Pomiar temperatury oleju w silniku

Masz problem z silnikiem lub nie wiesz jaki masz kupić,

Moderator: Moderatorzy

Moreno
Stały bywalec
Posty: 204
Rejestracja: 24 sty 2015, 14:37
Imię: Damian
Kontakt:

Re: Pomiar temperatury oleju w silniku

Post autor: Moreno » 15 lis 2017, 22:03

Panowie, prowadzicie debatę na temat, na który chyba nie do końca posiadacie odpowiednią wiedzę. :)
Powyższy temat ma bardzo wiele wspólnego z tematem o wyborze oleju do kosiarki/traktorka/itp., więc...
Jeszcze raz podkreślam: w silniku samochodu olej ma gorsze warunki pracy niż w silniku kosiarki. Wszelakie argumenty typu "ale przecież samochód ma chłodzenie cieczą" są, za przeproszeniem, guzik warte.
Temperatura oleju zależna jest od prędkości obrotów silnika oraz jego obciążenia. I gdy np. jeździsz po mieście, to olej uzyska max 90°C, nie więcej. Ale gdy wpadniesz na autobahne i będziesz leciał ponad dwieście przez godzinę czy dłużej, to temperatura oleju może osiągnąć nawet 120°C.
Mówię tutaj o silniku benzynowym wolnossącym. ..a co jeśli by miał turbo?
Temperatura cieczy chłodzącej też nie jest stała. I podczas jazdy waha się nawet około 10°C, podczas gdy wskazówka stoi cały czas w miejscu. ...dlaczego? Wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej jest tak zrobiony aby "Kowalski" sie stresował się, że mu temperatura się kołysze.
Przecież elementem otwierającym/zamykającym termostat jest bimetal, więc tam nie ma otwarcia pośredniego, jest tylko albo otwarte albo zamknięte. I oczywistym jest, że aby termostat się otworzył, to temperatura cieczy musi przekroczyć "próg otwarcia" aby termostat się otworzył, a żeby się zamknął - musi spaść poniżej "progu".
Kolejny przykład:
Fiat 126p. Silnik 650cm³ chłodzony tylko powietrzem. ...a jak było w lato? Często przegrzewał się, bo te chłodzenie jest po prostu mało skuteczne.
W silniku kosiarki daje radę, ponieważ silnik nie ma tak wysokich obrotów i obciążenia. Poza tym są to silniki stało-obrotowe, a a to też ma duże znaczenie dla utrzymania stabilności temperatury. ...KOOONIEC. :)

Keram2504
Stały bywalec
Posty: 624
Rejestracja: 14 lut 2015, 21:19
Imię: Marek

Re: Pomiar temperatury oleju w silniku

Post autor: Keram2504 » 15 lis 2017, 22:29

Elementy wykonawcze mechaniczne mają większą tolerancję "działania". Elementy elektroniczne można skonstruować w jak najmniejszym zakresie, ale poco robić w urządzeniu "dyskotekę" więc świadomie konstruowane są elementy o szerszym spektrum działania.
Fiat 126p. Silnik 650cm³ chłodzony tylko powietrzem. ...a jak było w lato?
Maluch jak był nowy to miał dobre chłodzenie nawet latem. W wiekowym autku wyrobione były cięgna termostatu i tulejki mocujące klapę powietrzną. Zakres tolerancji kątowej otwarcia klapy w wiekowym autku był bardzo duży i z tego powodu często dochodziło do przegrzewania się silnika.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pomiar temperatury oleju w silniku

Post autor: Kamilos » 15 lis 2017, 22:48

Ja uważam, że dobrym pomysłem jest zastosowanie czujnika temp oleju w silniku traktorka jaki zamierza wykonać Uli, choćby ze względów czysto doświadczalnych. Zobaczymy wtedy ile faktycznie osiąga olej w traktorku w temp takich jak mamy teraz oraz w lecie.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Keram2504
Stały bywalec
Posty: 624
Rejestracja: 14 lut 2015, 21:19
Imię: Marek

Re: Pomiar temperatury oleju w silniku

Post autor: Keram2504 » 15 lis 2017, 22:52

Może być i tak. Ale chętniej założyłbym czujnik i wskaźnik ciśnienia oleju. Dopiero wtedy zobaczylibyście które oleje najdłużej wytrzymują swoje właściwości. Niekiedy mielibyście mieszane odczucia. Wiecie dlaczego odstąpiono od wstawiania w autkach manometrów ciśnienia oleju?

