Jaka cewka do dużego dolnozaworowego briggsa

Masz problem z silnikiem lub nie wiesz jaki masz kupić,

Moderator: Moderatorzy

Alex2002
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 21 gru 2018, 18:29
Imię: Aleksy

Jaka cewka do dużego dolnozaworowego briggsa

Post autor: Alex2002 » 02 maja 2019, 16:38

Witam, kosiarka słabo mi się wkręcała na obroty, ma sporo nagaru w komorze spalania, i ciężko odpalała i czasami przerywała. Wieczorem po pracy kiedy wjeżdżałem do garażu zaóważyłem że zapłony wypadają sporo częściej niż zwykle, okazało się że wszystkiemu jest winny stary kabel wysokiego napięcia, kabel jest spękany i lekko przetarty w jednym miejscu, żeby tymczasowo podratować sytuację kabel wyczyściłem i spryskałem wd-40, co odziwo pomogło bo kosiarka na minimalnym gazie po dniowym postoju odpaliła ze strzała, co było przed tym nie wyobrażalne, ale stan kabla kwalifikuje cewkę do wymiany. Cewek jest tyle że nie wiem jaką wybrać, jedyną podobną to znalazłem na alegro i kosztuje 134 zł jej numer katalogowy to 591459 a wy wiecie jaka cewka tam pasuje, bo wszystkie jakieś trochę inne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Jaka cewka do dużego dolnozaworowego briggsa

Post autor: Uli » 02 maja 2019, 19:00

Ujjuja...cewka cewką, ale te kosiarkę to Ty chyba na zewnątrz trzymasz...całe koło zamachowe do czyszczenia, dużo rdzy, musisz wszystko papierem ściernym wyczyścić, bo ta rdza też nie jest tam wszkazana.
A próbowałeś ten kabel wykręcić z cewki...co prawda nigdy nie próbowałem, ale w starych modelach kosiarek czy motocyklach te kable były wykręcane, kupowało się kawałek przewodu grubego z jedną żyłą w środku i się wkręcało, może jakaś otulina termokurczliwa na całość i podgrzać by dobrze przylegała, przedewszystkim wyczyścić rdzę na kole zamachowym, wyczyścić rdzę w miejscu gdzie cewka jest najbliżej koła zamachowego, ustawić szczelinomierzem przerwę między cewką a kołem 0,30.
A czy na cewce niema nic opisanego, jaka ma być?
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Alex2002
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 21 gru 2018, 18:29
Imię: Aleksy

Re: Jaka cewka do dużego dolnozaworowego briggsa

Post autor: Alex2002 » 03 maja 2019, 0:53

Gdzie poprzedni właściciel ją trzymał nie wiem ale pewnie na dworze bo nawet w baku paliwa było kupę liści, koło zamachowe wyczyszczę i szczeliny ustawie, a propos kabla to on jest chyba zalany klejem i go nie wykręci nad termokurczkami też myślałem i pewnie tak zrobię, ale tak czy siak cewkę jakąś muszę znaleść.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Jaka cewka do dużego dolnozaworowego briggsa

Post autor: Uli » 03 maja 2019, 11:06

A jaka to seria silników jest?
może trzeba dobrać jakąś uniwersalną jest ich sporo na aukcjach...podają do nich albo serie silników albo moc silnika ceny od 60 zł.
Zresztą jak kupisz nową cewkę i ją założysz i będzie ok...to spróbuj ze starej ten kabel wykręcić...może się uda, to jest klejem zalane może dla szczelności.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

ODPOWIEDZ