nostrzyć noże raz, lub dwa razy w sezonie to faktycznie lepiej to powierzyć serwisowy . W moim przypadku ostrzę sobie sam , z tym , że taką operację ptrzebuję zrobić kilkadziesią razy w sezonie . Następnie nóż wyważasz . Jeśli nie potrafisz tego zrobić , lub nie masz pomysłu jak (wyważyć noż), powierz sprawę fachowcowi.

Piurko

Re: Ostrzenie noży kosiarki/traktorka

Post autor: Piurko » 05 mar 2015, 11:17

Na szlifierke flexa zakladam tarczke z listkami papieru sciernego i lece po nozach bez odkrecania ich . Nie uzywam innyh tarcz , listkami tylko wygladzam i to wystarczy . Co 4 ,5 ostrzenie odrecam noze i sprawdzam wywazenie wieszajac noze na cienkim gwozdziku wbitym w sciane garazu . Raz w sezonie zawoze do ostrzenia i wywazenia u fachowca .

Moreno
Stały bywalec
Posty: 204
Rejestracja: 24 sty 2015, 14:37
Imię: Damian
Kontakt:

Re: Ostrzenie noży kosiarki/traktorka

Post autor: Moreno » 05 mar 2015, 12:43

Jak bez odkręcania noża? ...to Ty ostrzysz je od spodu?

Piurko

Re: Ostrzenie noży kosiarki/traktorka

Post autor: Piurko » 05 mar 2015, 16:03

A co to za roznica :D :D :D a tak na serio to u mnie fleksik podchodzi - motec , castelgarden

Moreno
Stały bywalec
Posty: 204
Rejestracja: 24 sty 2015, 14:37
Imię: Damian
Kontakt:

Re: Ostrzenie noży kosiarki/traktorka

Post autor: Moreno » 05 mar 2015, 16:06

Podchodzi czy nie podchodzi - dla mnie i tak byłoby to niekomfortowe ostrzenie. No ale cóż, każdy robi jak uważa. ;)

Piurko

Re: Ostrzenie noży kosiarki/traktorka

Post autor: Piurko » 05 mar 2015, 18:07

Tak jak piszesz...kazdy orze jak moze . Samo ostrzenie zajmuje mi ...2 minuty ;)

ODPOWIEDZ