Stosowanie zamienniych filtrów

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Stosowanie zamienniych filtrów

Post autor: Kamilos » 26 sty 2015, 11:48

Witam, czasami użytkownicy swoich traktorów, zastanawiają się z racji bardzo wysokich cen czy nie można by zastosować zamiennych filtrów eksploatacyjnych, otóż można, ale najlepiej robić to po minięciu gwarancji by w razie awarii nikt nie doczepił się o stosowanie nieoryginalnych części. Filtr oleju oryginalny, który występuje w cenie średnio ok 50zł spokojnie możemy zastąpić polskimi tj, filtron op518 lub sędziszów pp2.1 ,
filtr powietrza oryginał 100zł, zamiennik pzl sędziszów 25zł, filtry paliwa oryginalne to też lekka przesada 55zł, spokojnie można kupić za połowę tej ceny kilka sztuk z oregona lub z innej firmy najlepiej szukać po numerze katalogowym. Polskie filtry tj, oleju, powietrza znacznie przewyższają jakością te oryginalne i spokojnie możemy je stosować do swych silników.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
irukard
Stały bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 26 sty 2015, 9:02
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łochowo k. Bydgoszczy
Kontakt:

Re: Stosowanie zamienniych filtrów

Post autor: irukard » 26 sty 2015, 12:29

U nas filtr Briggs&Stratton 492932S kosztuje 39zł. Ale zasadniczo Filtron OP518 (od cinquecento) też pasuje i działa. Chociaż, te filtry nieco się różnią. Użytkownikom, którzy wymieniają olej 4-5 razy w sezonie, zakładamy filtrony. A pozostałym oryginalne B&S. Trzeba pamiętać, że B&S bierze odpowiedzialność tylko i wyłącznie za własne części. Więc nie można winić firmy gdy silnik się zatrze, a śmigaliśmy na filtronie. Co do zamienników filtrów powietrza, tutaj nie mam skrupułów. Większość zamienników jest równie dobra jak oryginały. A w sprzedaży trzeba mieć i jedne i drugie.

Kamil, tylko jedna sprawa. Dlaczego ten temat jest w Traktorach ogrodowych, zamiast poradach technicznych? Swoją drogą to niezły temat. Bo dla niektórych części nie warto wpakowywać zamienników, przy innych jest wręcz odwrotnie.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Stosowanie zamienniych filtrów

Post autor: Kamilos » 26 sty 2015, 13:48

irukard pisze:U nas filtr Briggs&Stratton 492932S kosztuje 39zł. Ale zasadniczo Filtron OP518 (od cinquecento) też pasuje i działa. Chociaż, te filtry nieco się różnią. Użytkownikom, którzy wymieniają olej 4-5 razy w sezonie, zakładamy filtrony. A pozostałym oryginalne B&S. Trzeba pamiętać, że B&S bierze odpowiedzialność tylko i wyłącznie za własne części. Więc nie można winić firmy gdy silnik się zatrze, a śmigaliśmy na filtronie. Co do zamienników filtrów powietrza, tutaj nie mam skrupułów. Większość zamienników jest równie dobra jak oryginały. A w sprzedaży trzeba mieć i jedne i drugie.

Kamil, tylko jedna sprawa. Dlaczego ten temat jest w Traktorach ogrodowych, zamiast poradach technicznych? Swoją drogą to niezły temat. Bo dla niektórych części nie warto wpakowywać zamienników, przy innych jest wręcz odwrotnie.


Różnią się te filtry jakością i wyglądem, ale przede wszystkim jakością na plus dla filtrona, po za tym takie szczegóły jak brak zaworu obejściowego w oryginalnym co przy bardzo gęstym lub brudnym oleju umożliwia przepływ oleju przez filtr, ale to działa raczej w ekstremalnych warunkach, ciekaw jestem w jaki spoób briggs weźmie gwarancje za dajmy na to wadliwe działanie, gdy silnik jest po gwarancji??,
rozmawiałem i analizowałem długo filtry oryginalne jaki polskie, w silniku briggsa jest pompa tylko po to by przepchnąć olej przez filtr, dalej jest smarowanie rozbryzgowe, ale co ważne jest zawór zwrotny który otwiera się przy ciśnieniu 0,02 -0.06 bara, więc nie ogranicza przepływu oleju, więc parametry przepływu są takie same, dlatego nie widzę sensu płacenia tyle kasy za filtr porównywalnej jakości . Skoro takie firmy jak filtron czy sędziszów produkują je dla renomowanych marek to nie ma się czego obawiać, a taki briggs zleca partię wyprodukowania filtra pewnie gdzieś w chinach i nalepia swoją nalepkę. Z drugiej strony tak naprawdę nie wiadomo czy tego filtra dla briggsa czasem nie produkuje filtron, ale nikt się do tego nie przyzna. Poza tym stosuje od wielu lat u mnie w samochodach filtrona i nigdy nie miałem z nim problemów. To filtry ktore idą na pierwszy montaż dla Vw, GM, i wiele innych znanych marek.
PS. Temat można przenieść do porad technicznych
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
irukard
Stały bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 26 sty 2015, 9:02
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łochowo k. Bydgoszczy
Kontakt:

