Briggs&Stratton V-twin - smarowanie silnika

Masz problem z silnikiem lub nie wiesz jaki masz kupić,

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Briggs&Stratton V-twin - smarowanie silnika

Post autor: Kamilos » 04 mar 2016, 16:46

Witam, by dowiedzieć się dokładnie jakie smarowanie ma mój silnik wysłałem zapytanie wraz z numerem silnika do chabina i do centrali briggsa w USA.
Otrzymałem dwie odpowiedzi, które są rozbieżne, od chabina dostałem odpowiedź iż silnik ma smarowanie mieszane z pompą oleju (wymuszone) i rozbryzgowe ( wymuszone ). Natomiast centrala Briggsa twierdzi, że silnik ten jest w pełni smarowany ciśnieniowo " this engine has Full PSI lubrication, oil is pumped to crank & cam bearings ". Sprawdziłem również budowę silnika moejgo na schemacie i tych, które są wypuszczane na rynek w USA i wyglądają identycznie. Dodatkowo znalazłem filmik o smarowaniu silnika, taka animacja https://www.youtube.com/watch?v=V-OTziVc8TU
Przy silniku V twin jest opis, że wszystkie silniki V twin briggsa oraz modele bliźniacze posiadają pełne smarowanie ciśnieniowe.
Co wy na to ?
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1736
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Briggs&Stratton V-twin - smarowanie silnika

Post autor: jerzyk » 04 mar 2016, 17:22

przecież na tym filmiku widać że ma dwa rodzaje pomp pompę rozbryzgową do smarowania silnika i pompę ciśnieniową która tłoczy olej do filtra oleju i z filtra oleju idzie z powrotem do miski olejowej więc masz smarowanie rozbryzgowe
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Briggs&Stratton V-twin - smarowanie silnika

Post autor: Kamilos » 04 mar 2016, 17:51

Tylko na tym schemacie przedstawiony jest silnik jednocylindrowy, w 10 sekundzie zobacz, że olej idzie przez filtr i podaje dalej na korbe a przy zdjęciu silnika v -twin jest opis " All Briggs& Stratton V twin engines are equipped with full presure lubrication systems " Czyli, że wszystkie silniki Briggsa na V twinie posiadają pełne smarowanie ciśnieniowe.
A kwestia tego, że robią gorsze silniki na europę i lepsze na stany jest wątpliwa, bo te i te silniki niczym się nie różnią od siebie jeśli chodzi o budowę.
Troku kiedyś pokazywał na filmiku i omawiał smarowanie, lecz był to intek jednocylindrowy. Zresztą na stronie Briggsa są opisane poszczególne silniki.
https://www.briggsandstratton.com/eu/en ... er-engines
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Briggs&Stratton V-twin - smarowanie silnika

Post autor: Troku » 04 mar 2016, 18:16

A gdzie w takim razie smarowanie tulei i tłoka bo nie widzę na tym filmiku by tłok był smarowany ??
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Briggs&Stratton V-twin - smarowanie silnika

Post autor: Kamilos » 04 mar 2016, 18:20

Ja widzę tylko to co na filmiku, i to co mi powiedział człowiek od briggsa. Być może nie ujęli wszystkiego dokładnie na filmiku..
Fakt faktem jest, że nie jest tak jak mówiliście, że olej jest tylko przepychany przez filtr oleju..
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Briggs&Stratton V-twin - smarowanie silnika

Post autor: Kamilos » 04 mar 2016, 18:23

Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

ODPOWIEDZ