Silnik B&S 15 hp nie odpala

Masz problem z silnikiem lub nie wiesz jaki masz kupić,

Moderator: Moderatorzy

keey
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 28 cze 2020, 19:55
Imię: Paweł

Silnik B&S 15 hp nie odpala

Post autor: keey » 28 maja 2021, 11:25

Cześć, mam problem z odpaleniem traktorka-kosiarki. Ładnie kręci, iskra jest, świeca zostaje zalana a nie odpala. Przewód "gaszący" silnik z aparatu zapłonowego jest odpięty aby wykluczyć jego zwarcie. Po pryśnięciu startera do filtra powietrza odpali tylko na spalenie tego co podałem. Gaźnik czysty. Nie wiem jak sprawdzić jego elektrozawór a nie chcę bez potrzeby ucinać iglicę. Panowie jakieś pomysły?

arturo
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 16 gru 2018, 12:30
Imię: artur

Re: Silnik B&S 15 hp nie odpala

Post autor: arturo » 28 maja 2021, 12:13

Witam, zacišnij sobie przewòd paliwowy albo jak masz kranik to zakręć dopływ paliwa do gaźnika,odkręć zawór elektro-magnetyczny, kawałek przewodu elektrycznego do plusa na baterie i do złącza na zaworze a obudową zaworu dotknij do masy silnika i zobaczysz czy pracuje poprawnie czy nie.

keey
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 28 cze 2020, 19:55
Imię: Paweł

Re: Silnik B&S 15 hp nie odpala

Post autor: keey » 28 maja 2021, 20:44

Dziękuję za sugestię. Moje podejrzenie wzbudziły dziwne krople na elektrodzie świecy. Okazało się, że człowiek, któremu pożyczyłem traktorek zalał zwietrzałe, stare paliwo i brakowało oktanów. Po spuszczeniu całego zbiornika, nalaniu świeżego Pb i półgodzinnym wydmuchiwaniu "emulsji" z cylindra, maszyna lata jak nowa.

ODPOWIEDZ