Wybór sprzętu

Masz problem z silnikiem lub nie wiesz jaki masz kupić,

Moderator: Moderatorzy

Maxiu
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 22 lut 2015, 15:27
Imię: Marek

Wybór sprzętu

Post autor: Maxiu » 23 lut 2015, 12:49

Witam , noszę się z zamiarem otworzenia wypożyczalni sprzętu , prosił bym o jakieś porady co kupić i żeby sprzęt posiadał dość długą gwarancje . Ewentualnie gdzie można taki sprzęt nabyć w dobrych cenach .

Dzięki za odpowiedzi

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1736
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Wybór sprzętu

Post autor: jerzyk » 23 lut 2015, 13:49

Większość firm które sprzedają taki sprzęt dla wypożyczalni stosuje 3 miesięczną gwarancję więc otwieranie wypożyczalni bez własnego serwisu nie ma większego sensu.
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Wybór sprzętu

Post autor: Tornado » 23 lut 2015, 17:55

Kolego Maxiu. Wypożyczalni sprzętu, ale jakiego? Jeżeli chodzi o AGD, to pomyliłeś fora.
Proszę, uzupełnij "merytorycznie" Swój wpis, aby możliwym było udzielenie Ci satysfakcjonującej pomocy.
Pozdrawiam

PS. Biznes plan Masz opracowany?
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Maxiu
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 22 lut 2015, 15:27
Imię: Marek

Re: Wybór sprzętu

Post autor: Maxiu » 23 lut 2015, 20:01

Kolego Tornado , a czy my jesteśmy na forum sprzętu AGD ?
Od razu widać kto tutaj siedzi w temacie i wie o co chodzi .
Ale dziękuje ci za konkretną i rzetelną informacje .

Do płacenia gotówką biznesplanu chyba nikt potrzebował nie będzie .

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wybór sprzętu

Post autor: Kamilos » 23 lut 2015, 20:09

Określ kolego, o jaki sprzęt ci konkretnie chodzi, bo nikt tu nie jest wróżką.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Maxiu
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 22 lut 2015, 15:27
Imię: Marek

Re: Wybór sprzętu

Post autor: Maxiu » 23 lut 2015, 22:43

Ma być kolego dobry , jak bym się znał to bym tu nie przychodził .
Przecież są tu ludzie co siedzą w temacie i wiedzą jakie konkretne sprzęty ludzie kupują , do takiego biznesu .
Mam trochę gotówki którą bym chciał zainwestować .
Ale jak odpowiedzenie na moje pytanie sprawia kłopot , to proszę usunąć temat .
Nie chcę wam męczyć głów jak to problem jest .

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Wybór sprzętu

Post autor: Tornado » 24 lut 2015, 0:34

Kolego Maxiu widzę, że nie możemy się porozumieć. Napisz konkretnie o jaki sprzęt Ci chodzi. Czy, Chcesz mieć wypożyczalnię traktorków ogrodowych, kosiarek spalinowych, pilarek elektrycznych i spalinowych? A, może tylko wypożyczalnię samych kos i podkaszarek, a może wypożyczalnię tylko odśnieżarek lub wszystkiego jak leci od grabi , po przysłowiowy ciągnik.
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

AmaPoland
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 29 sty 2015, 9:29

Re: Wybór sprzętu

Post autor: AmaPoland » 24 lut 2015, 8:58

Przede wszystkim potrzebujesz - tak jak to powiedział słusznie Jerzyk - serwisu. Nigdy nie robiłem kalkulacji tego typu ale nie jestem pewny lub nawet jestem niemal pewny, że taki punkt bez własnego serwisu będzie miał duże problemy.
Serwis to dodatkowy zysk (być może stanie się Twoim podstawowym), znacznie mniejsze koszta serwisowe w przypadku awarii wypożyczanego sprzętu, dużo większa rozpoznawalność w okolicy. Dodatkowo możesz pomyśleć też o usługach... takie wypożyczanie sprzętu z pracownikiem, który potrafi ten sprzęt obsłużyć jako opcja :D