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pomiar temperatury oleju w silniku

Post autor: Kamilos » 15 lis 2017, 22:54

Keram2504 pisze:
15 lis 2017, 22:52
Może być i tak. Ale chętniej założyłbym czujnik i wskaźnik ciśnienia oleju. Dopiero wtedy zobaczylibyście które oleje najdłużej wytrzymują swoje właściwości. Niekiedy mielibyście mieszane odczucia. Wiecie dlaczego odstąpiono od wstawiania w autkach manometrów ciśnienia oleju?
Czemu odstąpiono ? U mnie właśnie nie ma czujnika ciśnienia oleju tylko jest czujnik poziomu oleju, a jeszcze w w124 był..
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomiar temperatury oleju w silniku

Post autor: Uli » 15 lis 2017, 22:57

No czemu?
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Keram2504
Stały bywalec
Posty: 624
Rejestracja: 14 lut 2015, 21:19
Imię: Marek

Re: Pomiar temperatury oleju w silniku

Post autor: Keram2504 » 15 lis 2017, 23:11

Otóż producent zaleca dany czasookres wymiany oleju. Niekiedy zalecając np 15 tkm ale jeśli masz w autku zegar ciśnienia oleju to zauważysz że ciśnienie danego oleju po wymianie; było np 3 bary to po 8 tkm. spadało o połowę. Spada zazwyczaj diametralnie. Co wtedy robisz??
Przekonałem się swego czasu o tym osobiście, nie na jednym autku. Olej też był markowy....

Awatar użytkownika
bogdan1115
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: 02 mar 2016, 22:37
Imię: Bogdan

Re: Pomiar temperatury oleju w silniku

Post autor: bogdan1115 » 16 lis 2017, 0:03

W silnikach kosiarkowych tych "z pompą oleju" pompa służy do tłoczenia oleju do filtra. Brak jest kanałów olejowych do smarowania panewek itp. Cała reszta silnika smarowana jest rozbryzgowo. Tak więc pomiar ciśnienia oleju w tych konstrukcjach jest problematyczny.
Pozdrawiam
Bogdan
AJ 102

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomiar temperatury oleju w silniku

Post autor: Uli » 16 lis 2017, 7:45

bogdan1115 pisze:
16 lis 2017, 0:03
W silnikach kosiarkowych tych "z pompą oleju" pompa służy do tłoczenia oleju do filtra. Brak jest kanałów olejowych do smarowania panewek itp. Cała reszta silnika smarowana jest rozbryzgowo. Tak więc pomiar ciśnienia oleju w tych konstrukcjach jest problematyczny.
Piszesz w silnikach kosiarkowych tych "z pompą oleju" itd.
Akurat się tak składa, że silnik w mojej kosiarce posiada hydrauliczne popychacze zaworów i jak czytam w opisie silnika, może zacytuję..."Hydrauliczne podnośniki zaworów są pod ciśnieniem oleju, zapewniając, że popychacze pozostają w stałym kontakcie z wahaczami. Nie wymagając żadnej regulacji, układ zaworów praktycznie nie wymaga konserwacji. Ponadto, smarowanie w pełnym ciśnieniu zapewnia ciągłe smarowanie krytycznych elementów silnika, nawet przy 25-stopniowym kącie pracy"...
Moim zdaniem to Panowie ta rozmowa zaczyna schodzi na inny temat...tematem jest ''Pomiar temperatury oleju w silniku''...
i o co chodzi? bo już nie rozumie...chcę sobie zamontować wskaźniki do pomiaru temperatury i ciśnienia oleju, tak też uczynię, czy się to komuś podoba czy nie. (bo po co to montować, bo to czy tamto) ...mnie akurat, interesuje w jakich temperaturach i pod jakim ciśnieniem silnik pracuje.
Jak już zamontuje i jeżeli to kogoś będzie interesowało, to zanotuje parę pomiarów tu w tym temacie...a przy okazji sam się dowiem w jakich temperaturach pracuje mój silnik...chyba to nic nadzwyczajnego nie jest...cały czas gdzieś w wątkach się przewija w jakiej temperaturze pracuje silnik.
Możecie przecież założyć osobny temat dotyczący wad i zalet oraz skutków ubocznych montowania wskaźników pomiaru w silnikach.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
bogdan1115
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: 02 mar 2016, 22:37
Imię: Bogdan

