Intek V-Twin - problem z obrotami

Masz problem z silnikiem lub nie wiesz jaki masz kupić,

Moderator: Moderatorzy

tomekwojcik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 12 maja 2019, 10:47
Imię: Tomasz

Intek V-Twin - problem z obrotami

Post autor: tomekwojcik » 14 maja 2019, 2:35

Witam wszystkich,
Postanowiłem założyć nowy temat bo od soboty walczę z ustawieniem obrotów w traktorku z silnikiem Intek V-Twin 7200.
Przy ustawieniu manetki w pozycji zółw silnik ma 1200 obr.min, a po przesunięciu manetki maksymalne osiąga 1400-1450. Jak nacisnę dźwignię regulatora to wkręca się bez problemu wyżej, silnik pracuje równo i bez szarpnięć itp. Jego przebieg to 60 mtg,, bieżąca obsługa typu oleje, paski itp. była przeprowadzana bardzo skrupulatnie. Mam go od nowości i nigdy nie było takiego problemu, a w sobotę przy pierwszym koszeniu trawy spore zaskoczenie.
Sprawdzałem jeszcze te sprężynki przy regulatorze - są na swoim miejscu, ale może się zużyły (?) bo je jako pierwsze bym winił za taki stan rzeczy. Przeglądam YT i widzę, że w Stanach mają dostępną tą większą sprężynę w różnych kolorach co odpowiada różnej prędkości obrotowej. Co o tym myślicie ?
Jak to ustawić i co wymienić aby było dobrze ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Intek V-Twin - problem z obrotami

Post autor: Tornado » 14 maja 2019, 6:26

A, sprawdzałeś mocowanie "pancerza" linki ? Z Twego opisu wynika, że linka jest za długa i należy wyregulować jej długość ...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

tomekwojcik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 12 maja 2019, 10:47
Imię: Tomasz

Re: Intek V-Twin - problem z obrotami

Post autor: tomekwojcik » 14 maja 2019, 9:11

Dziękuję za odzew, pancerz jest przymocowany twardo tą śrubką z blaszką patrząc z przodu to po prawej stronie i się nie rusza. Linka chodzi swobodnie i jak przesunę manetkę do oporu w kierunku maksymalnych obrotów to ten półokrągły blaszany element do którego jest wpięta obraca się też swobodnie aż do maksimum. Dzisiaj wieczorem odepnę linkę i zobaczymy co będzie jak będę nim kręcił w lewo bez niej.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Intek V-Twin - problem z obrotami

Post autor: Tornado » 14 maja 2019, 9:19

Daj znać, jak to dalej będzie wyglądać.. Myślę, że kolega Troku "wytropi" przyczynę..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

pitero36
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 04 kwie 2018, 15:49
Imię: Piotrek

Re: Intek V-Twin - problem z obrotami

Post autor: pitero36 » 14 maja 2019, 20:52

A może warto by obejrzeć filtr powietrza i świece, u mnie w pracy przy silniku vanguard który napędza pompę ciśnieniowa wody też były problemy z obrotami i po przeczyszczeniu świec odżył.

tomekwojcik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 12 maja 2019, 10:47
Imię: Tomasz

Re: Intek V-Twin - problem z obrotami

Post autor: tomekwojcik » 14 maja 2019, 20:59

Od tego zacząłem zanim tu trafiłem, świece wyczyszczone i wyjąłem filtr powietrza-nic to nie zmieniło. Dzisiaj zamówiłem te dwie sprężynki, będą u mnie pewnie koło czwartku to zobaczymy czy ich zmiana coś da.
Wypiąłem też linkę z tego okrągłego elementu i nawet wyciąłem taki "ząb" coś jak ogranicznik - teraz wykłada się maksymalnie ale to też nie zmienia sytuacji.

Pozwoliłem sobie wkleić linki do filmów z odgłosem pracy silnika:

obroty minimalne
https://megawrzuta.pl/download/24d289ab ... 3e338.html

obroty maksymalne (manetka na pozycję zająca)
https://megawrzuta.pl/download/e7c7a1a5 ... a7636.html


obroty przy naciskaniu dźwigni regulatora
https://megawrzuta.pl/download/6f4f9999 ... e9eca.html

tomekwojcik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 12 maja 2019, 10:47
Imię: Tomasz

Re: Intek V-Twin - problem z obrotami

Post autor: tomekwojcik » 18 maja 2019, 9:46

Melduję, że sytuacja z obrotami wygląda na opanowaną. Posiłkując się trochę serwisem youtube i radami kol. Troku zająłem się trzpieniem regulatora obrotów. Popuściłem poprzeczną śrubę i trzpień dałem na maksa w prawo (klucz 1/4"), Dodatkowo wymieniłem sprężynki które przywiózł mi kurier. Przyszły oryginalne, made in USA... Ta nowa większa sprężynka jest ze dwa mm krótsza od pierwotnej, która była w traktorku od nowości. Teraz efekt jest taki, że maksymalne obroty bez obciążenia to +/- 3200, a po włączeniu noży 2800/min. Wczoraj było próbne, szybkie koszenie. Wyostrzyłem i wyważyłem też noże do poziomu golenia (ostatnia granulacja papieru ściernego 3000...). Teraz kosi trawę, że aż syczy...
Dziękuję wszystkim za pomoc i sugestie w temacie.

ODPOWIEDZ