Silnik do kosiarki - co kupić?

Masz problem z silnikiem lub nie wiesz jaki masz kupić,

Moderator: Moderatorzy

JGO
Stały bywalec
Posty: 431
Rejestracja: 09 sie 2020, 15:25
Imię: JGO

Silnik do kosiarki - co kupić?

Post autor: JGO » 05 gru 2021, 10:30

Proszę o poradę odnośnie zakupu silnika do kosiarki pchanej z tylnym wyrzutem.
Dotychczasowy silnik w kosiarce powoli dobiega końca. Jest to B&S XC 35 - Classic, 3,5 KM. Ogólnie silnik chodzi, ale podzespoły typu zbiornik, rurka odpowietrzająca z gumowym kolankiem, szarpak kończą się. Brakuje części śrub, bo "wylatały" się. Nie wiem, czy opłacalny będzie remont i czy nadal chce mi się go robić. Swoje ponad 15 lat przeszedł. Po ostatnim remoncie był bardzo mocno eksploatowany i progenitura po prostu nie dbała... :evil:
W związku z tym proszę o poradę, jaki nowy silnik zakupić? Nie chodzi mi o jakiś wyczynowy, a najzwyklejszy, tak żeby rozstaw śrub mocujących pasował do lawety, która jest w bdb stanie. Kosiarka ma służyć do podkaszania krawędzi w ogrodzie, tam gdzie nie mogę podjechać traktorkiem oraz do jesiennego zbioru liści, czyli praca raczej okazyjna. Dlatego nie potrzebuję mocnego, wydajnego silnika.
Chcę tylko, aby pasował rozstaw śrub, piasta od starego silnika. Czy ktoś może mi coś doradzić. Wydać chcę 500-600 zł, bo po co kupować całą nową kosiarkę?

JGO
Stały bywalec
Posty: 431
Rejestracja: 09 sie 2020, 15:25
Imię: JGO

Re: Silnik do kosiarki - co kupić?

Post autor: JGO » 06 gru 2021, 21:11

Nieaktualne. Będę reanimował. Mam serce do starych maszyn. Amatorsko to robię i sprawia mi to radość.

ODPOWIEDZ