Re: Pomiar temperatury oleju w silniku

Post autor: bogdan1115 » 16 lis 2017, 9:22

Twój cel jest zbożny i będziemy śledzić efekty Twojej pracy. Tego typu silnik jak Twój jest wyjątkowym rodzynkiem i w nim jest sens czujnika ciśnienia
Pozdrawiam
Bogdan
AJ 102

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomiar temperatury oleju w silniku

Post autor: Uli » 16 lis 2017, 9:48

No i dlatego chcę to sprawdzić...i jeżeli będzie działać, to dlaczego tego nie kontrolować?
Z instrukcji obsługi w tłumaczu gogle jeszcze taki opis znalazłem...''Ten silnik wykorzystuje system smarowania o pełnym ciśnieniu który dostarcza olej pod ciśnieniem do wału korbowego, wałek rozrządu, powierzchnie łożyska korbowodu i
podnośniki hydrauliczne.
Wysokowydajna pompa olejowa gerotorowa utrzymuje duży strumień oleju
i ciśnienie oleju, nawet przy niskich prędkościach i wysokiej pracy
Temperaturach. Zawór ograniczający ciśnienie ogranicza maksymalną wartość
ciśnienie układu''
Ale z drugiej strony patrząc, to pompa podaje ciśnienie na poszczególne elementy a na filtr niekoniecznie, także może być lipa...nie wiem, jak zamontuję to się przekonam.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
bogdan1115
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: 02 mar 2016, 22:37
Imię: Bogdan

Re: Pomiar temperatury oleju w silniku

Post autor: bogdan1115 » 16 lis 2017, 10:41

A to ciekawostka z tym olejem w silniku i podnośniku hydraulicznym.
Pozdrawiam
Bogdan
AJ 102

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomiar temperatury oleju w silniku

Post autor: Uli » 16 lis 2017, 11:29

Jeżeli Cię interesuje ten temat, wejdź tu... viewtopic.php?f=26&t=1798#p19267 i tam w temacie jest opis działania, a na stronie drugiej opis i zdjęcia z czyszczenia takiego popychacza.
Nie tyle to jest podnośnik, co popychacz hydrauliczny...ma on na celu wyregulować odpowiedni luz zaworowy niezależnie od temperatury silnika i otoczenia, w silnikach z ustawianiem luzów na śrubę, w czasie odpalania słychać klekot zaworów i po czasie jak silnik się rozgrzewa cichnie a to dlatego że materiał w czasie osiągania temperatury się powiększa...a ten zawór ma na celu niwelacje tych luzów...OK Bogdan wejdź i zobacz...bo już chyba całkiem zaśmieciłem ten temat.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
bogdan1115
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: 02 mar 2016, 22:37
Imię: Bogdan

Re: Pomiar temperatury oleju w silniku

Post autor: bogdan1115 » 16 lis 2017, 11:50

Wszystko ok. Popychacz a podnośnik to jednak różnica.
Pozdrawiam
Bogdan
AJ 102

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pomiar temperatury oleju w silniku

Post autor: Kamilos » 16 lis 2017, 17:03

Uli pisze:
16 lis 2017, 9:48
No i dlatego chcę to sprawdzić...i jeżeli będzie działać, to dlaczego tego nie kontrolować?
Z instrukcji obsługi w tłumaczu gogle jeszcze taki opis znalazłem...''Ten silnik wykorzystuje system smarowania o pełnym ciśnieniu który dostarcza olej pod ciśnieniem do wału korbowego, wałek rozrządu, powierzchnie łożyska korbowodu i
podnośniki hydrauliczne.
Wysokowydajna pompa olejowa gerotorowa utrzymuje duży strumień oleju
i ciśnienie oleju, nawet przy niskich prędkościach i wysokiej pracy
Temperaturach. Zawór ograniczający ciśnienie ogranicza maksymalną wartość
ciśnienie układu''
Ale z drugiej strony patrząc, to pompa podaje ciśnienie na poszczególne elementy a na filtr niekoniecznie, także może być lipa...nie wiem, jak zamontuję to się przekonam.
Z twojego opisu wynika, że smarowanie jest bardzo podobne jak w moim Briggsie, oprócz tych popychaczy. Na pewno jest ciśnienie we filtrze, bo musi się otworzyć zawór zwrotny by przepływał olej. A poza tym filtry mają również zawór obejściowy bypass, który umożliwia obieg oleju przy zapchanym filtrze bez jego filtrowania. Zresztą olej zanim dotrze do punktów smarowania to najpierw musi go pompa przepchnąć przez filtr, a dopiero po przejściu przez filtr jest podawany na wał i inne elementy, więc siłą rzeczy musi być ciśnienie we filtrze . ;)