Rację też mają koledzy, którzy pytają o to jaki chcesz sprzęt wypożyczać. "Kosy, kosiarki, piły" czy może "przecinarki, zagęszczarki, transportery" czy też "traktorki, kosiarki bijakowe, urządzenia wielofunkcyjne". Po terenie w którym chcesz się rozłożyć jeździ cała masa różnych sprzętów i jeśli pytasz nas o marki i rodzaje urządzeń to moje pytanie również brzmi: w co chcesz wejść - mała ogrodówka, duża, budowlanka czy jeszcze coś innego?
Dystrybutor marki AMA, Ariens, Agrinova, Emiliana Serbatoi

Maxiu
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 22 lut 2015, 15:27
Imię: Marek

Re: Wybór sprzętu

Post autor: Maxiu » 25 lut 2015, 0:34

Z tego co tu wyczytałem to forum pilarsko-ogrodnicze bo są i pilarki , kosiarki, kosy itp....
Więc chyba normalna rzeczą jest koledzy że sprawa tyczy się tego rodzaju sprzętu .

pfp76
Stały bywalec
Posty: 465
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:54

Re: Wybór sprzętu

Post autor: pfp76 » 25 lut 2015, 2:55

Jakim dysponujesz budżetem ?

slawekpr
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 20 lut 2015, 0:31
Imię: Sly
Lokalizacja: KG

Re: Wybór sprzętu

Post autor: slawekpr » 25 lut 2015, 21:47

w mojej okolicy mam 3 wypożyczalnie
i wszyscy serwisują maszyny u mnie.

jeśli poważnie myślisz o takim profilu to zacznij od wyposażenia się w podstawę serwisu ludzie potrafią zepsuć to czego się nawet nie spodziewsz ze się da.

W zeszłym roku widziałem jak gość kosił skarpę kosiarką spalinowa, która opuszczal na sznurku bo tak się nie dało zejść, jak mu powiedzialem ze ja zarżnie w ten sposób, to mnie wyśmiał cytuję " mam wyj..... e bo z wypożyczalni "
Dawniej traktowałem ludzi z życzliwością teraz z wzajemnością
sorry ale takie mamy klimaty ....... nie bierzcie tego do siebie

strysiu
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:04
Imię: Jacek
Lokalizacja: Paledzie / Poznań
Kontakt:

Re: Wybór sprzętu

Post autor: strysiu » 01 mar 2015, 20:07

dokładnie tak jak Sławek pisze post wyżej,
rozpoczynając działalność wypożyczalni musisz pamiętać że ludzie tego sprzętu nie będą szanować bo "to nie moje"...
podstawa to dobra i egzekwowalna umowa wynajmu i sprzęt nie "maślany"
prowadząc od 5 lat wypożyczalnię już teraz wiem której marki sprzętu na pewno nie zakupię po raz kolejny (koszty napraw eksploatacyjnych oraz dostępność części zamiennych)
bez własnego serwisu z większym zapleczem typu tokarka, migomat i dużą dozą majsterkowania może być Ci ciężko zarabiać bo uwierz mi klienci potrafią...
jest też temat do przemyślenia wynajmu sprzętu wraz z operatorem - wtedy (o ile masz zaufanie do człowieka) wiesz że nie zarżnie Ci maszyny bo pracuje nią myśląc o niej tak jakby to był jego chlebodawca.
my prowadząc jednocześnie naprawę i wypożyczalnię sprzętu dogadaliśmy się ze znajomym ogrodnikiem (tym samym ograniczyliśmy liczbę wypożyczanych sprzętów do pewnego minimum) że mu podsuwamy zlecenia a on jednocześnie jak np zakłada komuś ogród to przysyła klienta po zakup nowego sprzętu (i tak to się trochę kręci ;) ) ma to też swój plus (mówię o ogrodniku) że jak widzisz że klient ma dwie lewe to lepiej mu będzie z usługą bo czasem może mieć problem nawet z odpaleniem spalinowej maszyny.
www.serwis-ogrodowy.pl
naprawiamy, pomagamy, z problemem nie zostawiamy ;)

ODPOWIEDZ