Olej do silnika Kohler

Masz problem z silnikiem lub nie wiesz jaki masz kupić,

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Olej do silnika Kohler

Post autor: Uli » 10 lis 2017, 13:12

Witam
Mam zamiar wymienić olej w silniku Kohler V-Twin 25 HP...i wypatrzyłem taki oto olej 10W30 Amsoil, czy ktoś może wypowiedzieć się na temat tego oleju do silnika, bo z opisów wydaje się że właściwości ma OK, a jak jest naprawdę...proszę o opinię ekspertów...

Olej silnikowy AMSOIL 10W30 / SAE 30 do małych silników 4-suwowych (ASE) jest oparty na wysokiej jakości syntetycznej bazie olejowej, która pod względem lepkości przewyższa wymagania stawiane zarówno olejom wielosezonowym 10W30, jak i sezonowych SAE 30. W przeciwieństwie do konwencjonalnych olejów silnikowych SAE 30, olej silnikowy AMSOIL 10W30 / SAE 30 do małych silników 4-suwowych, posiada naturalnie wysoki wskaźnik lepkości i nie zawiera parafiny (wosku). Jego temperatura płynięcia wynosi -38° C i spełnia wymagania klasy lepkościowej SAE 10W, co czyni go olejem wielosezonowym o szerokim zakresie temperatury pracy. Jako olej silnikowy spełniający wymagania klasy lepkościowej SAE 30, AMSOIL 10W30 / SAE 30 do małych silników 4-suwowych zapewnia doskonałą ochronę silników osiągających wysoką temperaturę pracy.Olej silnikowy AMSOIL 4-Stroke® Small Engine jest zalecany do stosowania wszędzie tam, gdzie potrzebny jest olej spełniający wymagania klasy lepkości SAE 10W30 lub SAE 30.(silniki benzynowe, wysokoprężne, przekładnie zębate, łańcuchowe, oraz urządzenia hydrauliczne)
• API SL, SJ, SH, SG ... (Benzyna)
• API CD, CF (Diesel)
• JASO MA/MA2, ISO-L-EMA2 (mokre sprzęgło)
Producenci silników to: Briggs & Stratton, Kohler, Honda, Tecumseh, Robin, Kawasaki, Onan, Kubota, Yanmar, Wisconsin, Power Train, Vanguard i Linamar.
Najważniejsze urządzenia: Toro, Ariens, Sears Craftsman, John Deere, MTD, Bolens, Dixie Chopper, Yard-Man, Coleman, Murray, Troy-Bilt, Ex-Cell, Generac, Snapper, Simplicity, Ingersoll Rand, Wheel Horse, Homelite, Porter-Cable, Devilbiss, Poulan, Campbell Hausfeld, Massey Ferguson, Thomas, Bobcat, Kubota, New Holland and Caterpillar.
Zastosowania obejmują - sprzęt do konserwacji, ciągniki, sprzęt ogrodniczy, agregaty prądotwórcze, zagęszczarki, pompy, spawarki, rozłupywarki, betoniarki, myjki ciśnieniowe, ładowacze gospodarcze, koparki, sprężarki, etc.
http://oilordering.com/product-detail/f ... ngine-oil/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 13 lis 2017, 5:21 przez Uli, łącznie zmieniany 1 raz.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Diabeł
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2017, 22:26

Re: Olej do silnika Kohler

Post autor: Diabeł » 10 lis 2017, 17:49

warto przy wyborze oleju zerknąć też na parametr Noack bo "obciążenia" cieplne w silnikach kosiarek bywają dość znaczne.
szukałem i nie mogę do tego oleju znaleźć karty charakterystyki, a tm sporo wiadomości jest poza klasyfikacjami API/ SAE

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Olej do silnika Kohler

Post autor: Troku » 10 lis 2017, 17:52

Uli zalej olejem 5W50 będzie na pewno najlepszy dla twojego silnika.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Olej do silnika Kohler

Post autor: Uli » 10 lis 2017, 18:29

Diabeł pisze:
10 lis 2017, 17:49
warto przy wyborze oleju zerknąć też na parametr Noack bo "obciążenia" cieplne w silnikach kosiarek bywają dość znaczne.
szukałem i nie mogę do tego oleju znaleźć karty charakterystyki, a tm sporo wiadomości jest poza klasyfikacjami API/ SAE
PARAMETRY TECHNICZNE

FORMULA 4-STROKE® 10W-30/SAE 30 Synthetic Small Engine Oil (ASE)

Kinematic Viscosity @ 100°C, cSt (ASTM D445) 10.6

Kinematic Viscosity @ 40°C, cSt (ASTM D445) 67.0

Viscosity Index (ASTM D2270) 146

Pour Point °C (°F) (ASTM D97) -39 (-38)

Flash Point °C (°F) (ASTM D92) 236 (457)

Fire Point °C (°F) (ASTM D92) 256 (493)

Four Ball Wear Test
(ASTM D4172B: 40 kg, 75°C, 1200 rpm, 1 hour), Scar, mm 0.40

Noack Volatility, % weight loss (g/100g) (ASTM D5800) 4.1%

High Temperature/High Shear @ 150°C and 1.0 X 106s-1, cP (ASTM D4683), cP 3.25
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Diabeł
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2017, 22:26

Re: Olej do silnika Kohler

Post autor: Diabeł » 23 lis 2017, 20:46

sorki że tak późno odpisuję
jak dla mnie olej jest ok zarówno w niskich i wysokich temperaturach powinien sobie poradzić, do tego wskaźnik lepkości powyżej 140 wiec bardzo dobrze no i mała odparowalność

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Olej do silnika Kohler

Post autor: Uli » 23 lis 2017, 23:10

I właśnie opinie czytałem na u.s. i bardzo chwalą...także mam zamiar zakupić.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

ODPOWIEDZ