I nie mylcie silników, które mają pompę tylko i wyłącznie do przepchania oleju przez filtr, jednocylindrowe Briggsy, tam faktycznie olej idzie tylko przez filtr i spływa sobie do miski olejowej, a rozrzutnik rozrzuca go po silniku.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomiar temperatury oleju w silniku

Post autor: Uli » 16 lis 2017, 18:24

Czyli powinno działać wszystko i temperatura i ciśnienie...to super, jak podłączę i zamontuje zegary to foty wstawię, ale jeszcze oleju nie zakupiłem.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomiar temperatury oleju w silniku

Post autor: Uli » 17 lis 2017, 20:57

Więc tak...wskaźniki dotarły w środku tygodnia a adapter przed chwilą (o 20-godź.) :shock: ...czujniki mają gwinty 1/8, redukcja do adaptera 3/4-16 do filtra Op641...wszystko niby ok.
Co do wskaźników mam jedną uwagę, kabelki załączone do nich, które już wychodzą z wewnątrz, są bardzo cienkie (strach nawet baterie podłączyć bo wydaje się, że się spalą), ale one są do podłączenia oświetlenia wskaźników led, i brak dodatkowych kabelków do podłączenia czujników, trzeba mieć swoje...może i lepiej, bo jak by takie cienkie dali hehe. Ok wstawiam foty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Mirek71
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 26 maja 2015, 18:01
Imię: Mirek
Lokalizacja: Katowice

Re: Pomiar temperatury oleju w silniku

Post autor: Mirek71 » 18 lis 2017, 17:43

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności.

Z zainteresowaniem przeczytałem Wasze spostrzeżenia odnośnie temperatury silnika jak i oleju i postanowiłem dołączyć do tematu.
Jak już Kamil wspomniał na moim przykładzie można w miarę prosty sposób dokonać monitorowania temperatury pracy silnika.
W moim przypadku nie traktowałem tego jako typowy gadżet w wyposażeniu kosiarki a chęć zaspokojenia mojej ciekawości jak się ma temperatura silnika chłodzonego powietrzem w upalne dni.
Mój charakter pracy nie pozwala mi na swobodne dobieranie pory o której mogę kosić działkę więc koszę wtedy kiedy pozwala mi na to czas. Często ten czas znajduję w godzinach 10-13 kiedy temperatura powietrza znacznie przekracza 35 stopni. Powierzchnia działki to 7000 metrów co zajmuje mi ok. 2,5 godz. Większość działki koszę bez kosza co pozwala uzyskać te 2,5 godz. Wracając do sedna sprawy to temperatura oleju w takich warunkach uzyskuje 120 stopni po ok 40 minutach koszenia. Jeżeli olej nie przekracza tych 120 stopni to koszę bez przerywania pracy a jeżeli idzie wyżej to robię przerwę na ok. 25min. co pozwala na obniżenie temperatury do ok. 80 stopni. Przy obecnych olejach pewnie można by kosić bez przerywania pracy ale dla spokoju mojego ducha ja robię przerwę. W takich warunkach wyraźnie czuć powiew ciepłego powietrza na moich nogach spod maski silnika.
Myślałem kiedyś o zamontowaniu chłodnicy oleju ale doszedłem do wniosku że mając monitorowaną temperaturę oleju nie ma to sensu. Dla moich potrzeb wystarczy to co jest.
Pozdrawiam Wszystkich.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomiar temperatury oleju w silniku

