Jaki to silnik B&S

Masz problem z silnikiem lub nie wiesz jaki masz kupić,

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
bogdan1115
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: 02 mar 2016, 22:37
Imię: Bogdan

Jaki to silnik B&S

Post autor: bogdan1115 » 14 sie 2020, 14:08

Zacząłem od wymiany oleju w skrzyni a doszedłem poprzez pasek napędowy, rolki paska do zaworów silnika B&S. Po zdjęciu obudowy okazało się, że pod jej tylną częścią znajdują się resztki kręgosłupa jakiegoś zwierzątka oraz znacznie pozbawiony izolacji jest przewód WN wychodzący z cewki. Wszystko wskazuje na kunę. O ile sprawca został zidentyfikowany to obiekt jego napaści nie.
Silnik Intek 17,5 HP, jednocylindrowy bez filtra oleju. Wszystkie oznaczenia na obudowie zatarte /na naklejce z barkodem jedynie kilka cyfr czytelnych/. Na pokrywie zaworów zatarte oznaczenie modelu, typu a pod napisem Code takie coś: 06xx8ZL lub ZE. Czy ktoś biegły w oznaczeniach silnika B&S pomoże określić model mojej jednostki?? Potrzebne mi to jest dla doboru teraz cewki WN a w przyszłości do ew. zamawiania części do niego. W necie jest wiele ofert cewek WN /zamienniki/ określanych jako " do silnika 7-18 HP. Pewnie taka i zgodna z wymiarami otworów mocujących byłaby dobra ale lubię mieć porządek w sprzętach i brak wiedzy o tym co mam pod maską trochę boli.
Pozdrawiam
Bogdan
AJ 102

ODPOWIEDZ