Silnik Honda GXV530 - regulacja zaworów

Masz problem z silnikiem lub nie wiesz jaki masz kupić,

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Silnik Honda GXV530 - regulacja zaworów

Post autor: Toma » 15 sie 2018, 13:13

Hejka
No i stało się :) Do tej pory silnik Hondy pracował jak zegareczek ( i pracuje nadal ), ale do rzeczy. W jednym dniu, po prośbie chłopaków z OSP, skosiłem im dość spory teren bez problemów. Przyjechałem do domu, zaparkowałem w garażu, a na drugi dzień... pyk, i nie da rady zapalić. Aku - OK, więc obrót silnikiem w przeciwnym kierunku - odpala. Więc diagnoza- zawory :)
Oczywiście nie mam przyrządów do tego, więc szybki telefon do jednego serwisu (czasami szef zagląda tutaj ;) ), ale odpowiedź.... "może we wrześniu,proponuję spróbować zadzwonić", no to telefon do autoryzowanego serwisu Hondy i to nawet bliżej, dużo bliżej niż poprzedni i odpowiedź: "Jak jutro Pan podstawi o 7:00, to zrobimy w tym samym dniu"
I z tego miejsca chciałbym podziękować temu serwisowi, choć być może nie zagląda na forum. Ale podeszli bardzo profesjonalnie, bo jeszcze ok. południa odebrałem traktorek. I już wiem, gdzie w razie czego, będę polecał ten serwis (nie tylko Hondy).

Założyłem ten temat, gdyż czasami narzekamy na serwisy, a czasami wręcz nie znamy, czy się boimy nieznanych nam serwisów. Na razie nie podaję celowo nazwy i lokalizacji, ale wzorem np. forum samochodowego, może by założyć dział/temat "POLECANE SERWISY" ?

Na forach z autkami podają też serwisy, których nie polecają, ale trzeba zrozumieć, że admin tego forum prowadzi serwis i ma kontakty (znajomi), więc pewnie nie wypada, aby były takie wpisy.

Jednak daję to pod zastanowienie się Adminowi/Moderatorowi, bo warto znać dobre, sprawdzone i polecane serwisy.

ODPOWIEDZ