Post autor: Uli » 18 lis 2017, 17:50

Hej...ja także w czasie koszenia czuję gorące powietrze na nogach i to gorące...i także dlatego to robię by sprawdzić, jak przekroczy 120jak piszesz to także stop i przerwa. A myślałem także o chłodnicy, ale to trzeba inny adapter wtedy zakupić, który wymusza obieg oleju przez chłodnicę...w takich silnikach jak mój są montowane chłodnice.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
irukard
Stały bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 26 sty 2015, 9:02
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łochowo k. Bydgoszczy
Kontakt:

Re: Pomiar temperatury oleju w silniku

Post autor: irukard » 19 lis 2017, 22:53

Czytam, czytam i oczom nie wierzę :) Genialne mody. To teraz czas na komputer do kosiarki. Temperatura oleju, ciśnienie oleju, obroty silnika, spalanie, napięcie akumulatora, itp. Na upartego parametrów do monitorowania jest mnóstwo. Chyba czas zaprząc do pracy cyfrowe czujniki. Plus jest taki, że dane można wysyłać w chmurę i później analizować :)

Jak znalazł na wyścigi kosiarek :)

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Pomiar temperatury oleju w silniku

Post autor: Tornado » 19 lis 2017, 23:18

irukard nie wiem co Cię tak dziwi....., a komputery w kosiarkach już są..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomiar temperatury oleju w silniku

Post autor: Uli » 20 lis 2017, 8:37

irukard pisze:
19 lis 2017, 22:53
Czytam, czytam i oczom nie wierzę :) Genialne mody. To teraz czas na komputer do kosiarki. Temperatura oleju, ciśnienie oleju, obroty silnika, spalanie, napięcie akumulatora, itp. Na upartego parametrów do monitorowania jest mnóstwo. Chyba czas zaprząc do pracy cyfrowe czujniki. Plus jest taki, że dane można wysyłać w chmurę i później analizować :)

Jak znalazł na wyścigi kosiarek :)
Tosz cały czas powtarzam że zawsze się znajdzie ktoś, któremu coś nie pasuje...jeżeli mam kaprys sobie coś takiego zamontować, to i tak zrobię i nie obchodzi mnie to czy się to komuś podoba czy nie.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pomiar temperatury oleju w silniku

Post autor: Uli » 02 gru 2017, 14:53

Ok
Więc wskaźniki zamontowane olej jeszcze nie zmieniony i nie mogę adaptera założyć no i czujek...ale sprawdzałem, wszystko działa.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Diabeł
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2017, 22:26

Re: Pomiar temperatury oleju w silniku

Post autor: Diabeł » 02 gru 2017, 21:00

bogdan1115 pisze:
16 lis 2017, 0:03
W silnikach kosiarkowych tych "z pompą oleju" pompa służy do tłoczenia oleju do filtra. Brak jest kanałów olejowych do smarowania panewek itp. Cała reszta silnika smarowana jest rozbryzgowo. Tak więc pomiar ciśnienia oleju w tych konstrukcjach jest problematyczny.
Czy aby na pewno tak jest?
Nie widziałem jeszcze rozebranego silnika kosiarki z pompa olejowa wiec nie będę się spierał, jednak na logikę producenci tych kosiarek/silników zezwalają na użytkowanie ich na wzniesieniach/pochyłościach znacznie większych niż te bez pompy. Więc skoro tak jest to pompa musi poprawiać smarowanie części ruchomych silnika a sam przepływ przez filtr tego smarowania raczej nie poprawia, dlatego smarowanie w tych silnikach jest raczej wymuszone.
takie są moje przemyślenia.

Ps. Uli- niezła robota

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomiar temperatury oleju w silniku

Post autor: Troku » 02 gru 2017, 21:05

Silniki w kosiarkach czy traktorkach niezależnie od tego czy z pompą czy bez mają maksymalne pochylenie na poziome 20 stopni w ciągłej pracy, dopuszcza się chwilowe pochylenie na poziome 25 stopni.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Diabeł
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2017, 22:26

Re: Pomiar temperatury oleju w silniku

Post autor: Diabeł » 16 kwie 2018, 11:18

tak dla rozwiania wątpliwości kanały olejowe w silniku briggs i pompa olejowa, w górnej części bloku silnika również jest kanał olejowy do smarowania wału korbowego wiec smarowanie wału jest wymuszone.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