Re: Stosowanie zamienniych filtrów

Post autor: irukard » 27 sty 2015, 14:01

Na gwarancji chodzi o odpowiedzialność producenta za jego produkt - nic więcej. Faktycznie masz rację. Filtron robi bardzo dobre filtry. Co więcej użytkownicy, którzy pracują zawodowo od wielu lat śmigają na filtronach i absolutnie nic się nie dzieje. Ja jednak, stosuję politykę firmy B&S. Proponuję części oryginalne (nie zawsze droższe), chyba że klient zażyczy sobie inne. Pozatym sprzedawanie oryginalnych części, zwalnia nas niejako z odpowiedzialności przed klientem. Bo nikt nie powinien nam zarzucić, że to sprzedana część spowodowała awarię.

TL;TD: Zamienniki filtrona są OK :)

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Stosowanie zamienniych filtrów

Post autor: Kamilos » 27 sty 2015, 14:31

No widzisz, andrzej też zakłada wszystkim filtrony w serwisie i nikt nie narzeka, wkład i mocowanie jest podobno takie same więc skoro nie ma różnicy to po co przepłacać :)
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Stosowanie zamienniych filtrów

Post autor: Kamilos » 14 sty 2016, 17:50

Witam, mam jeszcze pytanie odnośnie tych filtrów z filtrona, są dwa zamienniki op518 (krótki) i op534 (długi), który lepiej zakładać ?
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

operator
Stały bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 22 lut 2015, 13:28
Imię: Marcin

Re: Stosowanie zamienniych filtrów

Post autor: operator » 14 sty 2016, 18:29

Pamiętam, że kiedyś uzyskałeś już jednoznaczną odpowiedź. Do silników, które posiadamy, stosujemy tylko krótkie filtry.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Stosowanie zamienniych filtrów

Post autor: Kamilos » 14 sty 2016, 18:31

Gwint jest ten sam, a ten dłuższy ma większą ilość wkładu filtracyjnego, więc może lepiej zakładać dłuższy ?
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

operator
Stały bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 22 lut 2015, 13:28
Imię: Marcin

Re: Stosowanie zamienniych filtrów

Post autor: operator » 14 sty 2016, 18:32

Może zajmij się hodowlą jedwabników, a nie szukaniem problemów. Kamil czasami przesadzasz :D

Ja zbieram tylko informacje, na przyszłość pisz na temat, bo takie posty nic nie wnoszą. Mod. Kamilos

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Stosowanie zamienniych filtrów

Post autor: Troku » 14 sty 2016, 18:32

Do tych silników tylko krótkie, długie się stosuje w silnikach ze zmianą co 100 godzin lub rok.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Creed
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:57
Imię: Bartek

Re: Stosowanie zamienniych filtrów

Post autor: Creed » 06 cze 2016, 21:03

hej
posiadam inteka seria 7180 v twin i szukam zamiennika (numeru-symbolu) filtra powietrza(filtron itp) :)oryginalnie mam okrągły numer oe 591334 tez chyba może podejść plaski numer oe 499486 :)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Stosowanie zamienniych filtrów

Post autor: Troku » 06 cze 2016, 21:23

Występuje pod takimi numerami 591334, 796031, 590825. Płaski nie podejdzie bo masz inną podstawę filtra powietrza,
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Stosowanie zamienniych filtrów

Post autor: Kamilos » 06 cze 2016, 21:29

Niestety filtron ma tylko zamiennik filtra oleju, sędziszów ma oleju pp2.1 i powietrza WA2010 (okrągły) i to ten powinien do twojego pasować. Płaski nie podejdzie do twojego, bo masz inna obudowę filtra powietrza.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Stosowanie zamienniych filtrów

Post autor: Troku » 06 cze 2016, 21:34

serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Creed
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:57
Imię: Bartek

Re: Stosowanie zamienniych filtrów

Post autor: Creed » 12 cze 2016, 14:44

dzięki :) Kamil a czy ten filtr powietrza WA 2010 jest jeszcze produkowany bo nie mogę go znaleźć na necie ?

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Stosowanie zamienniych filtrów

Post autor: Kamilos » 12 cze 2016, 15:07

W necie go nie znajdziesz, bo mało się ich sprzedaje, spróbuj zamówić w sklepie motoryzacyjnym.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Creed
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:57
Imię: Bartek

Re: Stosowanie zamienniych filtrów

Post autor: Creed » 12 cze 2016, 15:47

ok dzięki

ODPOWIEDZ