Loncin 15hp 452cm3 w solo by alko uszczelka pokrywy zaworów i luzy zaworowe.

Masz problem z silnikiem lub nie wiesz jaki masz kupić,

Moderator: Moderatorzy

grabers
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 23 maja 2019, 9:46
Imię: Marek
Lokalizacja: Chrzanów

Loncin 15hp 452cm3 w solo by alko uszczelka pokrywy zaworów i luzy zaworowe.

Post autor: grabers » 18 lut 2021, 10:01

Panowie i Panie podcieka mi z pod pokrywy zaworów w w/w Loncinie w traktorku alko.Po postoju jest nakapane na wydech-później się to smaży kopci i wypala. Patrzyłem i widzę jakieś problemy z dostępnością uszczelki pod pokrywę (są ale w kpl. z innymi silnika). Zanim to rozbiorę chciałem się dowiedzieć czy da się to usunąć i osadzić starą uszczelkę po wyczyszczeniu na silikonie, dirko czy czymś podobnym i będzie trzymać? Może ma ktoś z Was namiary na taką uszczelkę? Kolejne pytanie to jak to już będzie rozebrane to czy warto sprawdzić luzy zaworowe? Jakie powinny być właściwe? Silnik ma przepracowane około 100h. Jak na razie nie rozbierałem bo jak sprzęt unieruchomię to szkoda mi do łopaty wracać w walce ze śniegiem:). Teraz idzie odwilż więc może by się udało z tym zrobić.

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Loncin 15hp 452cm3 w solo by alko uszczelka pokrywy zaworów i luzy zaworowe.

Post autor: jerzyk » 18 lut 2021, 10:45

Luzy zawsze warto sprawdzić a tą uszczelkę możesz sam wyciąc z korka, bristolu lub położyć dirko bez niczego, przy dirku jest jeden problem, jak będziesz chciał otworzyć następnym razem pokrzywisz pokrywę.
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Loncin 15hp 452cm3 w solo by alko uszczelka pokrywy zaworów i luzy zaworowe.

Post autor: Kamilos » 18 lut 2021, 11:43

Luzy sobie sprawdź przy okazji jak będziesz mieć rozebrane, 0,13 ssący i 0,18 wydech, zdecydowane szukaj uszczelki do tego, bo z silikonem czy masą uszczelniającą to papranina jest, ciężko potem jest zdjąć pokrywę i poza tym dłubanie potem starego silikonu, a jak będziesz musiał poprawić regulację zaworów to robota od nowa, także tylko uszczelka.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

JGO
Stały bywalec
Posty: 431
Rejestracja: 09 sie 2020, 15:25
Imię: JGO

Re: Loncin 15hp 452cm3 w solo by alko uszczelka pokrywy zaworów i luzy zaworowe.

Post autor: JGO » 18 lut 2021, 13:47

W ostateczności, gdy nie dostaniesz uszczelki, to kup arkusz klingierytu , odrysuj, wytnij i gotowe do założenia.

ODPOWIEDZ