Czas pracy silników

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Czas pracy silników

Post autor: Toma » 28 maja 2017, 21:52

Dzisiaj od jednego z kolegów z forum usłyszałem że silniki w traktorkach mogą pracować ileś tam czasu ( specjalnie nie piszę ile, bo chcę usłyszeć opinie ) , potem powinien ostygnąć i znowu można kosić.
Może na ten temat ktoś się wypowie jak to powinno być .

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Czas pracy silników

Post autor: Tornado » 28 maja 2017, 21:55

Ja mam taką opinię , iż godzina pracy i ..przerwa...... Czy tak ma być? Nie wiem....
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Czas pracy silników

Post autor: Troku » 28 maja 2017, 22:26

Silniki chłodzone powietrzem mają wyższą temperaturę niż silniki chłodzone cieczą, jednak w obu przypadkach producent przewidział skrajne temperatury pracy i dostosował silniki do nich. Znam użytkowników co koszą codziennie połacie trawy kosiarkami z chłodzeniem powietrznym i silniki pracują.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Czas pracy silników

Post autor: Toma » 28 maja 2017, 22:28

Troku, czyli np. odpowiednia konstrukcja maski , przodu traktorka, która spowoduje lepsze chłodzenie silnika, ma wpływ na to że silnik jednak może dłużej pracować niż to co przytoczył Tornado ?

Piurko

Re: Czas pracy silników

Post autor: Piurko » 29 maja 2017, 0:40

Moim zdaniem , silnik jest tak skonstruowany , żeby pracował bezproblemowo , bez względu na czas pracy ... w optymalnej temperaturze .
Większe znaczenia ma tu temperatura otoczenia ... ale zakładając , że jest to ... powiedzmy 15-20 stopni ... silnik powinien pracować bez żadnych problemów . Założeniem konstruktora była ... powiedzmy ... temperatura silnika 130 stopni i to jest najlepsza temperatura pracy dla tego silnika .
Więc dlaczego ma mieć przerwę po godzinie pracy ...???
On chce pracować dalej...jest mu dobrze... :)
Jak będzie mu źle ... to zacznie "puchnąć" od zbyt wysokiej temperatury i po zgaszeniu ... rozrusznik nie obróci kołem zamachowym ... bo się zaciera tłok w cylindrze ...
Po mojemu ... lepiej troszkę obniżyć obroty maxymalne ... niż robić przerwy ... dla silnika gorsze będzie powtórne odpalenie ... bo podczas rozruchu najbardziej się zużywa ... ;)

pfp76
Stały bywalec
Posty: 465
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:54

Re: Czas pracy silników

Post autor: pfp76 » 29 maja 2017, 1:46

Nie wiem co mówi teoria , ale wydaje mi się ,że po godz. pracy silnik osiągnie określone warunki pracy i stan , który już dalej się nie zmieni ,np. jego temperatura się nie zwiększy . To już sprawa producenta , jeżeli silnik osiąga właściwą temperature pracy po , powiedzmy kilkunastu minutach i dalej np. po 2-ch godz, mia łby ulec awari , to równie dobrze może sie rozpaść po 55 min. Nigdy nie zwracałem na to uwagi ,zawsze "jechałem" na maxa , wcześniej Brigsem, teraz Kohlerem . Co prawda ten ostatni ma chłodnicę oleju.

Piurko

Re: Czas pracy silników

Post autor: Piurko » 29 maja 2017, 1:52

I tak ma być...Panie...to raczej woźnica potrzebuje odpoczynku po godzinie.... :lol:

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Czas pracy silników

Post autor: Toma » 29 maja 2017, 7:45

Ja tez jakoś nad tym się bardzo nie zastanawiałem, no może jak były 2 lata temu upały. ale generalnie jeżdżę do momentu aż skoszę jakiś zadany obszar.
Także ... jeździć, kosić i się cieszyć :D

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Czas pracy silników

Post autor: Kamilos » 29 maja 2017, 19:14

Obrotów max nie ma co zmniejszać moim zdaniem, bo silnik wraz z obrotami ma również chłodzenie, więc zmniejszając obroty zmniejszamy mu również chłodzenie, ja osobiście koszę zawsze na zającu czyli na max obrotach.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Czas pracy silników

Post autor: Uli » 29 maja 2017, 19:25

Ja także... jak koszę to obroty na max, a jak przejeżdżam bez koszenie to wolniejsze daję. Jeżdżę też dopóki nie skończę ( chyba że pasek się rozleci ) tak jak ostatnio.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

ODPOWIEDZ